Як визначити рівень володіння німецькою мовою

освіта в німеччині студвей

Наскільки добре ти знаєш німецьку? У рамках Українсько-німецького року мов ми підготували добірку безкоштовних тестів для самостійного оцінювання рівня знань.

Які рівні існують?

Є кілька систем, які оцінюють знання німецької мови. Відповідно до загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, існує шість рівнів володіння мовою, які були розроблені Асоціацією Мовних Експертів (ALTE). Ці 6 рівнів об’єднані в три великих: Grundstufe (Anfänger) – Базовий, для початківців, Mittelstufe – Середній, Oberstufe (Fortgeschritten) – Високий.

A1. Необхідний рівень для виживання в побутових ситуаціях: розуміння імен, слів із плакатів і каталогів, уміння повідомити про себе та своє місцезнаходження, використовуючи нескладні слова та фрази, правильно заповнити анкетну форму або готельний лист.

A2. Даний рівень дасть можливість підтримати коротку розмову на побутову тему або про свою роботу.

B1. Уміння сфомулювати речення, необхідні для впевненого спілкування на різні теми, можливість описати свої сподівання та плани.

B2. Рівень дає можливість читати художню літературу, розуміти фільми, теле- й радіопередачі, вільно почуватися під час обговорення будь-яких тем.

C1. Професійний рівень знання німецької мови дозволяє точно та швидко формулювати фрази під час бесіди, використовуючи складні звороти й акцентуючи увагу на деталях. Ти зможеш написати лист, твір або доповідь, використовуючи стиль написання, що відповідає положенню адресата.

C2. Володіння мовою на досконалому рівні, завдяки якому можлива вільна комунікація з її носіями.

робоче місце

Реклама

Безкоштовні онлайн-тести для визначення рівня володіння німецькою

1. Testen Sie Ihr Deutsch

Тест на визначення рівня володіння мовою від Goethe-Institut «Testen Sie Ihr Deutsch» («Протестуйте свою німецьку») на 30 завдань дає приблизну оцінку вашого рівня знань.

2. TestDaF

TestDaF офіційно визнається ВНЗ вступним іспитом з німецької мови для іноземців. Тести розміщені на веб-сторінці інституту TestDaF у рубриці «Fit fur den TestDaF?» («Готовий до TestDaF?»).

3. Klett

Тест на визначення рівня володіння мовою DaF від видавництва Klett.

4. IIK Düsseldorf

Тестові завдання без допоміжних варіантів відповіді на перевірку загального володіння мовою від громадської організації IIK Düsseldorf (словниковий запас / граматика).

5. Deutsch-Lernen.com

Популярний ресурс з вивчення німецької Deutsch-Lernen.com спільно з ActiLingua Academy пропонує короткий або довгий тест з визначення рівня мови.

робоче місце

6. Transparent Language

Тест з декількох секцій по 10-15 запитань на визначення загального рівня володіння німецькою від мовної школи Transparent Language.

7. Cactus

10-хвилинний тест, створений мовною школою Cactus, дасть уявлення про рівень володіння німецькою граматикою.

>8. Alpadia Language Schools

Ресурс пропонує тест за різними рівнями, де ти отримаєш не тільки результат, а й виправлені помилки.

Cambridge Institute

Тест на граматику від Cambridge Institute визначає орієнтовний рівень володіння німецькою і складається з 40 запитань.

10. Deutsche Welle

Тест від Deutsche Welle допоможе швидко визначити рівень німецької для подальшого вивчення мови. Тест створений на базі загальноєвропейських мовних рекомендацій.

Офлайн-тестування

Скласти тест офлайн можна в мережі Goethe-Institut по всьому світу, у тестових центрах Інституту TestDaF, в деяких державних вишах Німеччини, на вечірніх загальноосвітніх курсах (Volkshochschule), у Німецькій промислово-торговельній палаті тощо. Такий вид тестування має свої переваги, оскільки офіційно засвідчує твій рівень володіння мовою.

*Підготовлено Studway і Goethe-Institut в Україні з нагоди Українсько-німецького року мов 2017/18. Чекай на ще більше корисних і цікавих матеріалів!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus