«Всесвітні студії»: стипендіальна програма для майбутніх лідерів України

студії

«Всесвітні студії» – програма, що допомагає профінансувати освіту молодих українських спеціалістів у найкращих університетах світу. Якщо ти готовий вступити до одного з провідних закордонних вишів на магістратуру, а потім застосувати отримані знання в Україні – це твій шанс, скористайся ним!

Що таке «Всесвітні студії»?

«Всесвітні студії» (WorldWideStudies) – це програма Фонду Віктора Пінчука, завдяки якій молоді українці можуть здобути магістерський ступінь у кращих університетах світу. Мета програми – сформувати покоління молодих професіоналів, які зроблять свій внесок у розвиток країни.

«Всесвітні студії» функціонують уже 7 років. За цей час 94 стипендіати поїхали до 55 всесвітньовідомих ВНЗ. Конкуренція доволі висока – 10 кандидатів на місце.

Програма готова підтримати кандидатів, які хочуть здобути ступінь магістра в галузях:

 • аграрні науки;
 • публічне право;
 • альтернативна енергетика;
 • аерокосмічна інженерія;
 • державне управління;
 • екологія й охорона навколишнього середовища.

Якщо ж твої інтереси дещо інші – не поспішай відмовлятися від участі у програмі. «Всесвітні студії» готові розглядати заявки на навчання у суміжних галузях, однак доведеться постаратися й гарно обґрунтувати доцільність вибору.

Яким має бути потенційний аплікант?

«Всесвітні студії» висувають ряд вимог до кандидатів, а саме:

 • ти повинен бути громадянином України віком до 35 років на момент вступу;
 • кандидати мусять здобути ступінь бакалавра або вище: той, який вимагає обраний університет і магістерська програма;
 • тебе вже повинні зарахувати до університету. Будь готовий надати документальне підтвердження та розпочати навчання вже наступної осені. Крім цього, до ВНЗ потрібно вступити самостійно, адже програма надає виключно фінансову підтримку;
 • ти мусиш мати чіткий план дій і знати, як застосуєш отримані знання в Україні;
 • від кандидатів очікують повернення до України на термін не менше 5 років і твердого наміру працювати за здобутим фахом;
 • ти повинен мати змогу отримати решту необхідної для навчання суми з інших джерел.

ноут

Що покриває програма?

Першочергово грант покриває вартість навчання. Серед інших можливих витрат, що може взяти на себе програма – житло, переліт, навчальна література. Фіксованої суми не існує, вона вираховується відповідно до потреб і досягнень кожного кандидата, однак є певні умови. Так, значна частина грантів покриває до 60% необхідних коштів, але в кожному випадку становить не більше 30 000 доларів США (або іншої валюти, якою оплачується навчання). Гранти поширюються на весь термін навчання (1-2 роки).

Як взяти участь у програмі?

Крок 1: вступ до університету

Як ми вже зазначили, на момент подачі заявки на участь тебе вже повинні зарахувати до університету. Тож коли обиратимеш виш, врахуй, що «Всесвітні студії» надають особливу перевагу ВНЗ, котрі входять до списку Times Higher Education та QS University Rankings – такі заявки розглядаються першочергово. Якщо ж ти вступив до іншого вишу, твою кандидатуру розглянуть лише в разі поважних причин (наприклад, обраний університет вважається кращим за вузькою спеціалізацією).

Крок 2: подання заявки на участь у програмі

Подавати документи можна з 1 лютого по 15 травня (щороку). Заявка повинна містити:

 • загальну інформацію про учасника (не забувай, до конкурсу допускаються виключно громадяни України);
 • відомості про попередні освітні й кар’єрні досягнення;
 • мотиваційне есе обсягом до 3 000 знаків українською чи англійською мовами. Тема: «Що плануєте зробити в Україні за 5 років після повернення з навчання, використовуючи набуті за кордоном знання та досвід?»;
 • якщо ти отримав схвальну відповідь з кількох університетів, у заявці необхідно розставити пріоритети й зазначити, яка програма приваблює найбільше та чому.

Також необхідно зібрати пакет документів.

Що входить до пакету документів

Крок 3: проходження загальнонаціонального конкурсу

Конкурс відбувається у два етапи: перший передбачає відбір учасників, які надіслали свої заявки на участь. Цим займаються співробітники програми, вони ж формують списки кандидатів, рекомендованих для другого етапу.

Другий етап – співбесіда. Тут з учасниками працює незалежна комісія, до якої входять галузеві експерти, представники відомих українських компаній, представники фонду й інші авторитетні особи.

Чому можуть відмовити в розгляді заявки?

 • твій пакет документів не розглядатимуть, якщо він неповний або файли збережені в неправильному форматі;
 • невідповідність рівня навчальної програми (приймаються лише магістерські програми);
 • напрямок освіти не відповідає пріоритетним галузям, які виділив проект. Пам’ятай: аграрні науки, публічне право, альтернативна енергетика, аерокосмічна інженерія, державне управління, екологія й охорона навколишнього середовища. Та (якщо гарно обґрунтуєш) – суміжні галузі;
 • університет не потрапляє до списку 200 кращих університетів за версією The Times Higher Education або QS;
 • вік або громадянство заявника не відповідають умовам конкурсу.

костюм

Мене запросили на співбесіду. Уже можна нервуватися?

Ні! Натомість підготуй таку інформацію про себе:

 • освіта, академічні, кар’єрні та громадські досягнення, загальні інтереси. Поясни, чим займаєшся для власного розвитку та що робить тебе гідним кандидатом;
 • прагнення отримати освіту за кордоном: коли з’явилося бажання та як воно еволюціонувало;
 • опиши, як бачиш використання здобутої освіти на благо України;
 • поясни, як збираєшся фінансувати свою освіту зі сторонніх джерел;
 • обґрунтуй, чому грант від Фонду потрібен саме тобі.

Маленька порада – не полінуйся і створи презентацію: 5-10 слайдів, текст і графічні зображення, 10 хвилин на виступ. О, і надішли її на wws@pinchukfund.org не пізніше ніж за 3 робочі дні до співбесіди.

Якими критеріями керується журі конкурсу?

 • якісне обґрунтування особистих і професійних цілей, чіткий план використання здобутих навичок в Україні;
 • академічні й кар’єрні досягнення в галузі, а також особистий внесок (це можуть бути публікації, дослідження, власні винаходи);
 • авторитетність і престижність як університету, так і програми;
 • наявність коштів зі сторонніх джерел для фінансування навчання;
 • підтримка українського роботодавця: потенційного чи вже існуючого.

Коли очікувати на результати?

Усі кандидати отримають результати протягом 15 робочих днів після останньої співбесіди. Це відбувається письмово (листом).

Що далі?

Укладання грантової угоди з Фондом – навчання в університеті мрії (не забудь повідомити Фонду адресу та контактні телефони у країні навчання, а також контактну інформацію кураторів і відділу з роботи з іноземними студентами) – повернення до України на термін не менше 5 років і не пізніше ніж через місяць після завершення навчання. Крім цього, від тебе очікують добровільної передачі досвіду наступним кандидатам – а поки можеш почитати про враження учасників програми.

circle


Герман Мітіш, Тамперський технологічний університет, Фінляндія

«Я давно хотів навчатися за кордоном, але мого капіталу вистачало лише на те, щоб доїхати з Маріуполя до Харкова. За рік до вступу у Фінляндію я вже отримав місце в Нідерландах, але так і не зміг знайти фінансування для освіти й проживання. З грантом від Фонду та фінською системою безкоштовної освіти все склалося більш вдало.

Спочатку я довго сумнівався, чи варто надсилати анкету, адже моя університетська програма не зовсім відповідала критеріям відбору учасників (спеціальність – архітектура). Утім, після недовгої, але інформативної переписки з координатором програми, сумніви розвіялися.

Далі була підготовка – як документів, так і моральна. Для співбесіди на WWS (WorldWideStudies) були потрібні зрозумілі, логічні тези й визначитися з ними (першочергово для себе) було, напевно, найскладнішим. Здавалося б, подорожі та самоосвіта згодяться для самоцілі, але коли збираєшся далеко й надовго (а тим більше у Фінляндію, і коли це дорого коштує), потрібно мати вагомі причини. Участь у конкурсі WWS цінна як мінімум тому, що сприяє максимальному усвідомленню власних бажань і цілей.

Ну й на окрему увагу заслуговує колектив і спільнота WWS. Таку кількість прогресивних і діяльних людей у одному місці можна зустріти лише тут. Вони надихали мене та продовжують це робити, і я чітко розумію, що, незважаючи на різні професії, усі ми дивимося в одному напрямку. Усі тісно взаємопов’язані – без реформ у законодавчій системі, кардинальних змін у архітектурній сфері та будівництві не відбудеться. З іншого боку, для цих змін необхідно мати критичну масу молодих архітекторів, які озброєні найсучаснішими знаннями та вміннями. Під час участі у WWS я дізнався, що такі ж ентузіасти, як і я, є у різноманітних сферах діяльності й ми всі заодно. Заради таких речей і варто подаватися на програму».

circle (1)


Вікторія Різун, Бірмінгемський університет, Великобританія

«Хочу назвати три речі, заради яких варто подаватися на програму: більше кар’єрних перспектив, реалізація своїх можливостей і резервів, можливість зробити внесок у розвиток рідної країни. Фонд дає багато можливостей для нетворкінгу. Це можуть бути зустрічі, різні заходи, наприклад, Ялтинська європейська стратегія.

До того ж навчання за кордоном – це виклик самому собі. Людина починає бачити світ під новим кутом, такі зміни дарують багато перспектив, формують характер і витримку. На мій погляд, саме вони – ключові при досягненні будь-якої мети.

У закордонної освіти є свої особливості, й людина, яка прагне навчатися, наприклад, у Британії, мусить їх враховувати. Що мені до вподоби: система майже повністю автоматизована, від зарахування на курс до подання робіт на перевірку. Тут університети змагаються за студентів і ніколи не стоять на місці, постійно оновлюють курси й кожен знайде багато заходів, що відповідатимуть його інтересам.

Усі мають рівні права. Якщо студент з іншої країни, скажімо, бажає організувати спільноту або провести захід – це цілком можливо. Університет залюбки підтримає ініціативу як фінансово, так і технічно. Я, наприклад, член Postgraduate Student Committee, що відстоює права студенів-магістрів та інформує університет про їхні запитання чи потреби. Наразі відбувається організація низки заходів для студентів нашої програми».

circle (2)


Іванна Дідур, Кембриджський університет, Великобританія

«На момент подання заявки я вже мала дипломи бакалавра та магістра права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, семирічний досвід роботи в галузі права, прекрасну кар’єру у провідному агрохолдингу України. Я заміжня, у мене родина в Україні, англомовна спільнота Your English Speaking Club і кішка. Залишити все заради навчання було нелегко, але воно того варте. Це неймовірний вихід із зони комфорту та шалена особистісна трансформація, адже навчання не тільки поглиблює знання, але й змінює ставлення до життя.

Kембридж називають The Bubble, тому що тут як у бульбашці – ідеальні умови. Немає проблем, неймовірно красива архітектура й природа, яка начебто створена для студентів. Тут хочеться, щоб час зупинився.

Я завжди була відкритою до різних культур – зростала в Лондоні, багато подорожувала та мала друзів за кордоном. Проте навіть для мене Кембридж значно поглибив відчуття різноманіття світу та його єдності водночас. Ми всі такі різні: говоримо різними мовами, маємо різне віросповідання, культуру, але можемо прекрасно ладнати одне з одним і залишатися друзями протягом усього життя.

Навчання розкриває очі на глобальне мислення та сприйняття подій у повному масштабі. Ми дуже багато читаємо, а на заняттях – аналізуємо й дискутуємо. Не існує розподілу на лекції й семінари, це завжди мікс та інтерактив.

Крім цього, навчання в Кембриджі – не лише курс, який ти обираєш. Кембридж – це місто можливостей. Щодня проходить безліч безкоштовних конференцій, лекцій, майстер-класів на різні теми. Університет дає можливість розширити сферу інтересів, знань і навичок у різних галузях, іноді дуже далеких від дійсної спеціалізації. До речі, я веду відеоблог про свій Кембриджський досвід».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus