Вживання марихуани у підлітковому віці може призвести до депресії – дослідження

sharon-mccutcheon-653197-unsplash (1)

Науковці з університету Оксфорда й Макгілла стверджують, що 60 тисяч випадків депресії в дорослих людей можна попередити, якщо в підлітковому віці вони не пробували марихуану.

Вчені провели мета-аналіз 11 інших наукових досліджень, в яких взяли участь 23 тисячі людей. Вони простежили зміни в їж житті з моменту початку вживання марихуани й перших проявів психічних проблем до 34-річного віку.

Дослідники встановили, що через канабіс ризик депресивного стану збільшувався на 37%. Водночас професор Оксфордського університету Андреа Чіпріані наголосив, що ситуація в родині й інші стреси все ще відіграють важливу роль у формуванні розладів.

Науковці закликають владу регулювати ринок марихуани й проводити освітню роботу для зменшення негативного впливу речовини. «Деякі підлітки вважають, що канабіс це рослина, яка не зашкодить. Важливо інформувати підлітків про ризики та види канабісу, який вони використовують», – пояснює канадська професорка Габріелла Гоббі.

«Неможливо гарантувати, що молоді люди ніколи не вживатимуть наркотики. Вони вживатимуть. Але можна зробити так, щоб на ринку існували обмеження за віком, інгредієнтами й міцністю», – зазначає керівник кампанії з трансформації наркополітики Майкл Пауелл.

Нагадаємо, Польща почала продавати канабіс у медичних цілях.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus