Як проходить FCE

блокнот

Іспит можна складати у паперовій формі або за допомогою комп’ютера. Студент обирає той варіант, який для нього більш зручний. Остання, усна частина, складається разом зі ще одним або двома студентами.

Іспит проводиться два дні: перші чотири частини іспиту в один день з усіма іншими кандидатами (зазвичай у суботу). День інтерв’ю (Speaking) кожному призначається окремо, і він може бути за два-три тижні до або після основного екзаменаційного дня.

Правила складання тестів:

 • Прибувши у пункт тестування, ви повинні мати при собі документ, що підтверджує особу (саме той, який використовували під час реєстрації).
 • При реєстрації вас фотографують.
 • До кімнати, де складається тест, заборонено приносити їжу та напої, а також будь-які електронні пристрої. Усі свої речі ви повинні залишити за межами аудиторії у спеціально відведеному місці.
 • На екрані вашого комп’ютера буде відображений таймер із часом, який залишився до завершення тестування.
 • Заборонено спілкуватися з іншими студентами або підглядати їхні відповіді
 • При складанні усної частини потрібно одразу перевірити чи працює мікрофон. У разі виникнення складностей – піднести руку і повідомити про свою проблему.
 • Якщо ви використовуєте паперову чернетку – її потрібно залишити на робочому місці після завершення тесту.
 • Ви можете покинути аудиторію лише з дозволу працівника центру, який регулює складання тесту.

Структура тесту FCE

Читання (Reading)

Тривалість: 1 година.

Складається з трьох частин. У першій потрібно прочитати довгий текст і відповісти на вісім питань (буде кілька варіантів відповідей). У другій – заповнити пропуски в тексті. Третя – це співвіднесення стверджень з певними частинами тексту.

Письмо

Тривалість: 1 година 20 хвилин.

 • Частина перша складається з обов’язкового завдання. У ній потрібно написати e-mail або лист обсягом 140-190 слів на визначену тему.
 • Частина друга. У даній частині FCE Writing слід обрати один із п’яти варіантів можливого виконання завдання: стаття, неформальний лист, е-мейл, репортаж або рецензія. Обсяг готового тексту – 140-190 слів.

тест

Вживання англійської мови (Use of English)

Тривалість: 40 хвилин.

Тестування твого словникового запасу та знань із граматики. Спершу пропонуються три короткі тексти з різними завданнями (заповнити пропуски), четверта частина не передбачає тексту – потрібно перефразувати речення.

Аудіювання

Тривалість виконання завдань  розділу становить 45 хвилин.

 • Частина перша. Перша частина включає в себе вісім коротких записів, що містять діалоги людей у різних ситуаціях. Прослухавши кожен запис, необхідно відповісти на питання, вибравши один з трьох запропонованих варіантів відповіді.
 • Частина друга. Для подальшого проходження First Certificate Listening необхідно прослухати тривалий запис, після чого вписати в текст відсутні слова і речення.
 • Частина третя. У даній частині необхідно прослухати п’ять коротких записів, пов’язаних між собою певною темою. Для правильного виконання цього завдання потрібно зіставити людей з висловлюваним ними думкою в діалогах.
 • Частина четверта. Четверта частина передбачає прослуховування довгого уривку тексту, сприйняття його на слух і вибір однієї відповіді на сім питань з трьох представлених варіантів.

Говоріння

Тривалість FCE Speaking становить 14 хвилин.

 • Частина перша. У даній частині тесту екзаменатор ставить питання на загальні теми. Студент має надати інформацію про себе і свої думки щодо цих тем.
 • Частина друга. Тривалість розмови у другій частині складе одну хвилину. Протягом цього потрібно порівняти надані екзаменатором дві фотографії і висловити своє ставлення до того, що на них зображено.
 • Частина третя. Дана частина дозволить перевірити вміння студента дискутувати на яку-небудь тему. Протягом трьох хвилин потрібно виконати завдання на основі наданих екзаменатором картинок.
 • Частина четверта. У заключній частині, яка триває 4 хвилини, екзаменатор дає перелік питань, пов’язаних з попереднім завданням FCE Speaking.

Реклама

Оцінювання

Ви отримаєте окремий бал за кожну з чотирьох частин тесту (читання, письмо, слухання та говоріння), а також за використання англійської. Потім бали сумуються – детальніше можна почитати в брошурі. Якщо тест складати за допомогою комп’ютера, результат студент отримує через два-три тижні. Якщо за допомогою паперової версії – доведеться зачекати від чотирьох до шести тижнів. При успішному складанні тесту студент отримує два документи: заяву про результати та сертифікат.

Апеляція

Якщо кандидат вважає, що його результат не справедливий, він повинен негайно повідомити про це  у свій екзаменаційний центр. Оскаржити результат можна протягом 14 днів після його оголошення. Детальна процедура розгляду апеляцій відбувається за спеціальною структурою Cambridge English Language Assessment.

Ще більше корисної інформації можна знайти тут і тут.

Автор тексту: Наталія Патрікєєва
Редактор: Софія Пилипюк

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus