Як обрати електронну книжку

pexels-freestocksorg-76942

Купити книгу в електронному форматі тепер можна не лише на Amazon, а й на українському Yakaboo.
І хоча електронні книги поступаються популярністю паперовим, — лише 4% українців читає їх щодня на противагу 8% — вони підходять для тих, хто живе компактно і багато подорожує.
Електронні книги часто замінюють планшетами чи телефонами, проте ці девайси швидко розряджаються, не мають комфортного для читання внутрішнього світіння і відволікають постійними сповіщеннями у Viber чи Telegram.
Розповідаємо, чому електронна книга це круто і як її обрати.

Екран

Електронні книги мають два різновиди екранів — TFT і E-Ink.

Екрани TFT вже застаріли: вони відсвічують на сонці і небезпечні для зору. Книга з таким екраном тримає заряд лише декілька годин.

Екрани із E-Ink кращі для зору. Вони використовують електронні рідкі чорнила, які людське око сприймає як ті, що надруковані на папері.

Такі екрани мають однаковий вигляд у приміщенні і при яскравому сонячному світлі, а сама книга може працювати на одному заряді протягом декількох тижнів.

Діагональ

Найбільш поширені моделі електронних книг мають діагоналі: 6, 7.8, і 10.3.

Шестидюймові книжки компактні, їх зручно носити в сумці, але екран може бути замалим.

Найбільш універсальні екрани — 7.8 дюймів. На них зручно читати як звичайні книжки, так і файли з графіками, формулами та ілюстраціями.

Електронні книги з діагоналлю 10.3 дюйма займають більше місця, але дозволяють розглядати складний контент із графіками і таблицями без масштабування.

Доступні розширення

Важливо, щоб електронна книга могла відкрити файли різних форматів: Epub, PDF, FB2 та інші.

Майже всі книжки підтримують файли із розширенням TXT і DOC. Формати PDF, Epub, FB2, HTML часто використовують, якщо у книгах є зображення.

Бренд

Найпопулярнішими виробниками електронних книг є PocketBook і Amazon.

Amazon — це американська компанія, яка випускає книги Kindle з різними діагоналями і типами чорнил.

PocketBook — це швейцарська компанія, яку заснували у Києві.

Ось декілька найпопулярніших моделей.

Amazon Kindle PaperWhite 2018

Ціна: 3 700 грн

Amazon обіцяє, що цю книгу можна на годину занурити на глибину до 2 метрів і з нею нічого не буде. Також користувачі можуть слухати аудіокниги і користуватися Bluetooth.

Серед плюсів: захист від вологи, сильна підсвітка.

Серед мінусів: обмежене число книжкових форматів, не підтримує карту пам’яті.

Amazon Kindle 10

Ціна: 2 600 грн

Одна з кращих електронних книг серед середнього цінового сегменту у 2021 році.

Серед плюсів: книга компактна і легка (174 г), може працювати до 4-х тижнів від одного заряду, має бездротовий зв’язок — Wi-Fi і Bluetooth, а також вміє читати текст в голос.

Серед мінусів: не підтримує карту пам’яті, у ній нема кнопок для перегортання сторінок.

PocketBook 606

Ціна: 3 000 грн

Ця книга не має сенсору — керується лише клавішами, — а також у ній нема підсвічування, Wi-Fi, Bluetooth та інших функцій.

Серед плюсів: доступна ціна, тонкі рамки, наявність словника та слоту для карти пам’яті. Також ця книга дуже легка.

Серед мінусів: управляється лише кнопками, не підключається до інтернету, не підсвічується.

PocketBook 628

Ціна: 4 300 грн

Ця модель підійде для тих, хто звик читати книги з різних пристроїв, зберігаючи їх у хмарному середовищі через Wi-Fi.

Книги PocketBook, завезені в Україну нелегально, не матимуть доступу до «хмари», адже компанія намагається боротися із сірим імпортом. Також гаджети з європейськими прошивками мають проблеми з підключенням до деяких онлайн-бібліотекам.

Серед плюсів: можливість синхронізації книг на різних девайсах через «хмару», наявність підсвічування з плавним регулюванням температури кольору, підтримка карт пам’яті.

Серед мінусів: користувачі нарікають, що важко налаштувати колір та формат відображення. Також є шанс купити браковану модель.

PocketBook 740

Ціна: 7 600 грн

Ця книга має новий для PocketBook дизайн і менші рамки. У користувачів є доступ до фірмового хмарного сервісу, який може зберігати велику бібліотеку і синхронізується з іншими мобільними пристроями.

Також у книзі можна налаштувати температуру кольору, залежно від часу доби.

Серед плюсів: зручно для роботи з таблицями, схемами і діаграмами, можливість використати хмарний сервіс PocketBook Cloud, книги можна надсилати через email і DropBox. Книга легка і компактна із регульованим підсвічуванням.

Серед мінусів: немає можливості відтворювати аудіокниги, бракує датчика освітленості для автоматичного регулювання підсвічування, має непрогнозовану реакцію на натискання клавіші живлення в режимі «сну».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus