Як проходить FCE

блокнот

Іспит можна складати у паперовій формі або за допомогою комп’ютера. Студент обирає той варіант, який для нього більш зручний. Остання, усна частина, складається разом зі ще одним або двома студентами.

Іспит проводиться два дні: перші чотири частини іспиту в один день з усіма іншими кандидатами (зазвичай у суботу). День інтерв’ю (Speaking) кожному призначається окремо, і він може бути за два-три тижні до або після основного екзаменаційного дня.

Правила складання тестів:

 • Прибувши у пункт тестування, ви повинні мати при собі документ, що підтверджує особу (саме той, який використовували під час реєстрації).
 • При реєстрації вас фотографують.
 • До кімнати, де складається тест, заборонено приносити їжу та напої, а також будь-які електронні пристрої. Усі свої речі ви повинні залишити за межами аудиторії у спеціально відведеному місці.
 • На екрані вашого комп’ютера буде відображений таймер із часом, який залишився до завершення тестування.
 • Заборонено спілкуватися з іншими студентами або підглядати їхні відповіді
 • При складанні усної частини потрібно одразу перевірити чи працює мікрофон. У разі виникнення складностей – піднести руку і повідомити про свою проблему.
 • Якщо ви використовуєте паперову чернетку – її потрібно залишити на робочому місці після завершення тесту.
 • Ви можете покинути аудиторію лише з дозволу працівника центру, який регулює складання тесту.

Структура тесту FCE

Читання (Reading)

Тривалість: 1 година.

Складається з трьох частин. У першій потрібно прочитати довгий текст і відповісти на вісім питань (буде кілька варіантів відповідей). У другій – заповнити пропуски в тексті. Третя – це співвіднесення стверджень з певними частинами тексту.

Письмо

Тривалість: 1 година 20 хвилин.

 • Частина перша складається з обов’язкового завдання. У ній потрібно написати e-mail або лист обсягом 140-190 слів на визначену тему.
 • Частина друга. У даній частині FCE Writing слід обрати один із п’яти варіантів можливого виконання завдання: стаття, неформальний лист, е-мейл, репортаж або рецензія. Обсяг готового тексту – 140-190 слів.

тест

Вживання англійської мови (Use of English)

Тривалість: 40 хвилин.

Тестування твого словникового запасу та знань із граматики. Спершу пропонуються три короткі тексти з різними завданнями (заповнити пропуски), четверта частина не передбачає тексту – потрібно перефразувати речення.

Аудіювання

Тривалість виконання завдань  розділу становить 45 хвилин.

 • Частина перша. Перша частина включає в себе вісім коротких записів, що містять діалоги людей у різних ситуаціях. Прослухавши кожен запис, необхідно відповісти на питання, вибравши один з трьох запропонованих варіантів відповіді.
 • Частина друга. Для подальшого проходження First Certificate Listening необхідно прослухати тривалий запис, після чого вписати в текст відсутні слова і речення.
 • Частина третя. У даній частині необхідно прослухати п’ять коротких записів, пов’язаних між собою певною темою. Для правильного виконання цього завдання потрібно зіставити людей з висловлюваним ними думкою в діалогах.
 • Частина четверта. Четверта частина передбачає прослуховування довгого уривку тексту, сприйняття його на слух і вибір однієї відповіді на сім питань з трьох представлених варіантів.

Говоріння

Тривалість FCE Speaking становить 14 хвилин.

 • Частина перша. У даній частині тесту екзаменатор ставить питання на загальні теми. Студент має надати інформацію про себе і свої думки щодо цих тем.
 • Частина друга. Тривалість розмови у другій частині складе одну хвилину. Протягом цього потрібно порівняти надані екзаменатором дві фотографії і висловити своє ставлення до того, що на них зображено.
 • Частина третя. Дана частина дозволить перевірити вміння студента дискутувати на яку-небудь тему. Протягом трьох хвилин потрібно виконати завдання на основі наданих екзаменатором картинок.
 • Частина четверта. У заключній частині, яка триває 4 хвилини, екзаменатор дає перелік питань, пов’язаних з попереднім завданням FCE Speaking.

Реклама

Оцінювання

Ви отримаєте окремий бал за кожну з чотирьох частин тесту (читання, письмо, слухання та говоріння), а також за використання англійської. Потім бали сумуються – детальніше можна почитати в брошурі. Якщо тест складати за допомогою комп’ютера, результат студент отримує через два-три тижні. Якщо за допомогою паперової версії – доведеться зачекати від чотирьох до шести тижнів. При успішному складанні тесту студент отримує два документи: заяву про результати та сертифікат.

Апеляція

Якщо кандидат вважає, що його результат не справедливий, він повинен негайно повідомити про це  у свій екзаменаційний центр. Оскаржити результат можна протягом 14 днів після його оголошення. Детальна процедура розгляду апеляцій відбувається за спеціальною структурою Cambridge English Language Assessment.

Автор тексту: Наталія Патрікєєва
Редактор: Софія Пилипюк

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus