Випускникам шкіл із мовами нацменшин знизять поріг ЗНО з української мови

Відбулося засідання при УЦОЯО з встановлення порогових балів ЗНО

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді міністерка освіти й науки Лілія Гриневич заявила, що для випускників шкіл з мовами нацменшин розроблять адаптивний поріг ЗНО з української мови й літератури.

У 2019 році вперше застосують розумне пристосування процедури переведення тестових балів із української мови й літератури до цільової категорії випускників шкіл із мовами національних меншин, мови яких не належать до групи слов’янських.

Очільниця МОН підкреслила, що раніше ці учнів мали недостатньо можливостей вивчати українську мову. Наразі це необхідно брати до уваги.

«Дітям із угорських, румунських шкіл, мови яких дуже відрізняються від словʼянських, складно опановувати українську мову. Тому для них буде встановлено адаптивний поріг – нижчий за звичайний. Він дасть їм можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти», – зазначила міністерка.

Водночас у 2021 році тимчасовий адаптивний період скасують. Через два роки МОН впровадить дворівневий іспит з української мови: базовий і поглиблений рівень.

Нагадаємо, МОН опублікувало графіки творчих конкурсів на бакалаврат.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus