Гід з вивчення словацької мови

05c417bc846702ba379ffbc18ee9a0dd

Ділимося ресурсами, які допоможуть тим, хто лише починає вивчати словацьку мову і тим, хто вже має певний рівень знань.

Про словацьку мову

Словацька мова належить до групи західнослов’янських мов. Ця мова дуже подібна до чеської – зазвичай словаки та чехи розмовляючи своїми мовами і розуміють один одного.

Знаючи словацьку, ти можеш безкоштовно навчатися в університеті країни. Наприклад, економічний університет у Братиславі дозволяє отримати європейський диплом з економіки чи міжнародної дипломатії безкоштовно та без ЗНО.

Вивчаючи словацьку, варто звертати увагу на правильний наголос, вимову та граматику. Ми підготували ресурси, які удосконалюють ці навички.

Реклама

Словацька для початківців

Починати вчити словацьку мову варто зі слів.

Наприклад, можна пройти 125 безкоштовних уроків на платформі lingohut.com. Тут ти зможеш вивчити прості, короткі фрази, які застосовують у повсякденному житті.

Вивчати лексику також можна на YouTube-каналі Polyglot. Тут є 100 відео уроків із лексикою про сім’ю, покупки, подорожі. Щоб краще засвоїти матеріал, ти можеш спочатку переглядати відео і виписувати всі слова, а потім слухати повторно і тренувати вимову.

Також допоможе онлайн словник словацької. Окрім перекладу, тут є синоніми, іншомовні слова та правила правопису.

Із базовим словниковим запасом можна почати вивчати граматику.

У цьому допоможе книга «Словацька мова. Базовий курс» Вікторії Князькової. Вона пояснює граматику за допомогою побутових діалогів та коротких оповідей. Також тут є детальне пояснення граматичних правил.

Зрозуміти культуру та традиції Словаччини допоможуть книги Krížom-krážom A1 – B2. Незнайомі слова тут пояснюють англійською або використовуючи картинки. Усі ситуації, які описані у книзі, можуть трапитися з тобою у реальному житті.

Словацька для профі

Щоб продовжувати вивчати мову, читай новини. У цьому допоможе сайт Nový Čas. Так, ти зможеш не лише вивчати слова, а й зрозумієш, що відбувається всередині країни та як використовувати словацьку на практиці.

Вивчати мову на слух можна на YouTube-каналі Televízia JOJ. Тут публікують уривки програм із однойменного словацького телеканалу.
Ще один корисний канал, Finax Slovakia, розповість про фінанси та інвестиції. Після перегляду відео ти знатимеш складну професійну лексику.

Словацькою також доступні TedxTalks. Ці відео допомагають зрозуміти красу та багатство мови.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus