Оренда квартири: як не потрапити до рук шахраїв

квартира

Коли проблеми із житлом потребують нагального вирішення, потенційні мешканці ладні погодитися на першу привабливу пропозицію.Часто наймачі навіть гадки не мають, перед ними справжній власник квартири чи шахрай. Розповідаємо, як перевірити, чи існує право власності на орендоване житло та які документи власник повинен показати наймачам.

Крок 1. Перевіряємо право власності

Непоодинокими є випадки, коли псевдоорендарі здають у найм житло без відома справжніх власників або беруть у наймачів гроші за кілька місяців наперед, а потім зникають.

Тому після того, як ріелтор показав квартиру і ви залишилися цілком задоволеними, прийшов час провести власні слідчі дії і встановити, на кого ця квартира зареєстрована. Занотуйте прізвище, ім’я та по батькові особи, яку ріелтор позиціонує власником.

Усі права власності на нерухоме майно мають бути внесені в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Тому шукаємо потрібну інформацію на сайті Державної реєстраційної служби.

У меню зліва обираємо:

скрін

Потрібно зареєструватись і всі операції здійснювати під своїм логіном:

скрін

Потім сайт запропонує низку послуг, з-поміж яких нас цікавить інформаційна довідка:

скрін

З’являється форма, в якій достатньо заповнити назву вулиці, номер будинку і квартири:

скрін

Далі все зрозуміло:

скрин

Головне, що нас цікавить, – номер свідоцтва про державну реєстрацію квартири та прізвище власника. Записуємо, аби потім звірити з інфою в документах, які він запропонує.

Крок 2. Перевіряємо документи на квартиру

Після узгодження із власником побутових дрібниць переходимо до юридичних аспектів. Справжній власник повинен показати такі документи:

  • паспорт;
  • свідоцтво про право власності на квартиру;
  • нотаріально завірену довіреність, якщо замість власника прийшла інша особа – його дочка, батько чи бабуся;
  • витяг із реєстру, якщо у свідоцтві про право власності зазначений один власник, а справу маєте, наприклад, із його спадкоємцем (такий витяг може отримати тільки особа, до якої перейшло право власності на квартиру).

Договір оренди підписуємо тільки із власником, а не з його родичами без довіреності чи ріелтором.

Не проґавте важливого!

Зображення: Юлія Підодвірна, stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Реклама

comments powered by Disqus