На що українські студенти витратили зимові канікули?

гра

Знайшли роботу, написали диплом, вивчили іноземні мови та просто вдосталь виспалися й безтурботно провели час – «Студвей» розпитав студентів про зимові канікули.

Відпочинок і дозвілля

Владислав Бентя (Національний авіаційний університет)

«Канікули були продуктивними й веселими: почав вивчати веб-програмування, відпочив і «від’ївся» вдома, провів незабутній уікенд на гірськолижному курорті. Важче навчатися після канікул не стало.»

Катерина (Київський національний університет імені Т. Шевченка)

«Зимові канікули пролетіли дуже швидко, зробити щось корисне та продуктивне, на жаль, не вдалося. Курсова не писалася, знайти роботу на короткий термін також не вийшло. Починати новий семестр після тривалих канікул було дуже важко, знадобилося декілька тижнів на адаптацію. Але робочий процес уже пішов, і в ритмі такого життя стало простіше виконувати ті завдання, до яких руки на відпочинку не доходили.»

Анна Недобейко (Вінницький державний університет імені М. Коцюбинського)

«Зимові канікули провела в компанії друзів. Багато малювала, читала А. Бронте, братів Стругацьких, Д. Джойса, С. Чбоскi й перечитала Поттера. Було складно увійти в режим навчання, через це навіть були проблеми в університеті.»

Олег Дробний (Національний транспортний університет)

«Канікули пройшли дуже добре, можливо, через те, що я рідко буваю вдома. Просто відпочивав, займався спортом, цікаво проводив вечори. Коли приїхав після канікул на навчання, взагалі не хотілося нічого вчити. Щоразу перші дні в університеті після канікул даються важко.»

речі

Дар’я Сторож (Подільський державний аграрно-технічний університет)

«Канікули тривали аж 3 місяці, і це були найбезглуздіші канікули мого життя! Так непродуктивно я ще не проводила час ніколи. Цієї зими не зробила нічого такого, чим би могла похвалитися. А навчатися набагато веселіше, бо після такого тривалого відпочинку маю безліч енергії.»

Тарас Довгошия (Національний університет «Києво-Могилянська академія»)

«Канікули провів удома. Нічого корисного не робив, бо вкладаю в це поняття «прибуток + індивідуальний розвиток». Їв, спав, грав ігри. Читав «Бесы» Достоєвського, «Волхв» Фаулза, перечитав «Братів Карамазових» (уривками). Здається, пробував щось із фентезі. А ще гуляв по 3-4 години на день, тому часто повертався додому дуже втомленим.»

Ілона Стрекаловських (Київський національний університет імені Т. Шевченка)

«Канікули довелося провести вдома, в Києві. Планували поїхати в Карпати, але не вийшло через фінансові труднощі. Але тут відпочинок також був вдалим: відвідували виставки українського національного вбрання та «Вікна», ярмарок «Різдвяний арсенал», концерт Pianoboy, потрапили на прем’єри фільмів «Гра в імітацію», «Всесвіт Стівена Хокінга». Мені також пощастило придбати абонемент у спортзал за акційною ціною та прочитати багато книжок («Великий Гетсбі» Ф. С. Фіцджеральда, «Над прірвою в житі» Д. Селінджера, «Дари волхвів» О. Генрі), оскільки було достатньо вільного часу. Пристосуватися до навчання після довгого відпочинку було важкувато, але за 2 тижні все минулося.»

робочий

Реклама

Робота

Марія Мотузинська (Київський університет імені Б. Грінченка)

«Зимові канікули, звичайно, трохи вибили мене з робочого ладу. Навіть зараз, коли я вже 4 тижні ходжу на пари, досі не можу адаптуватися і хоч щось вивчити. Проте канікули дали можливість влаштуватися на роботу на неповний день. Я вважаю, що це один із плюсів цих 2 місяців без університету. Звичайно, встигла ще зробити багато чого корисного, наприклад, виспатися, повчити німецьку мову та навчити 5 командам свою собаку.»

Юлія Скрипнюк (Кам’янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка)

«Дуже важко вливатися в русло навчання після такої перерви, проте за час канікул встигла попрацювати вчителем у школі. Вважаю, що це був хороший, хоча трохи сумний досвід, бо було дуже важко працювати у 2 школах.»

Катерина Превор (Подільський державний аграрно-технічний університет)

«Під час канікул у мене 8 тижнів була комплексно-технологічна практика за спеціальністю. Дізналася багато чого нового й цікавого. Після канікул зразу ввійшла в ритм навчання. Через такий тривалий термін канікул навпаки якнайшвидше хотілося до університету. Але мені сподобався такий довгий відпочинок.»

Владислав Макарчук (Київський університет імені Б. Грінченка)

«Перший місяць зимовий канікул я займався пошуком роботи, а у вільний час просто гуляв із друзями, тому корисного нічого не зробив, на жаль. Другий місяць я вже пропрацював, тож він пройшов значно швидше, ніж перший. Після канікул стало складніше навчатися пари не важкі, просто складно адаптуватися після такої перерви. Розклад змінюється кожного тижня, тому неможливо розробити собі постійний графік, визначити, коли працюєш, а коли навчаєшся.»

робочий

Лариса Залізецька (Національний університет харчових технологій)

«Канікули пройшли «на ура». Це море емоцій, заряду, мотивації для нових починань. Прочитала найкращу й найулюбленішу книгу «Богатый папа бедный папа» Роберта Кійосакі (допомагає багато зрозуміти, поставити ціль і побачити сенс, загорітися й іти вперед). Займалася в залі: трохи скорегувала свою фігуру, надивилася на підкачаних хлопців, завела нові знайомства. Більше спілкування нова інформація. А ще басейн ходила із племінником, навчила його плавати, тепер він не тільки пірнає (моя маленька заслуга). Познайомилася з чудовою людиною, яка допомогла мені зрозуміти, що працювати потрібно постійно, віддаватися на повну, завжди шукати вихід, не зважаючи на невдачі, бути впертою. Написала диплом! Допомагала мамі, а ще спала, чого зараз так не вистачає. Навчання дається легко, тому що на канікулах прочитала більше, ніж потрібно було готувати на пари. Змінилось усе. Знайшла роботу, яка потребує великих зусиль, але це того варте зустрічі, поїздки, різні люди, комунікація. А ще працюю над собою: спорт, харчування й багато-багато психології, мотивації, аудіо, відео та книги.»

Олександра Соломаха  (Київський університет імені Б. Грінченка)

«Усі 2 місяці працювала. Корисно те, що стало простіше виконувати робочі завдання. Змінилося ставлення до навчання. Не розумію, для чого були потрібні такі затяжні канікули.»

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus