Умови вступу до вишів у 2016 році

сумка

Скільки становитиме пороговий бал для отримання сертифіката, які документи подавати до університету і що означає «заява за пріоритетом»? «Студвей» детально розповідає про всі особливості вступної кампанії 2016.

Як зареєструватися на ЗНО?

Найперше, що треба зробити, − роздрукувати реєстраційну картку. Це основний документ із вашою особистою інформацією, який потрібний для реєстрації на тестування. Окрім імені, адреси, школи і т.д., там будуть вказані предмети, які ви плануєте здавати на ЗНО. Зробити картку реєстрації можна тут.

До картки реєстрації потрібно додати:

 • копію першої сторінки паспорта (якщо вам ще немає 16, то копію свідоцтва про народження);
 • два однакових фото для документів 3х4 см, які ви зробили нещодавно;
 • копію атестата (якщо ви випускник минулих років) або довідку з місця навчання, де буде вказано, коли саме ви отримаєте повну середню освіту. Цей документ можна роздрукувати тут.

Усі документи разом із реєстраційною карткою потрібно віднести до свого навчального закладу, звідки їх відправлять до регіонального центру оцінювання якості освіти. Але це можна зробити й самому. Адреса, на яку слід надсилати пакет документів, зазначена на контрольно-інформаційному листі, що додається до вашої реєстраційної картки для участі у ЗНО. Обов’язково перечитайте його, адже в листі є інформація про те, в якому вигляді правильно надсилати всі документи.

Не забувайте! Реєстрація на ЗНО триває з 1 лютого по 4 березня 2016 року! Якщо ж ви раптом зробили помилки у відправлених документах, то зможете виправити їх до 18 березня 2016 року.

Реклама

Коли і як складати ЗНО?

Цього року можна скласти ЗНО з 12 предметів: українська мова та література, математика, історія України, фізика, хімія, біологія, географія, англійська, французька, іспанська, німецька та російська мови. Це ті ж, що були минулого року. Проте обрати можна лише чотири. Обов’язковими з них мають бути українська мова та література, а також математика чи історія України на вибір. Мінімально можна здати три тести ЗНО. Якщо ж ви будете вступати лише на ті спеціальності, де потрібно проходити творчий конкурс, то можна здати лише два тести. Творчий конкурс буде рахуватися як складання третього тесту.

Основна сесія ЗНО триватиме з 5 травня по 17 червня 2016 року, додаткова − з 14 червня по 4 липня. Розклад проведення ЗНО можна подивитися на сайті УЦЯО.

Цього року тест не буде поділений на базовий і поглиблений рівні.

робота

ДПА у тестах ЗНО

Цьогоріч тести з української мови та літератури, математики та історії України будуть зараховані як ДПА. Причому у ЗНО з української мови та літератури за ДПА буде зараховуватися 1 частина тесту, в якій усі завдання з мови. А в тесті з історії України за державну підсумкову атестацію будуть рахуватися лише завдання, що стосуються 20-21 століть. У ЗНО з математики зараховуватися як ДПА буде весь тест. ЗНО з інших предметів рахуватися за ДПА не буде.

Які документи подавати?

Вступна кампанія кожного ВНЗ має свої особливості, з якими варто ознайомитися на сайті того вишу, до якого плануєте вступати. Проте є основні загальні правила.

Заяву можна подати в електронній формі (на сайті навчального закладу) та паперовій. Ви можете подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей на навчання за рахунок державних коштів. Заяву про вступ заповнюєте тут (сайт запрацює лише з 11 липня!).

У електронній формі вказуєте наступне:

 • серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження, якщо вам немає 16-ти років, або військового квитка чи посвідчення про прописку − для військовозобов’язаних);
 • серію та номер атестата й додатка до нього;
 • номер, пін-код сертифіката ЗНО.

Прийом документів до вишів триватиме з 11 липня до 18.00 27 липня 2016 року. Для тих, хто проходитиме вступні іспити, співбесіди і творчий конкурс, − з 11 липня до 18.00 20 липня 2016 року.

робочий стіл, конспект

Пріоритет заяв

По-перше, пріоритетність стосується лише навчання за державні кошти. Її варто розставляти згідно зі своїми побажаннями. Наприклад, ти хочеш подати документи до вишів А, В і С. Уявімо, що це їхні назви. Університет А тобі подобається найбільше, далі у списку твоїх улюблених виш В, а на останньому місці − С. Це означає, що ти ставиш пріоритетність 1 вишу А, пріоритетність 2 вишу В і т.д.

Якщо ти раптом не вступиш до навчального закладу А, проте вступиш до В, то більше не можеш претендувати на виш С. Тобто передумати після визначення пріоритету вже не можна. Тож краще не поспішати й добре подумати, куди подавати документи.

Для кого і коли будуть вступні іспити, творчий конкурс і співбесіда?

Творчі конкурси як форма вступного випробування будуть проводитися лише для вступу на деякі спеціальності. Вони триватимуть з 18 по 27 липня.

Співбесіди проводяться при вступі для певної категорії осіб:

 • учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи;
 • особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21.11. 2013 року по 21.02. 2014 року за євроінтеграцію, за умови їх звернення за медичною допомогою у період з 21.11.2013 року по 30.04.2014 року;
 • визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 11-14 статті 7 Закону України;
 • вступники, що були евакуйовані з зони АТО (детальніше тут).

Детальніше про це можна дізнатися тут.

Вступні іспити − для тих, хто не зміг скласти ЗНО через поважну причину або був звільнений від військової служби (демобілізований) після 30 листопада 2015 року.

І вступні іспити, і співбесіди проводитимуться з 21 по 27 липня.

книга

Квоти на вступ

Пільговим категоріям вступників потрібно звертатись до приймальної комісії обраного ВНЗ та подати документи в паперовій формі.

З собою до вишу треба принести наступні документи:

 • копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтво про народження, якщо вам немає 16, або військовий квиток чи посвідчення про прописку − для військовозобов’язаних);
 • копія атестата й додатка до нього;
 • копія сертифіката ЗНО;
 • 4 кольорові фотокартки для документів 3х4 см, які були зроблені нещодавно;
 • якщо потрібно: копії документів, що дають право на вступ поза конкурсом, проходження вступного іспиту чи співбесіди.

При подачі копій обов’язково треба показати оригінали всіх вищеперерахованих документів. Завіряти їх нотаріально не потрібно!

До пільгового вступу допускаються:

 • особи, які мають захворювання, що перешкодили їм здати ЗНО;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
 • особи, звільнені від військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;
 • учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходять військову службу.

Коли повідомлять про зарахування?

Рейтингові списки вступників на навчання за державні кошти оприлюднюються не пізніше 12:00 1 серпня. Рейтинг складають на основі конкурсного балу і пріоритету.

Рекомендації до зарахування на бюджет треба виконати до 18:00 5 серпня.

А списки зарахованих за державним замовленням будуть оприлюднені до 12:00 6 серпня.

Виконати вимоги до зарахування на навчання за рахунок фізичних осіб треба не пізніше 10 серпня.

Списки зарахованих на контракт будуть не пізніше 12 серпня.

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus