Місто на воді: як потрапити в «українську Венецію»

вилкове

«Студвей» продовжує гід цікавими місцями нашої країни. Сьогодні прямуємо туди, де жителі катають корів на човнах, а туристів розважають рожеві пелікани.

Життя на островах

В Одеській області на кордоні з Румунією розташувалося місто, яке отримало славу «української Венеції», − Вилкове. Тут, замість традиційного наземного транспорту, кожен місцевий використовує човен.

Вилкове з усіх боків омиває річка Дунай. Хати стоять на невеликих острівцях, штучних або природних, що з’єднуються мостами. 45% міста – вода. На ній навіть вирощують виноград, з якого роблять специфічне вино.

Щоранку місцеві на човнах возять корів і коней випасатися на сушу, а ввечері привозять їх на ночівлю на острови. Спостерігати катання худоби на човнах стало справжньою атракцією для туристів.

Головна вулиця Вилкового − Білгородський канал − за 6 км впадає у Чорне море. Туди, за потреби, вас довезуть на моторному човні чи сушею.

Жителі кажуть, що назва міста прижилася через географічне розташування. Килійське гирло Дунаю має потрійне відгалуження, що дуже схоже на вила.

вилкове

Реклама

Що подивитися

Канали

Аби побачити, як живе справжнє Вилкове, слід походити мостами та поплавати тутешніми каналами. Місцеві з радістю візмуть вас у свій човен або зможуть дати його на прокат.

Ще одна приваба Вилкового – риболовля. Тут водяться понад 100 видів риби, в тому числі й рідкісні. Тому будьте готові, що вам можуть заборонити ловити рибу лише для розваги.

Повну романтику в «українській Венеції» забезпечують кав’ярні на берегах острівців. Корона страва – царська уха.

Тим, хто цікавиться історією, слід відвідати міський музей.

вилкове

Дельта Дунаю

Окрім іншого, Вилкове – адміністративний центр Дунайського біосферного заповідника.

Вирушити у плавання дельтою Дунаю самостійно вас не пустять. Це прикордонна зона, тому вихід у річку можливий лише з гідом. Кількагодинна подорож на човні може обійтися до 1 000 грн. Проте, якщо їхати компанією, витрати можна розділити.

В екскурсію входить огляд румунських берегів, «Пеліканського острова», на якому мешкають десятки рожевих птахів, 3 рукавів Дунаю, застави прикордонників і знаменитого «Нульового кілометра». Останній пункт особливо популярний. Тут Дунай зустрічається з Чорним морем.

У дельті річки існують секретні місця, куди туристів не возять, – там збудовані найрозкішніші вілли, а ще ростуть лілії, занесені до Червоної книги України.

вилкове

Як дістатися?

Від Одеси до Вилкового − 230 км. Сюди регулярно їздять автобуси з одеського вокзалу «Привіз». Перший відправляється о 6:25. Час у дорозі – 3-4 год. Квиток коштуватиме в межах 80 грн.

Де заночувати?

У місті багато баз відпочинку. Усі вони розташовані на островах, тому вікна з них виходять до води. Ціна 2-місного номера коливається в межах 150-200 грн. Дешевше можна зупинитися в місцевих.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus