ВООЗ назвала загрози здоровʼю людства в 2019

wooz (1)

Всесвітня організація охорони здоров’я анонсувала виконання протягом наступним п’яти років 13-ї Загальної робочої програми.

У рамках програми, в організації уклали перелік десяти головних загроз у сфері охорони здоров’я у 2019 році.

   Забруднення повітря й зміна клімату

  За оцінками ВООЗ, 9 із 10 осіб у світі щодня дихають забрудненим повітрям. Організація підкреслює, що забруднене повітря вбиває 7 мільйонів людей щороку, бо викликає рак, інсульт, хвороби серця й легенів. Крім того, у 2030-2050 роках зміна клімату стане причиною 250 тисяч додаткових смертей на рік через недоїдання, маляріїю, діарею і тепловий стрес.

   Неінфекційні захворювання

  Загалом діабет, рак і хвороби серця спричиняють понад 70% усіх смертей у світі, тобто вбивають 41 мільйон людей. З них 15 мільйонів помирають у віці від 30 до 69 років. Також ВООЗ зазначає про проблеми психічного здоров’я, що виникають у підлітковому віці. Крім того, в організації підкреслюють, що другою провідною причиною смерті серед молодих людей 15-19 років є самогубство.

   Глобальна пандемія грипу

  «Світ зіткнеться з черговою пандемією грипу. Ми не знаємо, коли вона станеться і наскільки буде серйозною», – повідомляють в організації. ВООЗ контролює циркуляцію вірусів грипу для виявлення потенційних пандемічних штамів. Для цього 153 установи в 114 країнах беруть участь у глобальному нагляді й розробляють заходи боротьби з хворобою. Щоб захистити людей від сезонного грипу, ВООЗ пропонує проводити вакцинацію.

   Вразливість населення в зонах конфліктів

  За інформацією ВООЗ, понад 1,6 мільярда осіб живуть у місцях з затяжними кризами через посуху, голод, конфлікти й біженців. Це позбавляє цих людей доступу необхідного медичного обслуговування. Проте ВООЗ продовжить працювати над покращенням систем охорони здоров’я в цих зонах.

   Стійкість бактерій до антибіотиків

  «Це загрожує відсунути нас у ті часи, коли ми не могли легко лікувати пневмонію, туберкульоз, гонорею й сальмонельоз», – підкреслюють у ВООЗ. Нездатність запобігти інфекції може поставити під загрозу операції й такі процедури, як хіміотерапія.

   Ебола й інші патогени

  ВООЗ досліджує хвороби, які не мають ефективних методів лікування й вакцин, і можуть викликати епідемії. До переліку потрапили лихоманка Ебола, вірус Зіка тощо. Це свідчить про необхідність підготовки до невідомих збудників, що можуть спричинити епідемію.

   Слабка первинна медицина

  За оцінками, багато країн не мають адекватних закладів первинної допомоги. Це пов’язано з браком ресурсів у країнах з низьким або середнім рівнем доходу. У 2019 році ВООЗ працюватиме над зміцненням первинної медичної допомоги в різних державах.

   Відмова від вакцинації

  Наразі вакцинація запобігає 2-3 мільйонів смертей на рік і дозволила б уникнути ще 1,5 мільйона, якби глобальне охоплення щепленням покращилося.

   Лихоманка Денге

  Хвороба має симптоми схожі на грип і може привести до летального результату в 20% випадків. За оцінками ВООЗ, 40% населення світу схильні до захворювання, щороку відбувається близько 390 млн випадків зараження. ВООЗ планує скоротити смертність від лихоманки на 50% до 2020 року.

   ВІЛ

  Щороку від ВІЛ/СНІДу помирає близько 1 мільйона осіб. Сьогодні понад 37 мільйонів людей в усьому світі живуть із ВІЛ. Одним з напрямків діяльності ВООЗ буде впровадження нових вказівок для підтримки компаній і організацій, які запроваджують самодіагностику ВІЛ на робочому місці.

Нагадаємо, У ВООЗ порівняли вплив забруднення повітря з курінням тютюну.

Фото: ВООЗ

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus