Табір «ХХ століття»: прожити 100 років за 14 днів

camp

100 років за 14 днів неможливо прожити, але можливо відчути. Розповідаємо про табір «ХХ століття», організований молодіжною ГО Клуб «Компас».


Що таке Клуб «Компас»?

Молодіжна громадська організація, місія якої – надати підліткам і молоді можливості для самореалізації й допомогти опанувати конкретні знання та навички, необхідні в дорослому житті. Клуб організовує наметові табори вже 25 років, а також проводить тренінги, семінари, фестивалі.


Чим учасники будуть займатися в таборі «ХХ століття»?

Учасники зможуть відчути 100 років усього за 14 днів в ході вистав та історичних ігор. Вони будуть досліджувати політичне, наукове й культурне життя ХХ століття. Кожен день буде присвячено певному десятиліттю, починатимуть із 1900 року. За 14 днів учасники ознайомляться з розвитком людства за 100 років та дізнаються, як це підготувало нас до життя у ХХІ столітті.

Також у таборі діють різноманітні майстер-класи: для прикладу, гончарство, плавання на каяках, написання сценаріїв разом із професійним сценаристом. Словом, ігри, творчість і розвиток гарантовано.


Які особливості життя в таборі?

Учасники житимуть у комфортних наметах на природі. 70% дітей – постійні відвідувачі табору, тому тут уже сформовано певну культуру. До того ж, учасників не розподіляють у загони за віком: усі команди змішані. Так старші відповідають за молодших, а молодші тягнуться до старших.


Коли й де буде проводитися табір?

Із 6 по 19 серпня 2017 року на острові Король. Він розташований на річці Козинка в селі Рудики Обухівського району. Для учасників табору передбачено транспорт – автобус від офісу «Клубу «Компас». Початок зборів – о 10.00.

Інші варіанти – маршрутка або ж доїхати самостійно машиною. На сам острів ходить пліт, усі деталі та розклад переправи можна знайти на сайті.


Який вік учасників?

Від 9 до 17 років.


Які люди будуть командирами загонів?

Командири загонів – це люди, старші 18 років, що працюють у різноманітних сферах. Вони можуть бути студентами, програмістами, менеджерами, але влітку беруть відпустку й працюють у таборі. Більшість з них ще дітьми були учасникам наших таборів.

Також у кожного командира буде від 5 до 7 помічників. Протягом року вони проходять навчання з таборового лідерства, а потім допомагають учасникам адаптуватися в таборі, розробляють програми, ігри, майстер-класи – роблять усе, щоб перебування тут запам’яталося.


Є обов’язкові правила життя в таборі?

Так. Серед них – участь у всіх планових заходах, чергування по кухні й загону. За бажанням можна брати участь у підготовці й проведенні активностей (якщо попередньо узгодити це з командиром загону), відлучатися із загону з батьками чи друзями (спершу потрібно попередити командира й узгодити час відсутності). Більше можна дізнатися на сайті.

Також варто пам’ятати про три принципи табору:

  • Учасники беруть участь у всіх заходах та активностях. Вибирати є із чого: театральні постанови, скетчі, навіть монтаж фільмів. Удень усі працюють, увечері ж діляться напрацюваннями.
  • На два тижні острів стає домівкою, яку потрібно оберігати, – дбайливо ставитися до флори й фауни, особливо до латаття й лілій, занесених до Червоної книги України.
  • У таборі немає кращих чи гірших, першого чи другого місць. Усі отримують призи за досягнення – принцип змагальності відсутній.


А щось забороняється?

Знову так. Забороняється мати й вживати алкоголь, наркотики, курильні суміші, грати в карти (за винятком «Мафії» чи схожої за концепцією гри), використовувати ненормативну лексику. Попереджений – отже, озброєний, тому ознайомся з повним списком на сайті.


Що потрібно знати батькам?

Варто взяти до уваги, що потрібно буде надати медичну довідку про можливість перебування дитини в таборі й заповнити анкету учасника. До початку табору в приміщенні клубу «Компас» (Київ, проспект Тичини, 15) пройде зустріч із батьками де організатори ще раз обговорюють деталі табору та відповідають на всі запитання.

Крім цього, батькам можна буде залишитися на острові на вихідні. Забезпечується місце в гостьовому таборі (без спорядження), питна вода, туалет. Більше інформації та список корисних контактів – на сайті.


Скільки коштує участь?

7000 гривень. Для учасників попередніх таборів на острові та для братів і сестер, які їдуть разом, діє знижка в 500 гривень. Форми й можливості оплати потрібно уточнювати. Дедлайн сплати – 1 серпня.


Як можна зареєструватися?

Потрібно заповнити анкету. Вказати ПІБ, вік, контактні дані й додаткову інформацію (наприклад, особливості здоров’я чи харчування).

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus