Українські виші необґрунтовано завищують ціни за навчання

vasily-koloda-620886-unsplash (1)

Державна аудиторська служба заявила, що вартість університетської освіти в Україні щороку зростає приблизно на 10%. Крім того, контракт у закладах з різних міст з однаковим ступенем акредитації відрізняється удвічі-втричі.

У відомстві повідомили, що університети часто враховують до вартості навчання ціну за культурно-масову, фізкультурну, оздоровчу роботу й надання співробітникам матеріальної й фінансової допомоги у розмірі 2% від надходжень за надання платних послуг. Проте ці послуги вже сплачені. Також на ціну за навчання впливає вартість комунальних послуг.

«Одні спеціальності популярніші й на них високий конкурс – це підстава для підвищення вартості навчання, інші спеціальності менш популярні, тож вартість навчання буває нижча за собівартість», – йдеться в заяві служби.

Також відзначили, що окремі заклади вищої освіти навпаки занижують вартість навчання, щоб залучити більше абітурієнтів. Таким чином вони зменшують ціну на комунальні витрати, що призводить до втрати надходжень в університети.

У відомстві підкреслюють, що до 2014 року вартість навчання залишалася майже незмінною протягом семи років. У 2018 році заклади вимушено підвищили контракт, щоб покривати витрати на утримання приміщень та їх обслуговування.

Нагадаємо, МОН затвердило умови вступу до вишів у 2019 році.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus