Хорватія очолює рейтинг європейських країн, де молодь найдовше залишається жити з батьками. В середньому, хорвати покидають батьківський дім у віці близько 32 років. Це свідчить про те, що в цій країні сильні сімейні традиції та молоді люди прагнуть довше зберігати тісні зв’язки зі своїми сім’ями.
Як зазначає видання Studway з посиланням на «mixnews», на протилежному полюсі рейтингу знаходяться скандинавські країни – Фінляндія, Швеція та Данія. Тут молоді люди, як правило, прагнуть до самостійності з раннього віку та залишають батьківський дім вже у 21-22 роки. Така різниця в підходах до самостійного життя пояснюється культурними особливостями, рівнем розвитку економіки та соціальної політики.
Причини, чому в різних країнах Європи молодь залишає батьківський дім у різному віці, досить різноманітні:
– Економічні фактори: вартість житла, рівень безробіття та доступність кредитування значно впливають на рішення молодих людей щодо самостійного життя.
– Культурні особливості: в країнах з сильними сімейними традиціями молоді люди довше залишаються в батьківському домі, допомагаючи батькам і підтримуючи сімейний бізнес.
– Соціальна політика: державна підтримка молоді у сфері житла, освіти та працевлаштування також впливає на вік, в якому молоді люди стають самостійними.
Вік, в якому молоді люди залишають батьківський дім, є важливим показником розвитку суспільства. Він відображає культурні, економічні та соціальні особливості країни. Хоча тенденція до раннього виїзду з батьківського дому є загальноєвропейською, існують значні відмінності між країнами, які пов’язані з різними факторами.
Нагадаємо, ми раніше розповідали про відомих чоловіків, яки виїхали з України під час війни: деталі скандальних втеч.