Як поїхати на навчання до Німеччини

studway-karandash-upp-1

Після закінчення школи, першого курсу й на магістратуру

Якщо ти мрієш про освіту в Німеччині або вже цілком серйозно готуєшся до вступу, варто розуміти, які труднощі можуть на тебе чекати. Ти можеш упоратися з ними самостійно, а можеш звернутися за допомогою до професіоналів, які закладуть серйозний фундамент для твого успіху. Щоб полегшити тобі пошуки, ми побували на презентації UPP Program від GISMA Business School.

Чому Німеччина?

Німеччина – шоста у світі за популярністю країна для студентів. І це не просто так. По-перше, це якість: потрапляючи до німецького університету, можна бути певним у рівні освіти, яку здобудеш. По-друге, у державних вишах можна навчатися безкоштовно за умови, що маєш достатній рівень знань. У такому разі оплачуватимеш лише організаційні збори, кошти з яких підуть на матеріали для навчання.

Ну, і по-третє, це можливість працевлаштування: по закінченні університету ти маєш право на візу для пошуку роботи, яка буде дійсна аж 18 місяців. За статистикою, рівень безробіття сягає 3,8% – це другий показник у Європі. До того ж студенти можуть працювати part-time під час навчання, а на канікулах – full-time.

І не думай, що німецька влада тобі заважатиме, щоб ти раптом не забрав робочі місця в самих німців: вони тільки раді притоку молодих, енергійних, розумних людей, що зроблять свій внесок у розвиток країни.

Між якими містами обирати?

Куди в Німеччині не поїдь, а гарний університет знайдеш точно. Проте є два міста, які будуть особливо цікаві для студентів.

Перше – спокійний і тихий Ганновер. Хоч у місті багато студентів, це не руйнує атмосферу давнього німецького містечка. Серед вишів найвідомішими є Університет імені Лейбніца і Вища медична школа.

Інший популярний варіант – Берлін. Велика й гамірна столиця Німеччини вже має славу студентського центру, який ніколи не спить. Сюди точно треба потрапити кожному, хто хоче класичного студентського життя. У місті розташовані чотири університети, серед яких найпопулярнішими є Гумбольдтський університет і Вільний університет Берліна.

Як підготуватися до вступу?

Для старту навчання потрібно мати високий рівень знання мови й розуміти, як функціонують заклади вищої освіти і як побудований навчальний процес. А ще – правильно оформити документи. Можна й ризикнути пройти ці етапи самостійно, а можна піти надійнішим шляхом, наприклад, готуватися до вступу за програмою UPP Program від GISMA Business School.

До UPP Program входить вивчення мови, тест із мови й математики, ознайомлення з академічною лексикою та принципами навчання, підготовка й подання документів, і при цьому ти житимеш у Німеччині. Місто можна обрати самостійно: Ганновер або Берлін.

studway-karandash-upp-2

Програма відкрита для випускників шкіл, після першого курсу бакалаврату або вже перед магістратурою. Відповідно до статистики GISMA, вступ є успішним для 99% учасників програми за кожного сценарію.

Якщо ти тільки закінчуєш 11 клас, врахуй особливості середньої освіти в Німеччині: до школи місцеві ходять 13 років, тож тобі доведеться почекати до вступу на перший курс цілий рік. Не витрачати час дарма допоможе вступ до Studienkolleg – закладу при університеті, що є перехідним етапом між школою та вишом для іноземців. Там ти зможеш звикнути до німецької системи освіти, побачити принципи, за якими складають іспити, зрозуміти, як писати реферати й готуватися до семінарів, підтягнути рівень німецької до потрібного для вступу С1 та й просто адаптуватися до життя в новій країні. Тим більше, випускні іспити із Studienkolleg виконують функцію вступних іспитів до університету. Для вступу до Studienkolleg головне знати мову на рівні В2.

Потрапити до цього закладу допоможе UPP Program: за 40 тижнів ти вивчиш мову до потрібного рівня навіть з нуля, вивчиш необхідну академічну лексику, пройдеш тест на профорієнтацію і зможеш подати пакет документів відразу до 5 закладів вищої освіти.

Якщо ти вже закінчуєш певний курс на бакалавраті, відразу вступай на перший курс німецького вишу. Для цього потрібно знати мову на рівні С1, розуміти, як побудовані іспити й поточний контроль, та орієнтуватися в академічній лексиці. Для магістратури схожа ситуація, от тільки лексику треба знати ще краще й надати копію диплома. Ці всі пункти не стануть проблемою, якщо належно підготуватися. Програма від GISMA підходить і для такого варіанту.

До речі, проблема часто виникає при отриманні візи: тобі можуть відмовити, аргументувавши, що вчити мову можна і в Україні, нащо їхати? Завдяки багаторічному досвіду GISMA Business School має репутацію успішної компанії, тому візу учасникам UPP Program видають завжди.

GISMA Business School надає можливість підготуватися за програмами різних рівнів складності й різної тривалості. Усе навчання відбувається англійською мовою, новий набір проводять щомісяця. Офіційний партнер GISMA Business School в Україні – освітня агенція Karandash, яка допомогає з підготовкою усіх необхідних документів.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus