Wishlist: як уберегтися від шкарпеток на день народження

girl

Якщо перед кожним днем народження ти думаєш, як би тонко натякнути друзям і батькам, що хочеш конкретний подарунок, відкриємо секрет: вони не вміють читати думки. Звісно, близькі стараються й хочуть зробити якнайкраще, але звідки ж їм знати, що ти мрієш саме про цю книжку чи смартфон? Для цього й існує wishlist.

Що таке wishlist

Це список бажань: що б ти хотів отримати в подарунок, куди поїхати на відпочинок. На перший погляд, wishlist видається не надто потрібним, але коли справа доходить до прямого запитання: «Що хочеш отримати на день народження?» – ти мовчиш. Часто тому, що не знаєш, як відповісти, або просто соромишся. А список бажань спростить обидві проблеми. Саме тому він настільки популярний: не потрібно натякати людям, ти не змушуєш їх нічого дарувати, а просто показуєш список бажаних речей. Дуже зручно й практично.

Реклама

Як він з’явився

Прототипом стали листи, які діти пишуть Санта-Клаусові: так батьки можуть дарувати бажане. Український аналог – листи до святого Миколая. Поступово цю практичну традицію перейняли дорослі й почали писали не лише листи до Санти, але й складати списки бажаних подарунків до дня народження чи весілля. У 20 столітті wishlist-традиція стала частиною американської культури й поступово поширилася в інших країнах.

Як створити wishlist

Згадай, про що ти мрієш, що хотів би придбати. Не так просто записати хоча б 100 бажань: коли йдеш повз вітрини магазинів, багато що впадає в око, але потім забувається. Щоб полегшити завдання, спробуй розділити омріяні подарунки на кілька категорій: матеріальні речі (одяг, взуття), навчання (курси), події, враження, духовні цінності (музика, фільми, книжки).

Детально запиши бажання. Чим краще уявиш подарунок, тим імовірніше, що він у тебе з’явиться. Тому не просто «навчитися постити в соцмережах», а «отримати сертифікат на курси з SMM». Не просто «подорож», а «подорож до Чорного моря на тиждень». Коли складаєш список бажань, обов’язково деталізуй подарунки, не пиши просто «книжка», «подорож», «фільм». Тоді друзі не знатимуть, чого точно ти хочеш і не зможуть подарувати бажану річ.

Поділися з близькими. Коли складеш список, можеш повісити його вдома, опублікувати у власному блозі чи оприлюднити на спеціальному ресурсі. Звісно, не варто записувати геть усі бажання. Про деякі з них може не хотітися говорити, оскільки вони дуже приватні, інші речі рідні та друзі просто не зможуть дозволити.

gift

Корисні ресурси для створення списку бажань

LesterWish. Cпочатку потрібно створити подію, до якої буде приурочено список бажань: день народження, новосілля, народження дитини. На сайті є багато каталогів із товарами, але можна додавати речі з будь-яких ресурсів чи просто вводити назву й одразу зазначати ціну подарунку. Це може здатися дещо меркантильним, але так люди точно знатимуть, чи можуть собі дозволити той чи інший подарунок. До речі, створені списки можна надсилати друзям, а вони забронюють речі, які б хотіли подарувати. Так ніхто не прийде з двома однаковими дарунками.

Starwish. Реєстрація на сайті обов’язкова: потім зможеш заходити через Facebook-акаунт. На ресурсі є каталогізатор, який допоможе знайти бажаний подарунок. Starwish нагадує соціальну мережу, адже можна підписуватися на інших користувачів, створювати цікаві бажання й так підвищувати свою популярність.

My Wish List. Мінімалістична й функціональна платформа для створення списку бажань. Також можна завантажити мобільний додаток.

Mydreamis. Ти не лише складаєш список, але й аргументуєш, чому тобі потрібна та чи інша річ. А найцікавіше те, що друзі можуть надсилати гроші на певний подарунок і так втілити твою мрію.

Evernote. Сервіс для зберігання будь-яких списків включно з подарунками. Цікаво, що бажання можна навіть намалювати.

«Список пожеланий». Мобільний додаток, що дозволяє створювати списки, додавати записи, викреслювати вже куплене/подароване. А ще підраховувати суму й навіть визначати валюту.

Wish Explorer. Мобільний додаток, який допомагає створювати списки бажань і ділитися ними з друзями. Ідеї можна записувати не лише в онлайні, але й в офлайні. А ще ти можеш дізнатися про бажання друзів, якщо вони теж користуються додатком.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus