Вища освіта в Естонії: переваги, умови, стипендії

естонія

Чи відомо тобі, що в Естонії найбільше покриття безпровідного Інтернету в Європі, чисте повітря і вода та високий рівень безпеки? А ще тут розташовані університети, дипломи яких визнаються в усьому світі. Представники трьох естонських ВНЗ у рамках проекту Study in Estonia відвідали «Часопис» і розповіли про переваги навчання в Естонії, процес вступу і стипендії. А якщо ти хотів би називатися доктором філософії – зверни увагу, що програми PhD в Естонії безкоштовні!

Чому варто навчатися в Естонії

Ця країна радо приймає іноземних студентів, пропонує чимало програм обміну та стипендії. У більшості університетів викладають англійською мовою. В Естонії багато високотехнологічних лабораторій і професійних дослідників – майбутні науковці, зверніть увагу!

Реклама

Як вступити

Остаточний термін подання заявок в естонські університети – квітень і травень. Потрібно підтвердити рівень володіння англійською мовою (TOEFL чи IELTS), написати мотиваційний лист, можливо, пройти співбесіду по Skype. Результати оголошують у червні, навчальний рік зазвичай починається 1 вересня.

Крім цього, усім студентам з країн, які не входять до Європейського союзу, потрібно мати Temporary Residence Permit. Цей документ можна отримати в посольстві Естонії після того, як тебе приймуть в університет. Temporary Residence Permit потрібно оновлювати щороку.

Який університет обрати

естонія

Талліннський технічний університет / Tallinn University of Technology

Найбільший ВНЗ у столиці, де налагоджена академічна кооперація більш ніж з 500 університетами світу (наприклад, зі Стенфордом). Навчання зорієнтовано на науку і дослідження, університет тісно співпрацює з різноманітними індустріями (близько 300 компаній, зокрема Samsung та Mitsubishi). Талліннський технічний університет – найбільший хаб для інтернаціональних студентів в Естонії. Зараз тут навчається близько 1800 закордонних студентів, 65 з них – українці.

Бакалаврат. Університет пропонує чотири англомовні програми: International Business Administration, Law, International Relations та Integrated Engineering (вивчаються основи інженерії).

Магістратура. Бізнес та соціальні науки: International Business Administration (MBA), International Relations and European-Asian Studies, Law, Technology Governance, Work and Organizational Psychology. IT: Computer and System Engineering, Communicative Electronics, e-Governance Technologies and Services, Cyber Security. Крім цього, доступні програми з архітектури, інженерії та інженерної фізики.

PhD. Зверни увагу: програми PhD в Естонії безкоштовні і на них передбачається стипендія. Університет пропонує курси із соціальних, природничих наук, інженерії, економіки та ІТ, зокрема Chemical and Materials Technology, Civil Engineering, Economics and Business Administration.

Library_of_Tallinn_University_of_TechnologyПроцес вступу. Якщо ти хочеш вступати на навчальний рік 2017-2018, зроби помітку в календарі на 2 січня – тоді відкривається онлайн-система реєстрації. 1 травня спливає строк подання заявок для українців, 1 червня оголошують результати. Навчання починається 1 вересня.

Потрібно заповнити онлайн-форму (єдина для всіх естонських університетів) і надати супровідні документи, серед яких результати мовних тестів і мотиваційний лист.

Стипендії. Університет пропонує багато стипендій – зокрема, Ministry of Foreign Affairs scholarships for applicants of Ukraine, Georgia, Azerbaijan and Belarus. Також існують спеціальні стипендії для айтішників та інженерів, окремі – для бакалаврів. Детальніше можна дізнатися на сайті університету.

Інфраструктура. На території університету розташований інноваційний центр MEKTORY, де студенти можуть безкоштовно користуватися сучасними лабораторіями й відвідувати різноманітні воркшопи. Також діє інкубаційна програма для стартапів, проводяться стартап-змагання із заманливим головним призом – поїздкою до Кремнієвої долини.

Кампус Талліннського технічного університету був визнаний одним із найкращих у світі (за даними Club of the Rectors of Europe в 2014 році). На його території знаходиться науковий парк, де розташовані офіси багатьох технологічних компаній (наприклад, Skype). Вартість проживання в сучасних університетських гуртожитках становить 120 євро на місяць, кількість місць обмежена.

На території ВНЗ діє кар’єрний центр, можна стати членом більш ніж 40 студентських організацій. Крім цього, можна звернутися до студентських послів – волонтерів, які готові допомогти освоїтися в університеті й Естонії загалом. Приємна новина: двоє з них – українці.

Талліннський університет

Талліннський університет / Tallinn University

Талліннський університет зосереджений на гуманітарних і соціальних науках, грає провідну роль у просуванні та покращенні інтелектуального стилю життя в Естонії (не плутай з Талліннським технічним університетом, це два різні заклади!). Сам виш з’явився у 2005 році, коли об’єдналися кілька академічних інституцій, і зараз налічує близько 8000 студентів, 900 роботодавців, більше 400 дослідників і лекторів. Щороку в Талліннський університет прибуває більше 300 закордонних студентів, ВНЗ має більше 400 контактів з програмою Еразмус +.

Університет пропонує 26 англомовних бакалаврських програм (зокрема, Media, Law, Politics and Governance).

Akadeemiline_raamatukogu-220Магістри можуть вибрати антропологію, інтерактивний дизайн, міжнародні відносини – детальний список доступний на сайті університету.

У Талліннському університеті можна здобути ступінь PhD, наприклад, з демографії, соціології, психології. Ще більше програм – на сайті.

Процес вступу. До 1 червня потрібно встигнути заповнити онлайн-форму , надати супровідні документи і результати мовних тестів. Крім цього, кожна програма може мати специфічні вимоги (наприклад, майбутнім медійникам доведеться представити портфоліо). Детальніше про умови вступу – на сайті ).

HK-220Стипендії. Студентські гранти, програма Еразмус, UNESCO Fellowships… Повір, обирати є з чого! Повний список – за посиланням.

Інфраструктура. Навіщо довго розповідати, якщо можна влаштувати собі віртуальний тур! Кімната в гуртожитку обійдеться у 117 євро на місяць (включно з комунальними витратами). Квартири в Таллінні коштують від 200 до 400 євро на місяць, тому різниця очевидна.

Зимові та літні школи. Талліннський університет знаменитий своїми зимовими та літніми школами з різних предметів – від IT до іноземних мов. Для участі в школах не потрібно бути студентом, 85 % учасників прибувають з-за кордону. Дати: 9-27 січня 2017 та 10-28 липня 2017.

T

Тартуський університет / University of Tartu

Університет розташований у місті Тарту – студентській та інтелектуальній столиці Естонії. Тарту також називають містом гарних думок та містом молодості. Університет Тарту – найстаріший і найбільший ВНЗ в Естонії із сильною дослідницькою базою. Налічує близько 14 000 студентів, з яких більше 1000 – іноземці з 90 країн світу. Найбільше студентів прибуває з Фінляндії, Росії, України та Грузії.

Бакалаврат: Business Administration та Science and Technology. Детальніше – за посиланням.

Магістратура: можна обрати програму з гуманітарних чи соціальних наук, або ж зайнятися наукою й технологіями. Філософія, міжнародні відносини, комп’ютерні науки – ще більше можливостей на сайті.

Крім цього, університет пропонує 6-річну медичну програму та можливість здобути PhD.

aerofoto_teadusparkЯк вступити. Початок вступу – січень, закінчується – в березні чи квітні, залежить від програми. Заповнюємо вже знайому нам онлайн-форму, надаємо документи, доводимо рівень мови – обов’язково для всіх спеціальностей, окрім медицини та PhD. Приємна новина: університет вимагає всього 5.5 за IELTS та 75 за TOEFL iBT (Internet-based test). Детальніше про вимоги – тут.

Стипендії. Університет пропонує багато стипендій, зокрема Estonian Governmental Scholarships та Ministry of Foreign Affairs scholarships.

Інфраструктура. Влаштуй віртуальний тур кампусом! Університет налічує більше 100 будівель, щороку виділяється 10 мільйонів євро на модернізацію. Гуртожиток на місяць обійдеться максимум у 120 євро.

В університеті також працюють студентські посли, до яких можна звернутися з будь-яким запитанням, наприклад, як працює пральна машинка.

Естонія може скласти конкуренцію як освітній мецці українських студентів – Польщі, так і іншим країнам ЄС: лише обери навчальну програму, зважся на перший крок, а потім повертайся додому зі знаннями та мовами!

Фото: researchinestonia.eu, virtualtour2.ut.ee, wikipedia

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus