Як вступити на кіноспеціальності з першого разу

kinoshkola-triumph-studway

Викладачі кіношколи «Тріумф» про речі, які варто покращити абітурієнтам

Студенти, які вступають на кіно- й телеспеціальності, здебільшого не підготовлені до такого навчання ні творчо, ні морально: кількість тих, хто обирає ремесло за поглядом у дзеркало або порадою батьків, залишається стабільно високою. Такі студенти не усвідомлюють, куди прийшли, а ілюзія розуміння професії розбивається вщент уже після першої розмови з викладачем.

Ми поспілкувалися з викладачами кіношколи «Тріумф» про проблеми, з якими стикаються майбутні студенти кіноспеціальностей під час вступу й навчання, і як підготуватися до вирішення цих проблем заздалегідь. Більшість викладачів кіношколи працюють у київських вишах, зокрема з першокурсниками.

Нерозуміння суті професії

Частина абітурієнтів звертають увагу лише на зовнішній бік професії: бризки шампанського, великий екран і постійне свято. Рожеві окуляри не показують реальності, що стоїть за цією ідеальною картинкою: на екрані не помітні сльози й піт, рутина, постійні репетиції, тренування, пошуки та спроби. Через брак уявлення про речі, з якими насправді доведеться працювати, студенти часто розчаровуються в процесі навчання і покидають виш.

Слабкий творчий конкурс

Творчий конкурс – найважливіше вступне випробування, що дає змогу перевірити й оцінити здібності абітурієнта до творчої діяльності. Майбутні актори, режисери, оператори й телеведучі зазвичай мають підготувати художнє читання вірша, театральний етюд і/або аналіз режисерського задуму відомого твору. Починати підготовку до такого іспиту слід заздалегідь.

Потрібно зважати на вимоги до творчого конкурсу: у кожної спеціальності є свої нюанси. Наприклад, майбутні актори повинні зачитати драматичний монолог. Здається, знайти потрібний текст у Google нескладно, але чимало абітурієнтів не складають іспиту, бо неправильно обрали текст. Як наслідок, комісія не зараховує прохідних балів.

Ті, що хочуть у майбутньому бути операторами, мають принести на творчий конкурс знімки п’ятьох напрямів: репортаж, пейзаж, натюрморт, документальний портрет і жанрову сцену. Проте щороку з’являються абітурієнти, які представляють на іспитах фото своєї родини й домашніх улюбленців.

Телеведучі мають підготувати власну відеовізитку, проте й вона часто буває «заштампованою» настільки, що може закрити двері до омріяного вишу.

Під час підготовки краще звертатися до професіоналів, які знають, чи підхожий текст ви обрали, і навчать його правильно декламувати. Майбутнім операторам допоможуть скласти портфоліо з фотографіями, що відповідають вимогам, а телеведучому – відзняти оригінальну візитку.

Завищені сподівання і неправильне ставлення до навчання

Споживацька психологія, очікування швидкого успіху, непомірні амбіції та перебільшені сподівання студентів, які мріють бачити себе на екрані ледь не з перших днів навчання, перешкоджають адекватному розумінню процесу навчання.


Майбутні студенти повинні орієнтуватися в зразках класичного музичного, образотворчого, театрального мистецтва, багато читати й цікавитися класичним кінематографом. Ведучі й журналісти, претенденти на увагу мільйонів людей, мають бути змістовними, досконало володіти мовою та суспільними науками, розуміти всі ті державні процеси, про які говорять, вміти сприймати, обробляти й передавати інформацію. Без цього культурного бекграунду студент банально не готовий до вступних іспитів.

kinoshkola-triumph-studway-2

Допомагають майбутнім абітурієнтам і вирішують саме такі проблеми викладачі підготовчих курсів. Кіношкола «Тріумф» пропонує систему інтенсивних майстер-класів з режисури, операторської чи акторської майстерності, що їх проводять викладачі профільних київських вишів: вони будуть навчати тебе і в університеті. Спеціалісти допоможуть:

Обрати професію – розкажуть про специфіку й створять реалістичне уявлення про фах. У разі потреби встигнуть перенаправити абітурієнта, врахувавши його особисті дані та вподобання.

Підготуватися до складання творчого конкурсу – допоможуть обрати виграшний етюд, навчать аналізувати режисерський задум, поставлять голос та акценти майбутнього виступу.

Cпробувати професію на смак – справу життя слід обирати не за обгорткою та рівнем заробітної платні, а орієнтуючись на відчуття, що виникають під час її виконання.

4 напрями підготовчих курсів кіношколи «Тріумф»

Актор театру і кіно. Викладачі курсу Софія Пісьман і Сергій Сипливий навчають ще й студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення. Провідні актори Київського академічного драматичного театру на Подолі.

Телеведучий, журналіст. Викладач – Василь Бирзула, заслужений журналіст України, телеведучий із 40-річним досвідом.

Кінорежисер. Курс проводить Галина Шигаєва – художній керівник майстерні ігрового фільму в Інституті екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення.

Кінооператор. Керівник курсу – Анатолій Химич, художній керівник операторської майстерні Київського національного університету культури і мистецтв, член Національної спілки кінематографістів України.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus