Згідно з дослідженням Gradus Research та Royal Canin, майже половина (47%) українських власників собак і третина (32%) власників котів продовжують годувати своїх чотирилапих друзів домашньою їжею, яку готують самостійно. Ще 25% господарів діляться з улюбленцями стравами «зі столу».
Як повідомляє Studway з посиланням на «metа», проте експерти наголошують: те, що є смачним і корисним для людей, може становити серйозну загрозу для здоров’я тварин.
Чому їжа «зі столу» може бути небезпечною?
1. Шкідливі інгредієнти
Людські страви часто містять компоненти, які небезпечні для тварин. Сіль, спеції, жири та цукор можуть спричинити порушення роботи травної системи й серцево-судинної системи улюбленців. А неконтрольоване споживання такої їжі часто веде до ожиріння – дедалі поширенішої проблеми серед домашніх тварин.
2. Відсутність балансу поживних речовин
Самостійно скласти раціон, що відповідав би потребам вашого улюбленця – завдання непросте. Потрібно враховувати вік, породу, активність і фізіологічні особливості. Натомість професійно розроблений корм містить усі необхідні речовини у правильних пропорціях. Вибір корму та порції слід узгодити з ветеринаром.
3. Небажана поведінка
Годування «зі столу» може спровокувати шкідливі звички у вашого улюбленця. Тварина починає асоціювати їжу господаря зі своєю, що збільшує ризик отруєння, наприклад, шоколадом або іншими небезпечними продуктами, які випадково потраплять на підлогу.
4. Ризик отруєння продуктами для людей
Деякі звичні для нас продукти, як-от шоколад, родзинки, авокадо чи цибуля, є токсичними для тварин. До того ж навіть жувальна гумка, дріжджове тісто чи фруктові кісточки можуть завдати значної шкоди здоров’ю вашого улюбленця.
Як правильно дбати про харчування улюбленця?
«Годування їжею зі столу – це не прояв турботи, а радше ризик для здоров’я тварини. У кожного виду тварин є унікальні потреби в поживних речовинах. Забезпечити їх звичайною людською їжею без консультації з фахівцем надзвичайно складно. Натомість професійно розроблені корми враховують усі необхідні потреби й є результатом багаторічних досліджень»,
– пояснює Олександр Айшпур, лікар ветеринарної медицини й експерт з наукових комунікацій Royal Canin.
Дбайте про здоров’я свого улюбленця відповідально: звертайтеся за порадами до ветеринарів та обирайте спеціалізоване харчування.
Нагадаємо, ми раніше повідомляли, як накопичити гроші: 5 важливих порад від фінансового експерта.