Як різні країни змінюють підхід до навчання в пандемію?

Depositphotos_325319628_l-2015 (1)

ua.depositphotos.com / SeventyFour

Пандемія стала викликом для кожної країни не тільки у сфері економіки, а й у сфері освіти. Впродовж першої хвилі університетам та школам потрібно було швидко реагувати на зміни та повністю переносити навчання в онлайн. Восени діти та студенти знову пішли на заняття, але з карантинними обмеженнями, новими правилами та графіком. В Україні заклади освіти відкрилися, проте уряд, керівники навчальних закладів, вчителі та учні готуються до нової хвилі. Ми запитали у студентів країн Європи та Канади, як університети та школи пристосовуються до нових реалій. Дізнавайся, якими є запобіжні заходи, чи ходять діти на заняття очно і як відбувається онлайн-навчання.

Італія

В Італії у школах розроблений наступний сценарій побудови процесу навчання під час пандемії. Перш ніж відправляти дітей до школи, батьки мають виміряти їм температуру і не пускати, якщо вона перевищує 37,5 градусів. Якщо в учня з’являються симптоми хвороби під час навчання у школі, він має бути ізольований з класу і залишатися під наглядом персоналу до того, як його заберуть батьки. Якщо дитина пройшла тест на Covid-19 і він виявився позитивним, вона має залишатися на ізоляції впродовж 14 днів. Керівництво школи має прослідкувати, щоб відбулася дезінфекція місць, де перебував хворий та створити список його нещодавніх контактів. Потім ці люди мають пройти тестування.

Закриття шкіл

Місцева влада вирішує, чи потрібно закривати всю школу, чи переводити на дистанційне навчання один клас. Школи мають залишатися відкритими наскільки це можливо, але все залежить від конкретного випадку захворювання, поширення вірусу, кількості контактів зараженого та інших факторів.

Навчання вдома

Якщо школа зачинена, вчителі мають забезпечити онлайн-навчання так само, як вони це робили впродовж локдауну. Якщо дитина до 14 років має залишатися вдома на карантині, її батьки можуть залишатися працювати віддалено або взяти відпустку по догляду за дитиною.

Реклама

Німеччина

В Німеччині дуже жорстко ставляться до правил стосовно Covid-19, тому навчання ЗВО перевели в онлайн-режим. Якщо заняття відбуваються офлайн, студентів ділять на групи, у приміщенні вони перебувають у масках і не можуть змінювати своє робоче місце.

Марія Большакова, навчається за програмою Erasmus у Гісенькому університеті імені Юстуса Лібіха (Justus-Liebig-Universität Gießen), Німеччина:

«Наразі семестр ще не розпочався, але я відвідую інтенсивний курс німецької мови, який організував інтернаціональний офіс університету. Нас розділили на 4 групи по 10 людей залежно від рівня володіння мовою. У приміщеннях університету ми знаходимося в масках, які знімаємо тільки коли сидимо на своїх місцях.

Карантинні обмеження

Курс, на якому я зараз навчаюсь, – це єдиний мовний курс, який дозволили проводили офлайн. Організатори розробили правила гігієни, яких мають дотримуватися учасники для своєї безпеки. Ми маємо дотримуватися дистанції один з одним, носити маски в приміщеннях, сидіти за одними й тими самими місцями та користуватися лише своїм канцелярським приладдям протягом усього курсу. Окрім цього всі розважальні івенти також перевели в онлайн. Температуру не міряють, але просять за найменших ознак хвороби не приходити на заняття. На перервах обов’язково відчиняють вікна і провітрюють приміщення.

Навчання онлайн

З дистанційного досвіду у мене було декілька воркшопів з міжкультурної взаємодії з німцями, вечір кулінарії, а також лекція про користування онлайн-платформами всередині університету. Гісенський університет купив ліцензію на програму Webex і тому майже все онлайн-навчання відбувається там. Також багато викладачів наперед записують лекції, а потім дають студентам доступ до них. Однак всі екзамени та тести студенти все ще пишуть очно, у масках та на відстані один від одного.

Я дуже рада, що зараз маю можливість ходити на офлайн курс. Навчання онлайн для мене не таке ефективне. Під час лекцій на онлайн-платформах я часто відволікаюсь на якісь несуттєві речі, і інколи не встигаю поставити питання викладачу. Також дуже шкода, що багато подій не відбудуться через заборони. Однак вважаю, що це не завадить мені класно та продуктивно провести семестр».

Канада

Уряд Канади розробив спеціальні рекомендації щодо коронавірусу в школах та університетах. Формат навчання у школах залежить від регіонального шкільного управління та рішення окремих навчальних закладів. У північних регіонах країни діти відвідують заняття офлайн, у південних – онлайн. Учнів ділять на групи і вони вчаться поперемінно. В окремих школах діти мають можливість обрати як вони хочуть навчатись: у класі чи дистанційно. Влітку був спад захворювань, тож деякі університети намагались повернути студентів назад в аудиторії з осіннього семестру. Проте наприкінці вересня навчальні заклади знову повернулись до онлайн-уроків. Графік навчання не змінився, групи залишилися такого ж розміру.

Марія Пахомова, проживає в Торонто, Канада:

Карантинні обмеження

«У школах встановлені антисептики на кожному поверсі, персонал контролює температуру учнів. Канадське Міністерство планує встановити у школах апарати, які здатні визначати наявність коронавірусу у приміщенні для полегшення вимірювань. Більшість кампусів зачинені для відвідувачів за виключенням деяких лабораторій та бібліотек. У Канаді маски є обов’язковими в усіх приміщеннях, тому учні зобов’язані носити маску впродовж усього дня. Також вони мають дотримуватись дистанції 2 метри. Шкільні та університетські кафетерії частково закриті. Там посилені санітарні заходи для безпечного перебування у закритому приміщенні.

Дистанційне навчання

У школах і університетах використовується Zoom або Blackboard платформи для онлайн занять і лекцій. Домашні роботи надсилаються через email чи завантажуються на Blackboard. Розклад занять в університеті не змінився. Шкільні заняття було скориговано за змістом щоб полегшити стрес. Багато студентів які приїхали на навчання із зарубіжних країн мають тепер можливість навчатись із дому».

Швейцарія

В університетах Швейцарії студенти мають дотримуватися соціальної дистанції та носити маски. Між слухачами лекцій додали пусті стільці. Наприклад, у Базельському університеті ⅔ студентів навчаються дистанційно. Деякі навчальні заклади інноваційно підійшли до початку нового семестру. Лозанський університет розробив триколірну віртуальну систему, яка розділяє студентів на групи для проходження курсів. Таким чином заняття відбуваються у різний час, а кількість студентів, які їх відвідують значно менша, ніж зазвичай. Масковий режим для учасників навчального процесу обов’язковий. Базельський університет забезпечив студентів сертифікованими тканинними масками, які вони могли отримати у поштовому відділенні на початку року.

Даша Кузьменко, навчається у Швейцарії:

«Перший курс поділений на 9 груп по 17-20 людей. Навчання відбувається офлайн. При вході в університет вимірюють температуру та ставлять штамп, про те, що все гаразд. Тільки так ти можеш потрапити на заняття та в їдальню. Носити маску потрібно обов’язково. У кафетерії потрібно одягнути одноразові рукавиці і торкатися до всього тільки в них. Коли я приїхала з-за кордону у Швейцарію, то повинна була відсидіти 10-денний карантин. Це означало, що я мала залишатися у своїй кімнаті ізольовано, ні з ким не бачитися. Їжу приносили в номер, а якби я вийшла з номеру, мала б заплатити штраф 10 000 франків».

Литва

У Литві студенти з початком нового семестру могли обрати, як вони хочуть продовжити навчання: онлайн чи офлайн. Діти, які обрали очну форму відвідування занять також можуть підключатися до пар через відеозв’язок та виконувати завдання дистанційно. Це додало ефективності та гнучкості процесу вивчення предметів. Окрім цього навчальний план також був змінений. За перший семестр студенти повністю пройшли три предмети, оскільки тривалість пар була збільшена від 1:30 годин до 2:30 год. Зараз діти ходять в школу, проте через погіршення ситуації з Covid-19, швидше за все навчальні заклади закриють. Уряд Литви рекомендує не подорожувати у сусідні округи, залишатися у своєму місті, носити маску і не ходити по людних місцях.

Анна Чубатюк, навчається у Міжнародному університеті LCC:

Зміни у навчальній програмі

«За один семестр, який поділений на дві четверті, ми проходимо 5-6 предметів. Скоро у мене розпочнуться осінні канікули, а я вже закінчила три предмети за півтора місяці. Це пов’язано з тим, що пари тривають у два рази довше, ніж зазвичай, тобто не півтори години, а дві з половиною. Посередині вчителі роблять короткі перерви на 10 хвилин. Це досить продуктивно, мені лишилося пройти тільки два предмети у цьому семестрі, що не може не тішити.

Дистанційне навчання

У нашому університеті запроваджене онлайн навчання. Так як половина студентів, які не змогли приїхати, вчаться дистанційно, класи не заповнені. У приміщенні знаходиться невелика кількість людей і вірогідність передачі вірусу знижується. Деякі вчителі заохочують навчатися онлайн навіть тих, хто ходить на пари. Для проведення занять викладачі використовують Microsoft Teams. Якщо студент не присутній на парі очно, він підключається до цієї платформи, може спостерігати за усім, що відбувається в аудиторії та ставити запитання викладачам. Заняття проходить в один і той же час, просто хтось присутній офлайн, а хтось – онлайн. Навіть ті, хто вчаться очно, можуть залишитися вдома і підключатися до пари дистанційно. Я знайшла багато переваг у цьому. Це досить зручно, коли у мене багато завдань, і є можливість не витрачати час на дорогу, а прослухати лекцію вдома. Всі роботи ми присилаємо через інтернет. Звичайно, якщо студенти виконують завдання вдома, можуть підглянути і списати, тому викладачі проводять іспити та тести онлайн для усіх, щоб це було справедливо.

Карантинні обмеження

По університету ми ходимо в масках, на парах сидимо на відстані одного метра один від одного, температуру нам не вимірюють, всі поверхні дезінфікують. Також наш університет відмовився від розважальних офлайн заходів.

Навчання в нових реаліях

У нових реаліях мені подобається вчитися, я не жаліюся. Звісно, є недоліки такого навчання. З одного боку навантаження зменшилося, але з іншого, коли я слухаю пари онлайн, то не зосереджуюся на них, можу паралельно займатися домашніми справами. Це може негативно відображатися на подальшому процесі підготовки до іспитів. Плюс складно утримувати увагу на довгий час, коли ти просто дивишся у монітор. Перевагою також є те, що всі іспити проходять онлайн. Так я менше хвилююся і вдома мені вдається легше зосередитися на запитаннях.

Пандемія вносить нові правила в освітній процес. Цікаво спостерігати за тим, як кожна країна та навчальний заклад адаптуються до карантину. Основний акцент керівники вишів та шкіл роблять на обмеженні офлайн формату. Щоб зменшити кількість взаємодії між студентами, їх ділять на групи, слідкують за дотриманням ними масково режиму та правил гігієни. Варто відмітити, що за інших обставин викладачі та діти могли б і не відчути переваг дистанційного навчання і того, наскільки воно може бути продуктивним. Тепер це нові реалії, які можуть залишитися і після пандемії».

Школи

Centers for disease control and prevention підготував відео-пам’ятку щодо відкриття шкіл. У ньому показано, яких правил мають дотримуватися школярі і на прикладі сиру показали, що тільки комплексно ці правила можуть захистити дитину. Чим більше обмежень, тим менша ймовірність того, що учень заразиться.

Ottawa public health зняв відео-звернення лікаря, яка відповідає на питання батьків щодо відкриття шкіл. У ньому вона розповідає про два можливі сценарії дій у випадку, якщо хтось із учасників навчального процесу отримує позитивний результат на Covid-19.

Університетські кампанії підготовки до ковіду

Оксфордський університет зняв ролик, у якому погодився, що цей рік буде іншим, складнішим для студентів та викладачів. Виш розробив інформаційний гід, тож студенти можуть знайти там відповіді на поширені питання щодо ковіду та поставити свої.

Elmhurst University підготував короткі інформаційні відео у форматі відповідей на запитання щодо пандемії. Працівники розповіли, яким буде новий академічний план, як зможе університет створити безпечне середовище для студентів, якими будуть класи, їдальні та гуртожитки.

Northwestern University показав, якими тепер будуть правила для студентів і що їх має дотримуватися кожен, оскільки люди впливають один на одного. Навчальний заклад готовий до змін, нововведень та інтерактиву, тому впевнений, що учасникам навчального процесу вдасться впоратися з ковідом.

Richmond University підготував серію роликів, як викладачі та працівники готувалися зустрічати студентів. Яким чином обладнали гуртожитки, спортивні центри та класи. Для того, щоб заохотити студентів дотримуватися карантинних обмежень, університет зняв короткі інформаційні ролики зі спеціальний героєм у костюмі. На своєму прикладі він показує, що слідувати правилам легко.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus