Найгірші студентські їдальні

worst-dining-rooms

Не завжди у студентських їдальнях можна знайти свіжу їжу. Інколи можна натрапити й на зовсім зіпсовану, ще й з «домашніми тваринками» в ній (сорі, якщо комусь зіпсувала апетит зараз). Нижче буде поданий список найгірших студентських їдалень, у яких нібито й низькі ціни на страви, але якість їжі та її зовнішній вигляд залишають бажати кращого. Тож пропонуємо вашій увазі огляд найгірших студентських їдалень України (за версією «Студвею»). Ціна за комплексний обід подається з урахуванням приблизної вартості борщу, картоплі з м’ясом, овочевого салату і чаю. P.S. Наш журналіст так поспішав підготувати крутий матеріал, що не встиг навіть зробити нормальні фото.

Національний авіаційний університет

Вартість комплексного обіду: 23 – 25 гривень.

Їдальня НАУ розташована неподалік центрального корпусу університету в окремому приміщенні. Вона велика, за склом на столі стоять судочки з їжею. Найбільша неприємність у їдальні НАУ – різні дивні об’єкти в їжі, наприклад, волосся. Так, звучить не дуже приємно, але маємо те, що маємо (с). За порядком стежать студенти. Вони здебільшого не нарікають на стан приміщення, адже в їдальні можна дещо з’їсти чи просто відпочити, місця вистачає всім. Ціни не суттєво відрізняються від цін у решті їдалень, але щодо якості страв… тут посперечатися ще треба!

Реклама

Київський національний лінгвістичний університет

Вартість комплексного обіду: 15 – 20 гривень.

У їдальні факультету іноземної мови лінгвістичного університету меню не вирізняється різноманітністю, зокрема, невеликий вибір перших страв. Усередині їдальні не завжди прибрано, а головне – у ній майже відсутні стільці, а також немає вішаків.  Їжа зберігається в холодильнику для напоїв, що абсолютно не відповідає санітарним нормам.  Ціни в їдальні демократичні.

worst-dining-rooms

Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка

Вартість комплексного обіду: 30 – 35 гривень.

Їдальні ІЖ і ІМВ великі, просторі. На один корпус їх аж чотири – враховуючи два буфети. Тут гарний ремонт і просторі великі приміщення, так що студенти залюбки проводять у їдальнях зібрання, готуються до пар і просто зависають.

Тим не менше, їдальні потрапили до нашого топу невдах. Адже співвідношення ціна-якість тут не зовсім виграшне. Так, студенти можуть купити стейк із лосося за 45 грн. за 100 г, тірамісу за майже 20 або нарізку овочів за 12-15. Якби ж однак, якість продуктів була «как в лучших домах Парижа». Натомість овочі часто можуть бути прив’ялі, стейк несмачний, а тістечко абсолютно вкрите цвіллю. Особливо це стосується страв, які пропонують студентам Інституту журналістики – ті приходять на навчання у другу зміну і застають переважно несвіжі продукти, значно менший асортимент, ніж їхні колеги з ІМВ. Комплексний обід вкладеться студентам у копійку.

Інші приклади: найдешевша маленька булочка з курагою коштує близько двох гривень, а найдорожчий круасан із баликом – понад 18. Свіжий салат із овочами, маслинами і фетою коштує близько 14 гривень, а перець, фарширований по-українськи, – 25,2 гривні. Навіть сіль у їдальні ІМВ коштує 5 копійок, а цукор – 50!

Прейскурант їдальні ІМВ вдалося зафіксувати:

worst-dining-rooms

Ще одна проблема їдальні – величезні черги на перервах. Власне, це є в будь-яких закладах харчування, однак вирішувати це питання потрібно однозначно, бо хто хоче з 20 хвилин перерви 19 стояти в черзі?

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Вартість комплексного обіду: 12 – 15 гривень.

Їдальня в головному корпусі університету надзвичайно простора, є багато місця для відвідувачів. У ній харчуються не тільки студенти і викладачі університету, а й студенти військового училища, розташованого поруч Ціни демократичні, порції невеликі. Салати стоять на холодильнику, а не в ньому, тому обвітрюються і втрачають свій смак. Салат із морської капусти, до прикладу,  плаває в оцті і цибулі, а самої капусти там мінімум.

Прибирає персонал їдальні  не завжди ретельно – трапляються брудні столики. З іншого боку їдальні – бабуся, яка продає різні тістечка, каву та шоколадки, інколи намагається надурювати студентів на гроші, що не  дуже добре.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

Вартість комплексного обіду:  15 – 18 гривень.

Їдальня з гарною інфраструктурою, не «совковою», як у більшості  університетів, однак якість їжі не завжди тішить студентів. У одній із їдалень університету є акваріум і піаніно, але, бувало, в їжі знаходили тарганів.

Студенти розповідають, що десерти там із присмаком хлорованої води. Мабуть, так ретельно прибирають, що й до їжі дісталися…  Чи, може, це тому, що деякі страви стоять на відкритому повітрі, нічим не прикриті, тож випари хлорки можуть «доторкнутися» до найціннішого – їжі.  Попри це, студенти масово відвідують їдальню, створюючи шалені черги  в ній.

worst-dining-rooms

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Вартість комплексного обіду: 25 гривень.

Щоб забезпечити об’єктивність висвітлення стану їдалень у Чернівецькому університеті, пропоную сповідь студентки ЧНУ:

«У ЧНУ майже в кожному корпусі є їдальня або буфет. Ціни приблизно однакові: чай і кава коштують 3 – 5 гривень, гарніри – 5 – 10, фаст-фуд – 8 – 12, солодка випічка – 4 – 5. Щодо якості страв та обслуговування, то, звісно, їдальня це їдальня. Їжу розігрівають у мікрохвильовці, не обов’язково виймаючи її при цьому з поліетиленового пакетика. Гарячі напої – у пластиковій тарі, що взагалі може негативно позначитися на здоров’ї студентів, які їх п’ють. Аби вистояти чергу на великій перерві, треба або прийти завчасно (тобто пропустити кінець пари), або існує ризик не дочекатися своєї черги взагалі. Щодо якості, то їсти можна. Є супи, гарніри, салати в асортименті. Можливо, важче знайти щось для себе людям із дієтичним харчуванням. Є підозри, що санітарний стан на кухні вимогам не відповідає. Студенти мають самі прибирати використаний посуд і таке інше, та часто цього не роблять. Загалом чистоту можна оцінити на «задовільно».

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Вартість комплексного обіду: 15 – 18 гривень.

У НДУ є два буфети і їдальня, яка обслуговує не тільки студентів і викладачів університету, а й ліцей при вузі. Це пояснюється демократичними цінами та непоганою якістю їжі. Приміщення завжди чисте, персонал ретельно прибирає територію їдальні ,та через велику кількість відвідувачів персонал не встигає мити підноси, тож декому трапляються і брудні.

А тепер увага: серветки в їдальні роблять із рефератів, курсових і дипломних робіт студентів! Ну правильно, навіщо витрачатися?! Також економлять на пластиковому посуді – продають його по 10 копійок.

Київський університет імені Бориса Грінченка

Вартість комплексного обіду: 25 – 30 гривень.

Якщо почитати відгуки студентів центрального корпусу університету про їдальню, то майже всі вони зводяться до того, що ця їдальня надзвичайно дорога. Наприклад, склянка кефіру коштує 7 гривень, а бабка з сиром і сметаною – близько 15. Так, усе смачно, є великий вибір страв, та невже студент може дозволити собі харчуватися щодня в їдальні за такі гроші? У цьому ж приміщенні є буфет, де можна придбати гарячі канапки, піцу, що розігрівають у мікрохвильовці, а до цього просто лежать на підносі, нічим не прикритим. Добре те, що є вибір – пити чай із пластикового стаканчика чи з паперового, тобто там турбуються про здоров’я студентів. Також суттєвою проблемою їдальні є її черги, бо приходити потрібно наприкінці пари, аби встигнути придбати собі щось поїсти.

Чи дійсно ці їдальні найгірші – вирішувати, звісно, вам, шановні читачі. Та можу сказати єдине – завжди можна прагнути до кращого та ставати кращим. Це стосується й обслуговування у студентських їдальнях також.

Фото: dobesoft.com, автора.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus