Як створити ком’юніті активних людей?

maksym

У будь-які часи людям потрібно об’єднуватися. По-перше, так легше реалізовувати свої ідеї. По-друге, для того, щоб у найбільш турбулентні часи мати однодумців, з якими можна поговорити і продумати план дій. Саме для таких завдань Максим Семенчук на TEDxLviv створив Action community. Ми поговорили з ним, а також з однією з організаторок – Анастасією Гафійчук, чому важливо відчувати себе частиною спільноти та як створити ком’юніті активних людей?

Максим Семенчук, засновник Action community, підприємець, ком’юніті-менеджер

Чому людям важливо об’єднуватись і ставати частиною спільноти? Що значить «спільнота» для вас особисто?

«Наведу 3 найпоширеніші мотиви, чому люди об’єднуються:

  • для відчуття безпеки і прийняття;
  • для отримання підтримки і мотивації;
  • для можливості зробити більше, ніж наодинці.

Спільнота – це група людей однієї ідентичності (наприклад, українці, велосипедисти, студенти). Вони також мають спільні проблеми та цілі. Мені подобається вважати, що мої спільноти – це багато таких людей, як я».

Чи давно ви думали над тим, щоб створити таку спільноту, як Action community, чи це було спонтанне рішення на сцені TEDx?

maksym2«Підготовка до TEDx зайняла близько 4 місяців. Майже весь час у нас було по репетиції на тиждень. Спочатку я хотів говорити про сенс життя. Але він різний для всіх, тому я вирішив говорити про свій сенс, принаймні той, яким живу останні кілька років.

Є такий принцип у підготовці, як «walk the talk» (роби що говориш). Після безкінечного повторення на репетиціях я переконав себе, що ком’юніті – це добре і нам треба їх більше. Я почав вивчати людей TEDx, вони мені сподобались, і це було логічним рішенням.

Але спільнота існувала й до того. Я створив канал комунікації в Telegram, який був наступним кроком для її розвитку. Тепер, коли люди можуть спілкуватись один з одним, вони можуть робити спільні проєкти легше».

Якими є основні ідеї Action community?

«Існує думка, що хоча TEDx збирає дуже розвинуту інтелектуальну тусовку, він усе-таки трохи розважально-розмовний. Кожен спіч – то заклик до дії, але знати ідею та впроваджувати її – не те саме. Тому дія є центральною ідеєю спільноти, щоб розширити вплив тих цінних ідей, які вже є.

Також ми прагнемо розвивати креатив, пізнавати мир, отримувати мотивацію та творити стосунки. Ще ми практикуємо самоорганізацію».

Для кого спільнота Action community?

«За опитуванням, до спільноти входять прості, цікаві й енергійні люди. Вони не туплять, а активно борються за те, щоб покращити майбутнє. Вони активні, живі, відкриті та свідомі. Можна чекати, що вони зламають стереотипи й легко пристосуються до змін. Ще вони трохи хіпстеруваті. Це креативні скептики, що чекають неможливого».

Чи були ви готові до того, що доведеться розвивати спільноту в умовах кризи?

«Спільноти зазвичай більше згуртовуються під час кризи, тож хоч тут легше. Але коли я доповідав, я не мав жодної гадки щодо кризи».

Якою є ваша команда мрії?

«Моя команда – це креативні котики, що мають шило в дупі. Вони працюють легко і з фаном та прикривають мене, коли я в іншому місці».

Наскільки складно організовувати онлайн-зустрічі? Як заохочуєте людей до того, щоб вони долучалися до них?

«Треба поставити амбіційну та цікаву задачу. А вийти з кимось на кол ще ніколи не було так легко. Спробуй, усе вийде. Якщо хочеш зробити це продуктивно – погугли, що таке фасилітація (від англ. facilitation – допомога, полегшення, сприяння – організація в групі процесу колективного розв’язання проблем, відповідно керує цим процесом – фасилітатор (ведучий, голова). – Прим.)».

Яким бачите проєкт у майбутньому? Скільки людей ви хочете мати у своїй команді?

«Останнє бачення включає івент за участі Ілона Маска та Криса Андерса (лідер головного TED). Проміжні кроки включають 1 мільйон переглядів та 5000 активних людей у спільноті. Доєднуйтесь до нас у Telegram-чаті».

Які настанови ви можете дати читачам «Студвею»?

«Мені страшно щодо прийдешньої кризи, але це також час можливостей. Наприклад, можна проявити себе та допомогти всій країні чи спробувати себе в новій ролі. Це час, коли нікуди не треба бігти і можна більш свідомо працювати над стосунками. Відкинь будь-яку апатію та використай цей цінний час. Обійняв!»

Реклама

Анастасія Гафійчук, одна з організаторок спільноти

anastasiiaЯк ти до долучилась до Action community?

