У Латвії випускникам шкіл заборонили складати іспити російською

write

Уряд Латвії скасував право випускників 9-х та 12-х класів вибирати російську мову при складанні іспитів. З такою ініціативою раніше виступило міністерство освіти країни.

Зараз учні шкіл для національних меншин можуть обрати російську мову для складання іспитів. Починаючи з нового навчального року випускники 12-го класу демонструватимуть знання виключно латиською мовою. Для випускників 9-го класу зміни остаточно почнуть діяти в 2020 році.

Згідно з новими правилами, учням не можна відповідати на предмет російською мовою. Екзаменаційні матеріали теж не дублюватимуть іншими мовами, крім латиської. Зміни не стосуються тільки іспитів із мовних дисциплін.

У міністерстві освіти Латвії заявили, що мають намір таким чином допомогти випускникам шкіл знайти себе в обраній спеціальності на ринку праці. До слова, роботодавці вимагають володіти національною мовою на високому рівні.

«Мета проекту правил – підготовка школярів до успішної інтеграції в ринок праці та забезпечення освоєння державної мови для ефективного навчання в професійних навчальних закладах з урахуванням того, що професійна середня освіта переважно реалізується також державною мовою», – йдеться у заяві профільного міністерства.

Усього в Латвії діють 168 початкових і 108 середніх шкіл, де навчання відбувається російською мовою.

Нагадаємо, раніше Державна служба якості освіти оштрафувала Ризьку Даугавгрівську середню школу. Під час іспиту з математики вчителі навчального закладу давали пояснення учням російською мовою.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus