Site icon STUDWay

Як розпізнати маніпуляції: 4 підступних прийоми, про які ви повинні знати

Методи маніпуляціі

Фото - ps.informator.ua.

Знаючи ці маніпулятивні прийоми, ви зможете краще розпізнавати їх і протистояти, коли хтось намагається підкорити вас своїй волі. Це допоможе вам зберігати незалежність та робити власні усвідомлені рішення.

За інформацією від «STUDway» з посиланням на «ВВС», здатність розпізнавати, коли хтось намагається маніпулювати вами, є важливою навичкою для самозахисту. У щоденному житті ваші колеги чи друзі можуть використовувати різні маніпулятивні тактики, тому варто бути пильними. Ось чотири поширених маніпулятивних прийоми, які варто мати на увазі:

1. Вплив через дотик

Похлопування по плечу та встановлення зорового контакту можуть зробити людину більш сприйнятливою до пропозицій. Цей прийом часто використовується не лише в фокусах, але й у звичайних ситуаціях, коли хтось просить вас позичити гроші.

2. Прискорення мовлення

Фокусники часто стимулюють швидкий вибір у добровольців, прискорюючи темп мовлення. Після того, як учасник зробить вибір, фокусник може знизити швидкість, щоб вказати на важливість рішення.

3. Збільшення видимості

Фокусники привертають увагу до певних карт чи об’єктів, роблячи їх більш помітними. Це може бути досягнуто через розміщення об’єкта на рівні очей або рухом об’єкта до цілі.

4. Запитання

Запитання на кшталт «Чому ви вважаєте це гарною ідеєю?» або «Які переваги це матиме?» змушують людину самостійно обґрунтувати свій вибір, роблячи її впевненою у своїх рішеннях.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про 5 знаків токсичних відносин, які ми часто сприймаємо як прояви любові.

Exit mobile version