Як не зіпсувати свою мандрівку

Ентоні Бурден

Корисне застосування лайки на твою адресу і ще 5 порад від Ентоні Бурдена

Коли ти їдеш до Франції лише для того, щоб залізти на Ейфелеву вежу, або летиш до Єгипту заради селфі на тлі пірамід Гізи, десь у світі плаче один досвідчений мандрівник. Ведучий тревел-шоу «Parts Unknown», один з найвідоміших шеф-кухарів сучасності Ентоні Бурден розповів порталу Money про ці та інші поширені помилки, а також дав 5 порад, як зробити свою подорож справді незабутньою.

Прямуй до маловідомих місць

Обираючи пункт призначення, відкидай туристичні центри на кшталт Лондона чи Риму. Виходь за рамки популярних турів і за межі власної зони комфорту. Наприклад, як щодо мандрівки до Уругваю? Хто-небудь колись замислювався про таке? «Доступна й смачна їжа, чудові люди», ‒ так згадує цю країну Бурден.

Також можна відвідати Оман. Мандрівник захоплено розповідає про столичне місто Маскат і прекрасний прибережний форпост, де через заборону будівництва хмарочосів збереглась ісламська архітектура. Не варто забувати й про недоторкану пустелю. «Похід у пустелю з місцевим бедуїном – це неймовірний життєвий досвід», ‒ стверджує Бурден.

Подібні місця хоч і розташовані поза торованими шляхами, але дають істотну перевагу: можна побачити й спробувати значно більше за порівняно невеликі гроші.

Ентоні Бурден

Реклама

Забудь про насичений туристичний маршрут

Розпланований маршрут з обов’язковими відвідинами популярних серед туристів місць – доволі поширена помилка. «Шалено напихаючи свій графік екскурсіями та оглядом визначних пам’яток, ти засовуєш себе в оболонку, через яку годі просочитися справжній магії. Нічого несподіваного чи дивовижного не відбудеться, якщо твій маршрут у Парижі заповнений Лувром та Ейфелевою вежею», ‒ пояснює мандрівник.

На думку Бурдена, не варто намагатися відвідати протягом поїздки якомога більше міст: краще досхочу наблукатися вулицями лише одного з них. До того ж це значно дешевше: не потрібно витрачатися на додаткові авіа- й залізничні квитки і залишати шалені суми в касах численних музеїв.

Спровокуй критиків в інтернеті

Можна провести чимало годин, читаючи на сайтах, як-от TripAdvisor чи Yelp, відгуки про кафе й ресторани, придивляючись до рейтингів цих закладів і скарг відвідувачів. Проте зазвичай це просто марна трата часу.

Ентоні БурденЕнтоні Бурден пропонує альтернативний, нестандартний і водночас ефективний спосіб онлайн-розвідки. Щоб отримати рекомендації щодо ресторану, скажімо, у Римі, зайди на якийсь відомий портал, присвячений їжі (наприклад, Eat Your World чи Chowhound), де є розділ для коментарів чи форум. Створи пост із заголовком на кшталт «Щойно повернувся з Риму» й напиши в ньому про те, що куштував найкращу у своєму житті італійську їжу в такому-то й такому-то ресторані (вибери будь-які навмання). «Потік лайки на твою адресу від людей, що прагнуть довести тобі, який ти тупий, нетямущий і погано обізнаний, буде вельми інформативним. Також у коментарях майже кожен згадає якесь невеличке затишне місце, траторію, яку цей критик перевірив власним досвідом», ‒ пояснює мандрівник. Потім вони сперечатимуться вже між собою, доки не досягнуть консенсусу. І коли 10-12 критиків одностайно схвалять якийсь заклад, значить, його можна відвідати.

Завчасне планування також дозволить істотно заощадити. Не полінуйся проглянути онлайн-меню закладу, перш ніж завітати до нього. Для прикладу, може виявитися, що обід у ньому здатен розорити тебе, проте сніданок цілком доступний.

Цей прийом можна застосовувати не лише до ресторанів: так можна довідатися про будь-що: мистецтво, живу музику, піший туризм тощо.

Подбай про житло як слід

Ентоні Бурден закликає витрачати левову частку бюджету подорожі на місце проживання. «Я прагну знайти готель в особливій місцевості, що має власний шарм, такій, де я можу зайти в якесь кафе, сісти й відчути це місце», ‒ пояснює мандрівник. Лаштуючись у мандрівку, він насамперед бронює житло. Всупереч поширеному переконанню, гарячі пропозиції, які можна знайти в тревел-додатках чи на веб-сайтах, насправді не є найдешевшими. Щоб отримати оптимальну вартість, краще бронювати за два-три місяці до поїздки.

Ентоні БурденТакож можна проглянути варіанти житла на Airbnb, особливо якщо подорожуєш із компанією. У такому разі орендувати цілу квартиру чи будинок буває значно вигідніше, ніж окремі кімнати в готелі.

Тим більше, у такий спосіб краще пізнавати місцевість і локальну культуру. Наприклад, згідно з даними AirDNA, пожити в традиційній іспанській «casa cueva» (будинок у печері) в Гранаді можна приблизно за 70 $ за ніч, тоді як кімната у звичайному готелі цього міста коштує приблизно 120 $ (згідно з Hotels.com). Тож можна не лише суттєво заощадити, а й повернутися додому із чудовою історією про свою пригоду.

Не хвилюйся й не поспішай

Під час подорожі на тебе може чекати чимало неприємностей. Буває, щось іде не за планом. Утім, як відзначає Бурден, «плани мають бути ефемерними, тож будь готовий відступитися від них». Навіть якщо це потягне за собою надлишкові витрати. Навіть якщо доведеться пожертвувати крутим фото для «Інстаграму».

А передусім скинь оберти. Твій розум буде вдячний тобі. І твій гаманець також. «Якщо заморочуватимешся різними дурницями, то не зможеш насолодитися моментом. Іноді треба просто сидіти й дивитись», ‒ говорить мандрівник.

За матеріалами Money
Автор: Меґан Леонгардт
Фото: Money, CNN
Переклад: Олександр Староста

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus