«Я працюю в цукерні»: досвід роботи української студентки в Польщі

brooke-cagle-8jp-6SjVibM-unsplash

Дарина Шевченко вчиться в місті Катовіце у Польщі. Хоча її спеціальність у Сілезькому університеті пов’язана з медіа, фотографією та кіно, Дарина паралельно працює у цукерні-кондитерській.
Її історія – типова серед українських студентів, які хочуть знайти роботу і поєднувати її з навчанням за кордоном. Розповідаємо, як це можна зробити.

Як почала поєднувати навчання з роботою

Коли я вперше приїхала до Польщі, то знала, що, не дивлячись на безкоштовне навчання, буду поєднувати його з роботою.
Вакансій майже три роки тому було багато, більшість були пов’язані зі сферою харчування.

Я влаштувалася в цукерню-кондитерську «Cukiernia Sowa». Кав’ярня була близько до дому, а ще мене вразила різноманітність тортиків, тістечок, цукерок та десертів.

Покупці створювали нескінченну чергу до каси, а колектив був дуже привітний.

Спочатку власниця цукерні коротко розповіла мені про роботу: обов’язки, графік та нюанси. Вже наступного дня мені запропнували пройти пробний термін.

Я вагалася, адже лише 2 тижні жила в Польщі, моя польська була на слабкому рівні, а вся робота була пов’язана зі спілкуванням з клієнтами.

Проте, інших відповідей я не отримала, тому вирішила спробувати і зараз дуже тішусь.

Про обов’язки, графік роботи і оплату праці

На перший погляд робота в цукерні може здатися дуже простою, але це не так.

Якщо ми відкриваємось о 10:00, то на роботу потрібно прийти о 6:00 (іноді і раніше). Потім треба прийняти товар, перевірити усі терміни придатності, тоді – виставити все на вітрини та полички згідно зі схемами та стандартами, поприбирати та підготуватися до відкриття.

Потім час проходить дуже швидко: ти обслуговуєш клієнтів, готуєш каву, пакуєш шматочки тістечок, або приймаєш замовлення до якоїсь святкової події.

Графік був класний: зі мною працювали інші студентки і ми попереджали одна одну, в які дні не можемо працювати.
Інколи одразу після пар я мала хвилин 40, щоб доїхати з іншого кінця міста, з’їсти в трамваї бутерброд на обід і прибігти на роботу.

Чим більше годин ти відпрацьовуєш, тим більшу зарплатню отримуєш. Я не дуже люблю нудьгувати вдома, тому працювати 3-4 дні на тиждень мені вистачало.

Зараз мені навіть пропонують перейти працювати на повну ставку. Я закінчую останній рік на магістратурі і пар в університеті залишилось дуже мало.

На навчання робота ніяк не вплинула, хоча вільного часу для себе стало менше.

Зараз я можу самостійно сплатити всі рахунки за орендовану квартиру, купити продукти, одяг, або просто витратити кошти на відпочинок.

Що подобається/не подобається в роботі

Мені подобається атмосфера в нашому закладі. Я не погодилась б на роботу на фабриці, заводі, чи в продуктовому магазині, а в цукерню прийшла і одразу закохалася.

Я раніше не любила каву, а зараз почала розбиратись в усіх її видах і кайфую від аромату свіжих зерен, які сиплю у кавомолку. Почала більше знатись на випічці та навіть пробую деякі десерти повторити вдома.

До того ж, мені завжди був важливий колектив. Тут вдалось подружитись з дівчатами – вони мого віку і нам дуже комфортно працювати разом.

Що варто знати тим, хто хоче працювати у цій сфері

Якщо ти хочеш працювати і любиш те, що робиш – все буде класно. А якщо приходиш, щоб відсидіти години, то навряд з цього щось вийде.

За два з половиною роки в цукерні я працювала з різними дівчатами. Ті, які не любили роботу, яким було байдуже на думку клієнтів – надовго не залишались.

Треба також бути готовим до всього: зникне світло і перестануть працювати всі холодильники, прийде не дуже ввічливий клієнт. Головне – завжди бути привітною і вміти допомогти покупцю у виборі, адже він уявлення не має, що знаходиться в кожному з 30-ти видів тортів на вітрині.

Чи багато студентів працює у Польщі

Зараз зі мною в кондитерській працює ще дві дівчини з України. Вони також навчаються, але за іншими спеціальностями: «косметологія» та «адміністрація». А взагалі більшість студентів тут зараз працюють, щоб бути більш незалежними від батьків.

Раніше ми розповідали, як студенту знайти підробіток на літо та що писати в резюме, якщо ніде не працював.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus