5 варіантів волонтерства під час пандемії коронавірусу

Depositphotos_192668972_l-2015 (1)

ua.depositphotos.com

Після загострення коронавірусу в Україні утворилася велика кількість ініціатив, які надають допомогу тим, хто цього найбільше потребує. Свою діяльність посилили й організації, які надавали допомогу вразливим категоріям громадян до початку пандемії. Однак волонтерство все ще залишається надважливим для усіх. Ми зібрали 5 варіантів, де можна поволонтерити під час пандемії коронавірусу. Де? Як? І коли? Читай у матеріалі.

Допомога людям під час пандемії коронавірусу

Волонтерський центр допомоги — некомерційний проєкт Української Волонтерської Служби, який допомагає людям, що постраждали під час пандемії коронавірусу, отримати необхідну допомогу.

Як взяти участь у проєкті?

Щоб долучитись до Волонтерського центру допомоги, є три різні способи. Перший — це стати, звісно ж, волонтером. Якщо ти ще досі не впевнений в тому, що хочеш розпочати свій шлях волонтера, ти можеш підтримати проєкт внеском. Але є ще й третій варіант, до якого може долучитись будь-хто — це розказати про Центр друзям або видрукувати афішу та повісити її біля будинку.

Що дасть волонтерство у Центрі?

Ти дізнаєшся, як безпечно та ефективно надавати допомогу під час пандемії коронавірусу. Ти зможеш напряму зв’язатись з людьми, які потребують підтримки, та запропонувати свою допомогу, — зазначає програмна асистентка Вікторія Зацнова.

Реклама

Бути другом

Для тих, хто любить телефонні розмови та обожнює слухати історії від літніх людей, нещодавно з’явився проєкт Мій телефонний друг. Це всеукраїнський проєкт дружньої підтримки та інформування людей, що опинились на самоті: людей літнього віку, людей з інвалідністю, батьків-одинаків, сімей з малолітніми дітьми.

Як долучитись?

Щоб взяти участь у проєкті, тобі потрібно зареєструватись, пройти онлайн-курс, закріпити знання тестом, отримати контакти свого «телефонного друга» та зідзвонюватись з ним щонайменше двічі на тиждень.

Що дасть участь у проєкті?

Мій телефонний друг — це крута можливість для молоді отримати свій перший досвід у телефонному волонтерстві та стати амбасадорами цього руху. Бо цей рух лише починає розвиватися в Україні. Окрім того, волонтери зможуть покращити свої комунікаційні навички, отримати нові знайомства та емоції. А найголовніше — допоможуть літнім людям почуватись менш самотніми, — зазначає координаторка волонтерів Єлизавета Бончужна.

Хочеш долучитись, щоб #БутиДругом? Тоді заповнюй анкету та розпочинай свою телефонну дружбу із тим, хто зараз на самоті.

Рятуй життя разом з Мотохелп

Прагнеш навчитися допомагати у надзвичайних ситуаціях? В Україні є організація Мотохелп, у якій волонтери проєкту приїжджають на ДТП або доставляють компоненти крові у лікарні Києва та області.

Що дасть участь у проєкті?

Інструктори «Мотохелп» проведуть всі необхідні заняття та тренінги, щоб твій рівень підготовки був на одному рівні з командою. Волонтер зможе здобути знання у домедичній, юридичній та інших видах підготовки. Головне — бажання та відповідальність.

Бажаєш долучитись? Напиши лист Мотохелпу, вкажи, що ти хотів би робити в рамках організації та залиш свої контактні дані за адресою hr@motohelp.ua.

Двіжуй-подорожуй

Мрієш подорожувати країною та поєднувати це з корисною справою? Ставай волонтером Будуємо Україну Разом! Волонтери відвідують містечка та села і допомагають сім’ям у скруті відновити їхні домівки, а також підтримують створення місцевих громадських просторів та молодіжних платформ.

Що дасть участь у БУР?

Волонтери змістовно та організовано проводять час, мандрують Україною, знайомляться з новими регіонами, знаходять нових друзів та прокачують комунікаційні навички. За час табору вони також навчаються будівельних робіт, отримують знання з менеджменту та активізму, — зазначає Павло Коваль.

Мрієш відбудовувати будинки, хочеш отримати нові емоції та подорожувати країною? Реєструйся і ставай волонтером БУР.

Самостійне волонтерство

Дбати про себе під час карантину вкрай важливо, але не варто забувати про добрі справи! Волонтерити можна також самостійно. Що ж можна робити на самоті?

  • влаштувати толоки, щоб зробити навколишнє середовище чистішим.
    Для цього потрібно взяти з собою мішок для сміття, рукавички та маску. Прибирати можна як у своєму мікрорайоні, лісі чи біля водойм.
  • підтримати ініціативу #водутваринам. Залишай воду біля дому або на дачі, запропонуй друзям чи колегам поставити миску з водою біля офісу, аби безхатнім тваринам було легше пережити спеку.
  • вийди на поодинокий пікет. Більшість соціальних проблем нікуди не поділись, деякі з них тільки погіршились. Ти можеш показати проблеми, які існують у твоєму місті.

Сподіваємось, ти впевнився у тому, що волонтерити навіть під час світової пандемії дуже легко. Тож припиняй скролити стрічку новин та біжи реєструватись у волонтери!

Пам’ятай, що добра дія має велику силу.

Матеріал створений у рамках Центру допомоги під час коронавірусу за підтримки проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus