Позичати гроші родичам чи ні – це питання, з яким часто стикається багато людей. Воно може викликати певні складнощі, адже фінансові стосунки з близькими людьми можуть бути делікатними. Правильне рішення залежить від ваших особистих принципів та цінностей, а також від ваших фінансових можливостей. У цій статті ми розповімо, як встановити здорові межі, щоб зробити правильний вибір у цій ситуації та зберегти гармонійні стосунки з родичами.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Хочу!», з цими порадами ви зможете ефективно розібратися з фінансовими питаннями та зберегти здорові кордони у стосунках:
1. Визначте свої основні цінності та сформуйте правила, які дозволять вам комфортно позичати гроші. Визначте, чому та коли вам комфортно допомагати фінансово.
2. Поставте собі питання:
– Чи варто допомагати тим, хто найбільше цього потребує, або надавати невелику допомогу всім, хто звертається?
– Як вчинити, якщо причина прохання суперечить вашим цінностям, або це необґрунтоване прохання, наприклад, позика на ризикований бізнес?
– Як реагувати, якщо одна й та ж особа просить гроші знову і знову?
Заздалегідь встановлені правила полегшать прийняття рішень про надання позики.
3. Пам’ятайте, що ви не відповідаєте за фінансові рішення інших людей. Деякі проблеми з грошима виникають через обставини, які важко контролювати, а інші через неправильні рішення. Ви можете вирішити, чи допомагати близьким, щоб вони покращили свої фінансові знання, або відмовити, якщо прохання здається недоречним.
4. Забезпечте власні фінансові потреби. Не жертвуйте власною фінансовою стабільністю, намагаючись допомогти іншим.
5. Визначте свої фінансові кордони та чітко їх поясніть, коли родичі просять гроші. Поясніть, чому ви приймаєте те чи інше рішення та проявіть співчуття.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як зекономити гроші на польотах з Ryanair: поради для розумних мандрівників.