«Я долучилася до спільноти через QR-код, який Максим Семенчук, спікер TEDxLviv, розмістив на екрані під час свого виступу. Пізніше виникла ідея організовувати регулярні зустрічі, щоб ділитись ідеями, що варті поширення. Я зреагувала на просте запитання Максима «Хто б хотів допомогти?» і приєдналась до групи, яка пізніше отримала ім’я Action community. Карантин вніс свої корективи, але ми не втратили запалу і почали організовувати онлайн-інтерв’ю зі спікерами на різні теми: життя «тут і зараз», щастя, саморозвитку, душевного спокою.

Модератором інтерв’ю став Мартин Ковалко – співзасновник TEDxLviv, лідер команди, яка готувала спікерів на TEDxLviv, експерт із маркетингу».

Якою є головна ціль створення Action community?

«Нам важливо жити і підтримувати спільноти, які всюди у нашому житті: на роботі, у сім’ї, у компанії друзів. Тож, об’єднавшись із крутими, активними людьми, ми будемо створювати події та сприяти позитивним змінам у суспільстві. Станом на зараз ми організовуємо інтерв’ю, щоб підтримувати і надихати людей, а далі будемо бачити, на що нас надихне спільнота».

Чим зараз займається спільнота?

«На час карантину ми вирішили проводити онлайн-інтерв’ю зі спікерами TEDxLviv. Говоримо про важливі речі: життя тут і тепер, моральні аспекти кризи, роль бізнесу в ній, про саморозвиток і натхнення, про формування свідомих спільнот і справжнє щастя. Стежити за подіями можна на нашій Facebook-сторінці».

Які інтерв’ю вже були проведені?

«Для першої зустрічі ми запросили на відверту розмову Венедикта Алексійчука, єпископа УГКЦ в Чикаго, автора дев’ятьох книг, почесного члена Спілки психотерапевтів України і спікера TEDxLviv.

Ми вже провели і записали розмову з координатором Зеленої школи та глобальної мережі екопоселень Global Ecovillage Network – Максимом Залевським. Він пройшов шлях із ночівлями в офісі із запуском проєктів, нервовим зривом, вигоранням. У результаті абсолютною змінив світогляд і вивів власну філософію простого життя.

Наступна розмова була з Ромком Колобочком, авантюристом, пластуном із двадцятирічним досвідом, фіналістом Race Nation Bukovel, менеджером холдингу Fest Local. Він розповідав про те, як знаходити щастя в простих речах, захоплюватись процесом як дитина, як за допомогою простоти, легкості і «фану» можна потрапити в пригоди, наприклад, на Олімпіаду в Ріо та в UEFA».

Можеш поділитися інсайдами із зустрічей?

«Ми готуємо конспекти після онлайн-інтерв’ю, які можна прочитати на нашій Facebook-сторінці. Насправді важко виділити улюблені інсайди, бо кожна відповідь варта пильної уваги, але наведу тези, яких сама стараюсь дотримуватись у житті. Наприклад, після зустрічі з Венедиктом Алексійчуком я виділила для себе такі поради:

Про те, як боротися з панікою

У сучасному, буремному стані важливо дотримуватися «санітарних норм» у тому, що ми читаємо. Погодься, зараз у соціальних мережах повно «експертів» зі своїми поглядами. Якщо ми хочемо справді щось почерпнути, важливо читати фахівців у конкретній сфері. Це берегтиме нас від паніки та зайвих емоційних навантажень.

Про те, як зберігати спокій

Кожна проблема чи криза водночас несе певні позитивні речі. Важливо запитувати себе: «Що ця ситуація дала мені доброго?» Автор Насим Талиб, який говорить про «чорного лебедя». Його головна ідея в житті, що проблеми, труднощі відкривають нові можливості щодо самих себе, і тому кожна криза є кризовою в якійсь одній ділянці, але відкриваються можливості в інших сферах. Ситуація змінилася, і тому треба жити в цій дійсності, яка є».

Як мотивувати себе рухатися далі після невдач?

«Дивитися гарні фільми, з моїх улюблених – «Хоробрі серцем», захоплює, як шотландці боролись, не здаючись. І тримати в голові вислів Багряного з «Тигроловів»: “Сміливі завжди мають щастя”».

Скільки людей уже долучилися до спільноти? Якими є їхні враження і відгуки від перших онлайн-подій?

«Загалом у Telegram-чаті понад 300 осіб, наші зустрічі переглянуло понад 250 людей сумарно. Це гарні результати, враховуючи, що ми готували подію за такий короткий термін».

Чи є у вас ідеї щодо розширення спільноти?

«Насправді, ми відкриті до співпраці та спілкування, любимо, коли люди висловлюють свою думку, дають рекомендації. Цей проєкт від початку планувався як офлайн, тому плануємо з командою створити локальні нетворкінги у Львові та Києві».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus