Вас коли-небудь мучило бажання поїсти, хоча голоду не було відчутно? Це досить поширений стан, коли нам хочеться перекусити, навіть якщо ми щойно відійшли від столу. Чи знали ви, що це не завжди означає голод, але скоріше вказівка на емоційний дискомфорт? Психологи називають це емоційною харчовою поведінкою, яка часто виникає у тих, хто стикається з надмірною вагою та різними захворюваннями.
За даними STUDway із посиланням на «woman24», багато людей вживають їжу, щоб заглушити негативні емоції, такі як тривога, роздратування, смуток, страх, гнів або образа. Наприклад, коли ми хвилюємося або занепокоєні перед іспитом, ми можемо почати їсти, попри відсутність голоду. Це може здаватися легким способом подолати стрес, проте це лише тимчасове полегшення. Якщо не займатися причиною емоційного дискомфорту, він може повертатися знову і знову. Тому, коли ви маєте бажання перекусити відсутність голоду, спробуйте звернути увагу на свої емоції та почуття. Розберіться в тому, що саме вас турбує та зосередьтеся на пошуку способів розв’язання цієї проблеми. Важливо відрізняти справжній голод від емоційного бажання їсти.
Ось декілька порад, як допомогти собі керувати емоціями та уникнути обжерливості:
1. Занепокоєння:
Замість того, щоб заїдати тривогу, спробуйте ідентифікувати причини тривоги та розробити план дій для вирішення або запобігання проблеми.
2. Образа:
Не дозволяйте образі поглинати вас. Намагайтеся зрозуміти та простити тих, хто вас образив. Прощення може допомогти зберегти ваше емоційне здоров’я.
3. Смуток:
Замість того, щоб «заїдати» смуток, зверніть увагу на інші способи підняття настрою, такі як фізична активність. Це допоможе виробити ендорфіни – гормон щастя, які підіймають настрій та забезпечують багато інших корисностей для здоров’я.
4. Вина:
Пам’ятайте, що помилкове відчуття провини може призвести до надмірного споживання їжі. Спробуйте зрозуміти, чи дійсно ви десь завинили, та виправте свою помилку, замість того, щоб їсти через почуття провини.
Щоб відрізнити справжній голод від емоційного бажання їсти, зробіть паузу перед кожним прийманням їжі та запитайте себе, чи дійсно ви голодні. Якщо відповідь – це емоція, спробуйте розібратися, яка саме емоція керує вами. Прислухайтеся до організму, він може дати багато відповідей на ваші запитання.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як спільний сон впливає на стосунки.