Візові можливості студентів

Студентські роки – найліпший час для мандрів. Не тому, що немає конкретних зобов’язань і майбутнє попереду ще не зовсім визначене, а тому, що є найбільше можливостей подорожувати безкоштовно – навіть за кордон. «Студвей» дізнавася, які саме візи можуть отримати студенти та що в цій справі найпростіше, а над чим – потрібно поклопотатися.

хочувевропу2

Лояльні країни

Подорожувати Європою можна з «шенгеном», відкритим у посольстві будь-якої країні, яка входить у цю зону. Шенгенські візи бувають кількох типів: одно- або багаторазові візи, а також коротко- або довгострокові. Їх поділяють і залежно від мети поїздки: культурні, туристичні, для журналістів, студентські тощо.

Як це не прикро, проте консульства багатьох країн не зовсім дружелюбно ставляться до України та створюють проблеми туристам з поїздками за кордон.

За оцінкою візової практики виданням Forbes, дружня політика щодо відкриття віз для українців є в Польщі, Угорщини, Словаччини та Естонії. Нейтрально до питання підходять Іспанія, Литва, Данія, Австрія, Швеція, Латвія. Важко прослідкувати візову політику щодо українців, відтак її називають «контрастною» – у Німеччини, Франції, Фінляндії, Португалії, Нідерландів, Греції, Бельгії. Найбільш проблематично отримати візу до Великобританії, Чехії та Італії, яка очолила список «ворожих» країн.

У зв’язку з теперішніми подіями в Україні візова проблема є особливо гострою, і багато країн змінюють політику їх отримання.

хочувевропу4

Реклама

Студентська віза – безпрограшний варіант

Умови її отримання та пакет необхідних документів залежать від країни, але завжди спільним є одне – ви маєте довести, що їдете за кордон із навчальною метою – мати відповідне запрошення. Так, скажімо, до Польщі студентську візу можуть отримати учні, студенти, аспіранти, які подорожують з метою навчання, а також вчителі, які їх супроводжують. Ви можете записатися на курси вивчення мови, семестрове навчання або ж тренінг та отримати студентську візу, яку відкривають зазвичай на довший термін, аніж зазначений у запрошенні. Проте вона є короткостроковою.

Практично в усі країни Європи така віза є безкоштовною, але вам обов’язково потрібно надати оригінал і копію студентського квитка та довідку з місця навчання.

Таку ж візу можуть отримати студенти, які збираються навчатися на стаціонарі в закордонному університеті або виїжджають за програмою обміну. Вони мають подати документи на національну візу з довшим періодом перебування.

хочухотькудато3

Для естетів та спортсменів – культурна віза

Чудовий варіант отримати «шенген» – участь у міжнародних змаганнях, культурних програмах та програмах обміну між університетами. У всіх європейських країнах передбачено такий тип візи, проте найпростіше її видають у польському консульстві.

Самостійно культурну візу не отримати. Вам обов’язково потрібно мати запрошення від організації, яка вас приймає. Окрім цього, зазвичай необхідно посвідчення, яке підтверджує, що ви належите до тієї чи іншої спортивної організації або що ви навчаєтесь у конкретному університеті. Решта документів може відрізнятися в залежності від країни, до якої ви виїжджаєте.

Їдемо на конференцію

Ще один привід отримати візовий штамп у паспорті – взяти участь у науковій конференції. Поцікавтеся у своїх викладачів – можливо, хтось із них запропонує вам взяти участь у якійсь.

Варіант благодійний – волонтерство

Волонтерською справою нині займається кожен п’ятий студент, і щороку ця кількість зростає. Волонтерські табори в більшості випадків короткострокові, проте це не означає, що візу вам дадуть лише на тиждень-два. Дружні країни відкривають і піврічні візи, якщо у вас хороша історія в закордонному паспорті. Багато залежить конкретно від вас: у візовій заяві просіть довший період перебування.

Ніякого посвідчення міжнародні волонтери не мають, але за них обов’язково мусить поручитися дві організації – українська та прийомна закордонна.

хочувевропу1

На закупи

Польща кілька років тому відкрила для українців Західної України можливість закупівельної візи, яка є однією із найпростіших за пакетом документів, проте платною для всіх. Її можна отримати без запрошення, заброньованих квитків та номерів у готелях. «Студвей» поетапно вже описував, як отримати шопінг-візу.

Подорожуємо як справжні мандрівники

Можна подорожувати і без різних прикриттів: конференцій, обмінів, волонтерства. Вам доведеться відкрити звичайну туристичну візу. Це обійдеться недешево, адже в пакеті документів мають обов’язково бути заброньоване житло і квитки в обидва боки та детальний опис мандрівки. Деяких моментів, наприклад, бронювання квитків, можна уникнути, якщо ви мандруєте на міжнародний фестиваль.

Студентські візові можливості достатньо широкі для того, аби щоканікул освоювати нові землі. Не втрачайте їх, поки ще маєте час, тим більше, що часто подорожувати можна практично задарма.

Фото: kinopoisk.ru, smama39.ru, nativevml.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus