Як правильно сказати: «зварити каву» чи «заварити»

Як правильно сказати: "зварити каву" чи "заварити"

Ранковий ритуал багатьох українців не обходиться без чашки запашної кави. Способи її приготування різняться, проте мовні помилки трапляються доволі часто, адже не всі знають, коли доречно казати «заварити каву», а коли – «зварити». Як же правильно говорити про процес приготування цього напою і де ми найчастіше помиляємося?

Як повідомляє Studway з посиланням на «РБК-Україна», мовознавці пояснюють, що слово «варити» означає кип’ятити щось у воді або іншій рідині. Ми варимо борщ, суп, компот. Натомість «заварити» – це залити щось окропом, щоб воно настоялося. Зазвичай заварюють чай, липовий цвіт або ромашку. А от щодо кави, то тут можливі обидва варіанти – її можна як «варити», так і «заварювати».

Вибір правильного слова залежить від методу приготування кави. Якщо ви насипаєте мелену каву в турку (джезву), заливаєте окропом і ставите на плиту, доводячи до кипіння – ви «варите» каву. Якщо ж ви просто заливаєте каву окропом і даєте їй настоятися – ви її «заварюєте». Простіше кажучи, якщо кава кипить – її варять, якщо ж просто настоюється – заварюють.

До речі, якщо ви використовуєте для приготування кави кавоварку або інший спеціальний прилад, то найдоречніше буде сказати «приготувати каву». Це нейтральний і універсальний варіант, який підійде для будь-якого способу приготування.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про новітні слова в українській мові: стартап, лайфхак, контент – значення та правильне використання.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *