Як проходить GMAT

тестування_11

Форма складання та специфіка

GMAT – це CAT (Computer Adaptive Test), тобто тест проводиться за допомогою комп’ютера. Питання різної складності виводяться на екран, підпорядковуючись під ваші відповіді. Якщо ви відповіли неправильно, то наступне питання буде простіше. У найновішій версії програми повертатися до питань чи змінювати відповіді не можна. Есе секції Analytical Writing Assessment  записується у вбудованому в програму текстовому редакторі.

Під час проходження тесту важливо не просто добре володіти англійською, а й вміти логічно мислити, мати знання з алгебри та геометрії, інтерпретувати графіки та діаграми, вміти виражати свої думки чітко і послідовно.

GMAT можна складати не більше п’яти разів на 12 місяців і не частіше, ніж раз на місяць.

З 2006 року заборонено брати на тестування свої блокноти й ручки. Щоб виключити можливість шахрайства кожному абітурієнтові видаються нові блокноти й «ручки-стирачки». Якщо у вас є проблеми чи організаційні питання, з ними можна звертатися лише до офіційного помічника. Під час тесту є дві 8-хвилинні перерви.

Реклама

Хто складає завдання?

Засновником тесту є Graduate Management Admission Council (GMAC). До 2005 року вони співпрацювали з компанією Educational Test Service (ETS), а тепер є партнерами із Pearson VUE, що постійно проводить дослідження, спрямовані на покращення тесту. У компетенцію GMAC входить розробка основних принципів, стандартів і методики проведення тесту для бізнес-шкіл, а також надання випускникам усієї необхідної інформації про вступ. До складу GMAC входять представники більш ніж 100 бізнес-шкіл.

У день тесту

Нарешті приходить довгоочікуваний день – складання GMAT. Ви готові і виспані. Прибувши до аудиторії, потрібно пройти процедуру підтвердження особи, тому обов’язково беріть з собою документи (фотокопії не підійдуть). Це може бути закордонний паспорт (якщо складаєш іспит не в Україні), водійські права, паспорт громадянина України чи військовий квиток. Ім’я, дата народження та громадянство під час реєстрації має в точності співпадати із принесеним документом. Ваше ім’я в документі повинне бути записане латиницею, містити ваше чітке фото і підпис. Крім цього, у вас просканують вени на долоні, візьмуть електронний підпис як погодження із усіма умовами тесту, а також сфотографують в аудиторії.

Тест складається з чотирьох блоків, кожен з яких покликаний перевірити певний тип навичок. Перший – Оцінка аналітичного письма (Analytical Writing Assessment, AWA) – передбачає написання есе для аналізу запропонованої проблеми. Другий був введений нещодавно і отримав назву Інтегроване розмірковування (Integrated Reasoning). Перевіряє в основному вміння працювати з графіками та таблицями. Третій блок передбачає  вирішення математичних задач двох типів і називається Кількісним – Quantitative. Четверта частина, Вербальний аналіз (Verbal), перевіряє навички у читанні і розумінні текстів, їх критичної оцінки, а також включає завдання на виправлення помилок у реченні.

таблиця_1

Першим іде Оцінювання аналітичного висловлювання. Комп’ютер довільно обере одне запитання із 140 можливих. Вони всі опублікувані на сайті. У цій частині вам потрібно написати критику представленого аргументу, а не власні ідеї та судження. Докази та приклади, які ви наводити, повинні розкривати і підтверджувати ваш аналітичний висновок. На все про все маєте півгодини. Приклад питання і якісної відповіді можна знайти на Офіційному сайті GMAT.

До наступної секції, Інтегрованого розмірковування, ви приступаєте без перерви. 12 завдань на 30 хвилин. Цей блок перевіряє вміння працювати з масивами даних, що подаються у найрізноманітнішій формі: діаграми, таблиці, графіки. Цей скіл особливо необхідний у нашому технологічному інформаційному світі. Приклади завдань можете переглянути на офіційному сайті GMAT або ж VeritasPrep.

Перед початком третього блоку дається 8-хвилинна перерва (за бажанням).

Тепер справа дійшла до Кількісного блоку. За 75 хвилин ви повинні вирішити 37 завдань. Питання двох типів: Data Sufficiency (із двох запропонованих тверджень необхідно вибрати правильне) і Problem Solving (розв’язання математичних задач). Зразок завдання від GMAT також на офіційному сайті. Щоб зрозуміти різницю між типами питань, погляньте на приклади Data Sufficiency і Problem Solving.

Після чергової перерви розпочинається останній  етап тестування – Вербальний. 41 завдання на перевірку навичок читання і розуміння тексту, оцінку аргументів і виправлення написаного відповідно до норм літературної англійської мови. На це теж виділяється 75 хв. Завдання поділяються на три типи: читання, критичне оцінювання, виправлення речень.

Ось ви і впоралися. А минуло всього-на-всього 3,5 години.

Перевірка

Оцінювання  Analytical Writing Assessment відбувається мінімум двічі. Їх оцінюють викладачі коледжів і університетів, більшість з яких спеціалізуються саме на англійській мові. Ваші роботи будуть оцінюватися за чотирма критеріями:

 • Зміст (здатність наводити переконливі аргументи і робити обґрунтовані висновки на основі логіки і наведених фактів).
 • Форма (здатність викладати свої думки зв’язно, чітко і логічно правильно).
 • Мова (знання англійської мови: стиль мови, використання слів і словниковий запас).
 • Граматика (знання правил Standard Written English, включаючи граматику і синтаксис, тобто уміння правильно побудувати речення).

На підставі вищезгаданих критеріїв кожен викладач поставить вам оцінку від 0 до 6 із інтервалом 0,5. Також есе буде оцінюватися комп’ютером (програма E-rater), враховуючи граматичну перевірку, синтаксис, стиль мови, діалект, орфографію і пунктуацію – усе, крім змісту. Якщо різниця між оцінкою викладачів і оцінкою, зробленою комп’ютером, буде більша одного бала, то ваше есе буде перевірене ще раз іншим викладачем, і остаточна оцінка буде середнім арифметичним оцінок, поставлених усіма викладачами.

Оцінювання Integrated Reasoning базується на кількості правильних відповідей. У цьому блоці може бути одна чи кілька правильних відповідей, і, щоб завдання вважалося правильним, потрібно відмітити їх усі. Інтервал в 1 бал.

Quantitative і Verbal оцінюються згідно з трьома факторами: кількість питань, на які була дана відповідь; кількість правильних відповідей і складність питань. Якщо ви не встигли відповісти на запитання за даний проміжок часу, результати будуть підраховані відповідно до кількості виконаних завдань кожної секції. Вони будуть зменшуватися, якщо на запитання не дано взагалі ніякої відповіді. Інтервал – 1 бал.

Загальний бал (Total scores) формується з Quantitative і Verbal. Детальніше дивитися у Результати.

тестування_11

5 міфів про GMAT

 1. Якщо я не отримаю найкращий результат на іспиті GMAT, я не потраплю до найбажанішої школи.

Реальність: високий результат, безперечно, важливий, але варто пам’ятати, що GMAT – один із критеріїв відбору. Навіть якщо бали у вас справді високі, при формування класів зважають на безліч інших факторів.

 1. Легше питання означає, що на попереднє я відповів неправильно.

Реальність: не обов’язково. Щоб пересвідчитися, що всі тестовані отримують той самий контент, програма обирає певну кількість питань різних типів. Якщо питання високої складності вичерпалися, вам дадуть легше. До того ж, більшість людей не можуть оцінити складність питання від комп’ютера, тому не варто турбуватися під час тесту про це.

 1. Потрібні неабиякі математичні навички, або отримати високі бали GMАТ.

Реальність: GMAT вимагає лише володіння основними  кількісними навичками з області алгебри, геометрії і базової арифметики. Складність полягає у застосуванні ваших аналітичних навичок і підходах використання математичних знань.

 1. Важливіше відповісти правильно, ніж завершити весь тест.

Реальність: є штраф за невиконання всіх завдань тесту. Якщо ви застряли на питанні, вгадуйте і рухайтеся далі. Якщо ви не вгадали, комп’ютер дасть вам легше питання, з яким ви вже справитеся. Важливіше тримати себе в темпі, ніж дошукуватися правди у важкому питанні.

 1. Перші 10 питань критичні, тому їм слід приділити більше уваги.

Реальність: рахуються всі питання. Алгоритм адаптування комп’ютера використовує перші питання, аби приблизно оцінити ваші навички, одна ця оцінка продовжує змінюватися в ході тесту. Під час підрахунку балів враховується, на скільки питань ви відповіли, тому не слід зациклюватися на перших десяти.

Результати

Ваш звіт балів GMAT містить результати тестів, пройдених за останні 5 років. Офіційний звіт балів включає: цифрове фото, зроблене в центрі; основну інформацію про тестованого; відсотковий рейтинг, за яким результати і переводяться у загальний бал. Можна подивитися приклад офіційного звіту.

Загальний бал (Total score) ґрунтується на балах за вербальну і аналітичну частину (Verbal and Quantitative). Загальний бал знаходиться в межах від 200 до 800. Дві третини тих, хто здає тест, мають результат у межах від 400 до 600. Бали за вербальну і аналітичну частини варіюються від 0 до 60. Більшість людей вкладаються у межі від 9 до 44 для вербального блоку і від 7 до 50 для аналітичного. Результати переводяться спочатку у відотки, а потім і у 800-бальну шкалу. Цікаво, що більше цінується баланс балів обох секцій, адже це свідчить про рівномірне володіння математичними і вербальними навичками. Візьмемо відсоткові показники: 80/80 буде вважатися набагато кращим результатом, ніж, 70/90, адже ці свідчить про компетентність як у гуманітарній, так і математичній сфері. Приклад таблиці переводу балів:

ТАБЛИЦЯ_2

Analytical Writing Assessment і Integrated Reasoning не впливають на загальний бал. Письмо оцінюється за шкалою від 0 до 6, а Інтегроване розмірковування – від 1 до 8.

Неофіційні результати трьох блоків (за винятком письма) та загальний бал доступні на вашому акаунті одразу після виходу з аудиторії. Офіційні результати подаються у двох формах.

E-mail. Протягом 20 календарних днів після тестування ви отримаєте е-мейл із посиланням доступу до офіційного звіту балів онлайн. Після переходу за посиланням, потрібно ввести ауторизаційний номер з неофіційних результатів. Звіт балів можна подивитися, завантажити, роздрукувати.

Поштовий лист. Протягом 20 календарних днів після тестування ви отримаєте офіційний звіт балів (може займати більше часу через проблеми поштової доставки). Результати також будуть доступні програмам, які ви вибрали. Навчальні заклади отримають їх протягом 20 днів (або довше в залежності від поштової служби).

Якщо ви складали тест кілька разів, то слід пам’ятати, що різні школи дотримуються різної політики у виборі результатів для розгляду. Більшість розглядає кращі результати, однак є такі, що беруть до уваги лише останні результати або середній бал. Зазвичай, бізнес-школи надають інформацію про середній бал прийнятих студентів. Загальна середня оцінка у світі – 540 із 800 балів. За даними журналу U.S. News, середній бал GMAT у найкращих бізнесах-школах становить: Stanford – 733, Chicago – 726, MIT – 716, Harvard – 725, Northwestern – 724, Wharton – 732, Yale – 721, New York University – 720, Columbia University – 715, University of California \ Berkeley – 715.

Анулювати свій результат можна протягом 72 годин після складання тесту на сайті mba.com. Якщо ви захотіли анулювати результат уже після того як залишили тестовий центр, плата за послугу складає $25. Для того, щоб відновити результат, доведеться заплатити $50 – послуга дійсна лише для тестів, що були складені після 1 січня 2014 року. Зробити це також можна на сайті mba.com.

Апеляція

Апеляція в день складання можлива із суто з технічних питань. У день оприлюднення результатів можна оскаржити оцінювання письмової частини. Для формулювання запиту скористайтеся Essay Rescore Request Form.

Апеляція має ряд особливостей:

 • вартість апеляції складає 45 доларів;
 • запит повинен бути надісланим протягом 6 місяців з дня складання тесту;
 • апелювати можна тільки результати останнього пройденого тесту;
 • перегляд роботи може призвести як до підвищення, так і до зменшення балів, змінені результати будуть внесені до історії ваших балів і надіслані програмам, на які ви спочатку подавалися;
 • заповнену апеляційну форму можна надіслати поштою чи факсом, і за три тижні вам повідомлять про рішення.

Автор тексту: Вікторія Корнійчук
Редактор: Софія Пилипюк

Зображення: mirror.co.uk, universiablogs.net

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus