Site icon STUDWay

Як вейпи впливають на ваше серце: дивовижні відкриття вчених

Шкода вейпів

Фото - uvape.pro.

Нові дослідження, проведені американськими вченими, виявили, що вживання електронних сигарет (вейпів) пов’язане зі значним підвищенням ризику розвитку серцевої недостатності. Ця інформація стала предметом обговорення на щорічних наукових сесіях Американського кардіологічного коледжу ACC.24, що відбулися в Атланті, а також була оприлюднена у пресрелізі ACC.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Сikavosti», лікар Якубу Бене-Альхасан з організації MedStar Health та його колеги скористалися даними опитувань та електронних історій хвороб з великого національного дослідження здоров’я дорослих All of Us. Вони включили до свого аналізу понад 175 тис. осіб, з середнім віком 52 роки, при цьому 60,5% досліджуваних були жінками. Період спостереження становив 45 місяців.

Протягом цього періоду серцева недостатність виявилася у 3242 учасників. Після статистичного аналізу, враховуючи демографічні та соціоекономічні характеристики, інші фактори ризику кардіологічних захворювань, а також вживання різних психоактивних речовин, включаючи алкоголь і тютюн, виявилося, що вживання вейпів пов’язане зі зростанням ризику цього захворювання на 19%. Цей зв’язок був помічений лише для діастолічної серцевої недостатності (HFpEF), а для систолічної (HFrEF) такого зв’язку не виявлено.

Цікаво, що вік, стать та тютюнопаління учасників дослідження не вплинули на виявлений зв’язок між вживанням вейпів і серцевою недостатністю. Ці результати відкривають нові перспективи для подальшого дослідження впливу електронних сигарет на здоров’я серця та підкреслюють важливість обмеження їх вживання.

Нагадаємо, ми раніше дали поради, як зберегти здоров’я під час нічної роботи.

Exit mobile version