Курси, відео та книги, які навчать правильно сперечатися

0f15d9812b44159b3002a9dac5535fb5

Фото: Friends

Зараз люди частіше сваряться онлайн: у коментарях у Facebook, під відео на YouTube та рандомних чатах у Viber. У віртуальних суперечках невдоволення можна висловити через смайлики, стікери, гіфки чи драматичні три крапки вкінці речення…
Проте, опинившись зі своїм супротивником — водієм маршрутки, одногрупником, продавцем в магазині — віч-на-віч, ми забуваємо, як правильно сперечатися.
Суперечка — це не просто обмін смайликами чи неприємними словами. Це мистецтво підбирати сильні аргументи й вміння переконувати. Зробили для тебе добірку книг, відео та курсів, які допоможуть освоїти ці навички.

Курси

Як ефективно спланувати та провести діалог. Це безкоштовний онлайн-курс на сайті Prometheus. Він підійде тим, хто втомився від звичайних суперечок, порожніх дебатів та дискусій, і хоче навчитися правильно вести переговори.

Діалоги без тривоги. Це безкоштовний курс від студії онлайн-освіти EdEra про різні способи подолання тривожності. Один зі способів — правильно взаємодіяти з людьми, щоб уникнути надміру емоційних ситуацій.

SCORM Ораторське мистецтво. Під час безкоштовного навчання Освітній Хаб Києва розповість про секрети ораторського мистецтва. Ти навчишся переконливо, виразно та грамотно говорити; дізнаєшся, як зацікавити аудиторію та утримати її увагу.

Лекції TED

Даніел Коен «Заради суперечки»

Даніел каже, що суперечка — це не війна, а спосіб зрозуміти. Таке ставлення, на його думку, допоможе вирішити проблему швидше. Ефективною суперечка буде лише тоді, коли вкінці хтось скаже: «Це була хороша суперечка!».

Джулія Дар «Як навчитись ефективно сперечатися»

Чому сперечатися так важко? Бо люди емоційно прив’язуються до своїх ідей, — каже Джулія. Щоб змінити це, треба вести дискусії частіше: тоді легше визнати свою помилку і признати правоту опонента.

Селесте Гедлі «10 способів вдосконалити свій діалог»

Щоб комунікація була ефективнішою, Селесте не радить говорити зверхньо чи порівнювати свій досвід з іншим. Краще уважно слухати та слідкувати за плином діалогу. Адже добра розмова — це як коротка спідниця, каже Селесте: достатньо коротка, щоб викликати увагу, але достатньо довга, щоб розкрити зміст.

Фільми

«Готель Руанда», 2004

Фільм заснований на реальних подіях. Він розповідає про війну в Руанді у 90-х роках. Головний герой фільму, Пол, — менеджер найвідомішого в Руанді готелю, де він переховує людей та вчить їх правильно домовлятися.

«Великі сперечальники», 2007

Події фільму відбуваються у штаті Техас, де вчитель коледжу створює групу для студентів, що вчаться публічно виступати та відстоювати свої права. Після місяців тренувань студенти маленького коледжу змогли виграти дебати в найсильнішої команди з Гарвардського університету.

«Дебати —це кривавий спорт, де зброя — слова», — вчить фільм.

«Вище неба», 2009

Головний герой фільму Райян — оратор. Його завдання говорити працівникам великих корпорацій про звільнення. Завдяки своїй професії Райян навчився переконувати інших.

Наприклад, він може переконати чоловіка, якого щольно звільнили про те, що діти поважатимуть його більше, якщо він присвятить своє життя мрії, а не офісній роботі. Райян навіть зуміг переконати нареченого своєї сестри, який вирішив скасувати весілля, що все ж варто одружитись.

Книги

Ірина Хоменко «Еристика»
Артур Шопенгауер «Еристика або мистецтво перемагати в суперечках»
Патрік Кінг «Стратегії і тактики спілкування»
Крістофер Восс «Ніколи не йдіть на компроміс»
Ден Роем «Говори та показуй»
Роберт Чалдіні «Переконання. Революційний метод впливу на людей»
Аллан Піз, Барбара Піз «Мова рухів тіла»
Марк Гоулстон «Я чую вас наскрізь. Ефективна техніка переговорів»

Подкасти

Modern relationships podcast. How to argue better
The Guardian podcast. How to have better arguments online
Love and Radio. How to argue
Та й Таке. Про суперечки, дебати, теорії змови і срачі в коментарях

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus