Як проходить CAE?

есе

Структура тестування CAE

Перший етап тестування – читання та використання англійської (Reading and Use of English)

Тривалість: 1 година 30 хвилин.

На цьому етапі тестування студент показує свої здібності у читанні та аналізі текстів, взятих з документальної та художньої літератури, газет і журналів. Використання англійської буде тестуватися різними типами завдань, що покажуть словниковий запас та знання граматики.

Даний розділ складається з текстів, загальний обсяг яких становить приблизно 3000-3500 слів. Тексти супроводжують 56 питань. Всього буде вісім частин тестування, а завдання можуть бути декількох типів: заповнення пропусків у тексті потрібними уривками, вибір правильної відповіді з декількох запропонованих варіантів, підбір відповідного варіанту відповіді на конкретне запитання.

Другий етап тестування – письмо (Writing)

Тривалість: 1 година 30 хвилин.

Частина Writing перевіряє вміння писати твори, листи, рецензії.

Обов’язкова частина Writing полягає в написанні тексту обсягом 220-260 слів. Вам доведеться прочитати текст, а потім написати есе, що базуватиметься на ідеях прочитаного твору. Та вказати, яка з двох представлених думок у ньому більш важлива й пояснити чому.

Друга частина – написання тексту на вибір (лист/е-мейл, пропозиція, репортаж чи рецензія). Обсяг – 220-260 слів.

робота

Третій етап – аудіювання (Listening)

Тривалість даного етапу тестування становить приблизно 40 хвилин і складається з чотирьох частин:

 • Потрібно прослухати три короткі аудіозаписи розмови. Після кожного запису потрібно відповісти на два питання, вибравши один з трьох варіантів відповіді.
 • Пропонується уважно прослухати монолог, тривалість якого складе приблизно 3 хвилини. Потрібно доповнити вісім речень інформацією, яку ви почули.
 • Прослухавши бесіду між двома або трьома людьми, потрібно відповісти на шість запитань, що містять чотири варіанти відповідей, які висловлюють думку або ставлення людей до теми бесіди.
 • Дана частина тестування передбачає прослуховування п’яти коротких аудіозаписів та виконання двох завдань. Кожен аудіозапис буде відповідати загальній темі, проте герої будуть різними. До кожного із завдань треба підібрати правильну відповідь із восьми запропонованих варіантів.

Четвертий етап – мовлення (Speaking)

Тривалість: по 15 хвилин на кожну пару кандидатів.

Етап Speaking здається кандидатами попарно і приймається двома екзаменаторами, один з яких не бере участь в дискусії, але оцінює вашу відповідь.

 • Інтерв’ю (Interview). У цій частині потрібно розповісти про свою діяльність, навчання та інтереси, а також відповісти на питання екзаменатора. Крім цього, треба висловити свою думку з приводу конкретних тем. Тривалість – 2 хвилини.
 • Монолог (Long run). У другій частині етапу Speaking треба говорити протягом однієї хвилини. Екзаменатор видасть вам і вашому партнерові по кілька зображень, про які потрібно розповісти: описати, порівняти, протиставити одне зображення іншому, а також сформулювати свій подальший коментар. Після завершення відповіді вашим напарником вам потрібно прокоментувати його відповідь.
 • Спільне завдання (Collaborative task). У процесі здачі третьої частини здійснюється перевірка здатності студента спілкуватись з іншим кандидатом і досягати з ним спільного рішення на підставі поданих екзаменатором зображень. Тривалість даної дискусії – приблизно 3 хвилини.
 • Обговорення (Discussion). У заключній частині секції Speaking в тесті Сertificate in Аdvanced Еnglish участь у дискусії такоє беруть двоє студентів. Екзаменатор ставить питання обом. Тема четвертого завдання пов’язана з попередньою частиною. Тривалість – 5 хвилин.

робота

Правила складання тестів

 • Прибувши у пункт тестування, ви повинні мати при собі документ, що підтверджує особу (саме той, який використовували під час реєстрації).
 • При реєстрації вас фотографують.
 • До кімнати, де складається тест, заборонено приносити їжу та напої, а також будь-які електронні пристрої. Усі свої речі ви повинні залишити за межами аудиторії у спеціально відведеному місці.
 • На екрані вашого комп’ютера буде відображений таймер із часом, який залишився до завершення тестування.
 • Заборонено спілкуватися з іншими студентами або підглядати їхні відповіді
 • При складанні усної частини потрібно одразу перевірити чи працює мікрофон. У разі виникнення складностей – піднести руку і повідомити про свою проблему.
 • Якщо ви використовуєте паперову чернетку – її потрібно залишити на робочому місці після завершення тесту.
 • Ви можете покинути аудиторію лише з дозволу працівника центру, який регулює складання тесту.

Оцінювання

При складанні CAE або FCE студент може набрати 180–210 балів. Якщо тест складати за допомогою комп’ютера, результат студент отримує через два-три тижні. Якщо за допомогою паперової версії – доведеться зачекати чотири-шість тижнів. При успішному складанні тесту студент отримує два документи: заяву про результати та сертифікат.

Апеляція

Якщо кандидат вважає, що його результат не справедливий, він повинен негайно повідомити про це  у свій екзаменаційний центр. Оскаржити результат можна протягом 14 днів після його оголошення. Детальна процедура розгляду апеляцій відбувається за спеціальною структурою Cambridge English Language Assessment.

Ще більше корисної інформації можна знайти в інформаційній брошурі для кандидатів й FAQ.

Автор тексту: Наталія Патрікєєва
Редактор: Софія Пилипюк

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus