Усе необхідне, щоб самостійно вивчити шведську

sweden3 (1)

Хюґе чи лаґом, вечір у кріслі з чашкою какао чи пляшка пива й бесіда з другом? Попри романтичність першого, данського варіанту, дедалі популярнішим стає другий – шведський. А разом з популярністю їхнього способу життя приходить і популярність шведської мови. Варто задуматися над її вивченням, тим більше, якщо ти мрієш вступити до шведського вишу та отримати повну стипендію Visby.

Також обов’язково зазирни в наші добірки для інших мов:

Онлайн-курси

Duolingo. Ресурс дає змогу опанувати основи шведської мови: фонетику, граматику, найнеобхіднішу лексику і класично закріпити це все вправами різного типу. Курси можна пройти українською.

Memrise. На початківців чекають 250 базових слів, які потрібні, щоб швидко заговорити шведською. Програму можна пройти багатьма мовами, зокрема англійською.

Swedish on Wikibook. Це курс, який пропонує ознайомитися з фонетикою та граматикою шведської, опанувати базову лексику, пройти 9 уроків з теоретичним матеріалом і діалогами. Доступний 11-ма мовами, у тому числі англійською.

Introduction to Swedish. Це англомовний курс від Лундського університету, який підійде для початківців. Крім фонетики й лексики, ти вивчиш базові правила синтаксису й зрозумієш, як правильно будувати речення.

Учим шведский с ІКЕА. Це ще один початковий курс, який складається з 4 уроків та виконаний російською мовою. Лексика й діалоги роликів базуються на предметах, які можна придбати у всесвітньо відомому магазині меблів зі Швеції.

sweden1 (1)

Реклама

Подкасти

SwedishPod101. На цьому порталі розміщено більш ніж 750 аудіоуроків, а ще інструментарій для вивчення лексики, деталізовані нотатки до уроків та форум для обговорення. Крім того, можна завантажити мобільну програму і повертатися до навчання, коли буде зручно.

Скоромовки шведською. Стаття, де зібрано шведські скоромовки. Користувачам пропонують зробити 14 вправ, до більшості додано також аудіоваріанти.

Loecsen. Тут зібрано 17 тем, кожна складається з 10-20 базових слів та фраз. Також на цьому сайті можна прослухати алфавіт, завантажити текстову версію подкастів та пройти тести на знання засвоєної лексики.

Словники

LearnWithOliver. Це шведсько-англійський словник, де користувачі можуть вивчати нову лексику й фрази, обравши власний мовний рівень. А ще на сайті відображаються слова і фрази дня.

Tyda. Це шведськомовний сервіс, який пропонує переклад свого функціоналу ще сімома мовами. Тут можеш перевірити свої знання мови за допомогою тестів або просто уточнити переклад окремих слів.

Synonymer. Словник синонімів шведської мови. Можна перекладати з англійської, німецької, французької та іспанської.

Bab.la. Цей словник працює з 28 мовами, зокрема, шведською тут можна перекладати з німецької та англійської. На сайті є також тести з лексики, які дозволять оцінити твій рівень знань.

sweden4 (1)The People’s Dictionary. Це англійсько-шведський словник на зразок відомого Multitran. Користувачі можуть голосувати за вдалий переклад чи пропонувати власний, оптимальніший, на їхній погляд. Крім того, на сайті є офлайн-версія словника, яку можна завантажити на телефон.

Forvo. Багатомовний словник, який допоможе вивчати і шведську. На сайті розміщено звучання кожного слова, тож із цим порталом легко вчити нові слова на слух.

Підручники

Мyndigheternas skrivregler. Цей посібник допоможе в розвитку письма шведською. Зручно використовувати як настільний довідник, адже тут щільно й доступно представлено правила з морфології, синтаксису, орфографії та інших тем.

Svår svenska. Idiom och slang. Збірник вправ зі шведського сленгу та ідіом, який підійде для самостійного опрацювання. Перевіряти знання можна за допомогою відповідей до завдань у кінці книги.

Swedish: An Essential Grammar. Це англомовний підручник з граматики для початківців, де детально розібрано фонетику, орфографію та пунктуацію.

Colloquial Swedish: The Complete Course for Beginners. Покроковий курс із вивчення шведської в її сучасному вигляді. Ця англомовна книга розкриває як письмові, так і усні аспекти мови.

Грамматика шведского языка. Це невеликий за обсягом російськомовний довідник, де пояснено правила читання та вимови, морфологію, словотвір і синтаксис.

sweden2 (1)Учим шведский язык. Ще один російськомовний самовчитель, що складається з фонетичного курсу та 23 уроків. У книзі багато текстів, діалогів та вправ, де автори переважно зосередилися на темі культури та специфіки життя у Швеції.

Медіа

8 Sidor. Шведська онлайн-газета, де, крім самих публікацій, є їхні аудіоваріанти. Підійде для одночасного вивчення нових слів та вимови.

SverigeRadio. Державний портал шведської радіокорпорації. Обирай програму до душі та слухай подкасти тоді, коли зручно.

Sveriges Television. Cайт шведської суспільної телеорганізації, до якої входять шість національних та міжнародних телеканалів загального й тематичного наповнення. На порталі публікують випуски телепрограм найрізноманітнішого характеру.

Тести

Swedish as a Second Language Exercises. Тут розміщено шведськомовні тести різного типу, тому можна попрацювати як над аудіюванням, так і над граматикою.

English-Swedish Vocabulary Quizzes. Хороший ресурс, де є десяток англійсько-шведських тестів із лексики. Є можливість проходити вправи з конкретної теми й оцінити загальний рівень знання слів та фраз.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus