Як безпечніше купувати квитки з рук

ticket2

Влад відвідав близько півтори сотні концертів: купував квитки в касах, вигравав їх у розіграшах. За вісім років він лише раз був обманутий і не зміг пройти на виступ. Це змусило його детально проаналізувати свій досвід і поділитися з нами порадами, як не потрапити до рук шахраїв.

Чому купують квитки з рук?

Відразу після анонсу ціна на квитки в касах є відносно низькою, та перед самим концертом вона підіймається вдвічі або втричі. Хтось ризикує і купує заздалегідь, щоб зекономити, а потім продає, коли плани змінюються. Якщо подія масштабна та очікувана, то за кілька днів від старту продажу може бути солдаут. У такому разі доводиться шукати альтернативу.

Ті, хто з будь-яких причин не може потрапити на івент, знижують ціни, щоб швидше позбутися непотрібних квитків. Коли стоїть вибір між покупкою на офіційному сервісі та в незнайомої людини, менша вартість переважить усі гарантії касового оператора.

Спочатку Влад купував квитки лише в касах, збирав їх для спогадів і тішився дизайнерськими виданнями. Та подій у столиці стало дуже багато, а стипендії не вистачало, тому він вирішив шукати інші варіанти.

«Механізми повернення квитків в Україні дуже погано розвинені: вони ніби є, але частково, не на всіх концертах. Тому в той же час, попри всі заборони, організатор таким чином сам стимулює продаж з рук. Бо якщо ти не можеш піти на івент, а повернути квиток неможливо, то що залишається робити?».

Реклама

Паперові міфи

«Оминаючи каси, люди шукають саме паперові квитки. Хоча насправді якраз їх брати не варто!».

Влад розповів, як отримав такий квиток з рук за бартером: обміняв його на товар зі свого магазину. Це дало йому більшу впевненість, що його не обмануть, адже дівчину-продавця не цікавили гроші. Та на вході виявилось, що за його квитком пройшли ще годину тому.

Продавчиня відразу вийшла на зв’язок. Як з’ясувалось, квиток їй подарував колишній хлопець, який сфотографував штрих-код і пройшов першим. Пізніше вона виплатила компенсацію, а Влад зрозумів, що в такій ситуації бланковий квиток від офіційного оператора не застрахує тебе від невдачі.

eventМахінації зі штрих-кодом – це найпоширеніший спосіб обману. Виклавши фотографію квитка в соціальну мережу, ти ризикуєш не потрапити на захід. На контролі не вимагають паперового квитка: достатньо показати його фотографію або навіть знімок самого лише коду. Тому, перекуповуючи такі квитки, ти граєш у лотерею.

Квитки з високим номіналом приваблюють шахраїв найбільше. Для кількох масштабних подій у столиці були навіть створені фейкові касові агенції. Їхні електронні квитки були дуже схожі на справжні, а онлайн-платформу активно рекламували в соціальних мережах. Лише коли вони не спрацьовували на вході, люди дізнавалися про обман.

Щоб не потрапити в таку аферу, при покупці з раніше не знайомого тобі сервісу можна перевірити відвідуваність сайту. В інтернеті є чимало безкоштовних програм, які показують статистику переглядів за посиланням. Низька відвідуваність свідчить про те, що сайт новий. А отже, його створили напередодні події, щоб здійснити шахрайство. Та паперові квитки легше підробити: їх просто друкують на кольорових принтерах.

Як бути?

«Фейсбук – це топ для пошуку. В першу чергу люди пишуть про покупку чи продаж саме туди. Знайти такі повідомлення можна в коментарях офіційних подій».

Влад розробив власну інструкцію, якою керується при покупці квитків з рук.

1. Особистий акаунт

Перше, на що потрібно звернути увагу, – це активність акаунту. На фейсбуці можна відслідкувати дату його створення. Нова сторінка і відсутність власних фотографій свідчать про те, що, можливо, перед тобою фейк.

2. Додаткова перевірка

Можна промоніторити прив’язані до профілю акаунти в інших мережах і проаналізувати коментарі: зі справжніх чи фейкових профілів їх залишають. Великий плюс – наявність спільних друзів, які можуть поручитися за продавця.

ticket1

3. Електронний квиток

Наш експерт радить обирати електронні квитки. Вони є іменними, що, власне, і надає їм перевагу. На вході це не має значення: їх не звіряють із документами. Але коли ти купуєш з рук, ім’я на квитку має збігатися з іменем акаунту в мережі. Звісно, є ситуації, коли замість людини квитки купують друзі, але твоє завдання – максимально захистити себе від обману.

4. Особистий документ

Не зайвим буде попросити фото паспорта, щоб звірити фотографію та ім’я в профілі. Якщо перед тобою чесний продавець, він/вона не відмовиться це зробити.

5. Реквізити

Фінальний акорд – банківська картка, на яку тебе просять відправити кошти. Продавець має бути власником картки. Шахрай може знайти людину, яка продає квитки, і попросити її дані для оплати. Водночас він/вона видає цю картку за свою, дає тобі реквізити, а ти оплачуєш квиток, який отримує шахрай, і залишаєшся ні з чим. Також має насторожити, якщо тебе квапитимуть з оплатою.

6. Безготівкова оплата

Банківська операція – це певна гарантія захисту твоїх прав як споживача. Платіж зафіксує банк, а оплата готівкою не дасть тобі ніяких підтверджень, коли доведеться звернутися до правоохоронних органів. Тому, якщо ти розраховуєшся готівкою, краще домовитись про оплату на вході. Наприклад, коли хтось продає зайвий квиток і сам іде на концерт.

7. Оплата на вході

Розрахуватись можна відразу на місці, якщо твій квиток спрацьовує. Зазвичай цей спосіб підходить для недорогих івентів, коли власник поспішає з продажем. Існує варіант оплати на картку вже після входу, якщо власник не йде на концерт.

«Тут необхідне вміння домовлятися. Спочатку, може, і не вийде: це приходить з досвідом. Зараз, щоб запевнити продавців, я показую переписки минулих домовленостей. Ми обмінюємось телефонами та знаходимось на зв’язку. Так вони розуміють, що я не просто бот із соцмереж. Ще можна пробувати різні варіанти, наприклад, часткової передоплати. В разі покупки з рук паперових квитків такий метод розрахунку є найнадійнішим».

Подібних прикрих інцидентів небагато, та вони існують. Навіть файл з квитком можуть вкрасти з твоєї пошти (до речі, ось чому його треба завантажити й видалити). Та відмовлятись через це від концертів, звісно, не хочеться. Радимо тобі бути обережним(-ою) і придивлятися до продавців. Good luck!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus