Як студенту знайти підробіток на літо

surface-R8bY83YDXnY-unsplash

У дитинстві літо асоціювалось з друзями, пригодами, канікулами в бабусі та необмеженою кількістю морозива. Для абітурієнтів та студентів літо – це можливість провести час з користю та без вітру в кишенях.
Розповідаємо, як студенту знайти підробіток разом зі співзасновницею платформи studlava.com Олесею Гавришко.

Яку роботу зазвичай пропонують студентам?

Зазвичай студенти шукають роботу, яка дозволяє поєднувати кар’єру і навчання. Також є багато пропозицій з гнучким графіком та частковою зайнятістю.

Наприклад, серед останніх пропозицій на studlava.com – вакансії спеціаліста з підтримки клієнтів в IT-компанію, медіа-аналітика в компанію, що займається аналізом даних та обробкою інформації або ж копірайтера, помічника маркетолога в компанію, що виготовляє речі з дерева.

Тимчасовими можливостями, які можуть зацікавити студентів, є оплачувані стажування. Наприклад, зараз розпочався набір на стажування для економістів у компанії KPMG. Це можливість спробувати себе у фінансах та аудиті, здобути практичні навички. За умови успішного стажування можна стати частиною колективу цієї компанії.

Реклама

На які вакансії найчастіше звертають увагу студенти?

Деякі стуенти одразу шукають професію по спеціальності, а інші пробують себе у сферах, які доступні для кожного ‒ обслуговування, торгівля, телекомунікації.

Переглянувши сайти для пошуку роботи, можна скласти уявлення про найбільш популярні вакансії, що не потребують попереднього досвіду.

Наприклад, на сайті work.ua для людей без досвіду пропонують понад 27 тис. вакансій, серед яких найпопулярнішими є промоутер, оператор колл-центру, продавець-консультант, касир, офіціант.

В топі тимчасових підробітків на літо такі вакансії, як ментор літнього табору, няня для дитини, аніматор, викладання предметів з підготовки до ЗНО, робота в літніх парках та відпочинкових комплексах, організація та проведення квестів, супровід туристичних груп.

Де шукати ці вакансії?

Якщо цікавить робота у конкретних компаніях, то варто слідкувати за їхніми сайтами та соцмережами – зазвичай там і публікують нові вакансії.

Також підписуйся на ресурси із кар’єрними можливостями для студентів:

  • studlava.com ‒ платформа для студентів без досвіду роботи з відфільтрованими пропозиціями.
  • studway. сom ‒ сайт, де в рубриці «Кар’єра» є цікаві статті про можливості для студентів та історії професійного досвіду. А в Telegram-каналі Studway Diem часто публікують нові вакансії.
  • CASERS.ORG – платформа, що організовує хакатони для студентів та знайомить з компаніями, які можуть запросити на роботу або стажування.
  • Happy Monday – сайт, на якому є багато матеріалів з рекомендаціями для успішних співбесід та отримати кар’єрну консультацію.
  • InternsGo! ‒ телеграм-канал, що знайомить з актуальними можливостями, в основному для студентів з Києва.
  • Найвідоміші пошукові сайти ‒ work.ua, rabota.ua, olx. ua, де є вакансії для студентів.

Що має знати студент, який влаштовується на роботу?

Три головні поради від Олесі Гавришко:

  1. Шукай не роботу з 9 до 18, а простір, де зможеш робити важливі та корисні речі. Чим більше відповідальності у твоїх обов’язках, тим вище ти зможеш вирости у межах компанії та отримуватимеш більшу винагороду.
  2. Розвивай однаково як професійні, так і особисті навички. Всі хочуть працювати з професіоналами, проте не варто забувати, що не менш важливо бути людиною, на яку можна розраховувати, яка вміє добре комунікувати та взаємодіяти з командою.
  3. Час під навчання в університеті можна використовувати ефективно: пробувати себе на стажування, брати участь в соціальних ініціативах, ставити амбітні цілі та досягати їх. За посиланням читай історію про студентку УКУ, яка отримала пропозицію роботи від Google ще до закінчення університету.

Читай більше: Що таке soft skills та навіщо вони потрібні?

А ще, перш ніж влаштовуватись на роботу, уважно вивчи трудове законодавство, щоб знати свої права, розуміти особливості працевлаштування студентів, що навчаються. Так, ти зможеш захистити свої інтереси перед роботодавцем та університетом.

А що по грошах?

Оплата праці залежить від зайнятості та обов’язків. Якщо студент працюватиме на роботі з повною зайнятістю, то виплачують оклад, який може складатися зі ставки та премій, відсотків тощо.

При частковій зайнятості умови виплат дещо інші: переважно враховують або кількість відпрацьованого часу, або нараховують кошти від виробітку.

За словами Олесі, зарплата залежить від того, на яку роботу розраховує студент і яку відповідальність хоче на себе взяти. Серед вакансій, які зараз опубліковані на studlava.com, найнижча заробітна плата ‒ 6 тисяч гривень, проте точно можна знайти і більш високооплачувані пропозиції.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus