Site icon STUDWay

Великдень 2025: дата святкування, традиції та заборони

Великдень 2025: дата святкування, традиції та заборони

Фото - svaliava.net.

Великдень або Воскресіння Христове, є одним із найважливіших християнських свят, що символізує перемогу життя над смертю.

Як повідомляє Studway з посиланням на сайт «Рlitkar», на відміну від Різдва, дата Великодня змінюється щороку та визначається за місячним календарем – свято настає після першого повного місяця після весняного рівнодення.

Коли в Україні святкують Великдень 2025 року

У 2025 році Великдень припадає на 20 квітня, і цього дня його одночасно відзначатимуть християни східного та західного обрядів. В Україні Великдень є державним святом, яке зазвичай супроводжується додатковим вихідним у понеділок. Однак, якщо в країні діятиме воєнний стан, 21 квітня 2025 року залишиться робочим днем.

Великий піст і Страсний тиждень

Підготовка до Великодня розпочинається за 7 тижнів до свята з Великого посту. У цей період віряни відмовляються від м’ясних і молочних продуктів, а також яєць. Найважливішим у підготовці до Великодня є Страсний тиждень – останні дні перед святом, які нагадують про страждання та розп’яття Ісуса Христа.

Значення днів Страсного тижня:

Традиції святкування Великодня

Святкові богослужіння у храмах розпочинаються у ніч із суботи на неділю. Віряни несуть до церкви паски, крашанки та інші великодні страви для освячення. Важливо освятити їжу до світанку. Після повернення додому родина сідає за святковий стіл і починає трапезу з освячених яєць. Вважається доброю традицією ділитися частиною їжі з нужденними, що приносить благословення у дім.

Що не можна робити на Великдень

У це свято існують певні обмеження:

– Заборонено класти у великодній кошик: алкоголь, страви, приготовані з крові тварин, сирі овочі та фрукти, матеріальні цінності.

– У Великодню неділю не можна: виконувати важку фізичну працю, прибирати чи прати, сваритися, лаятися чи мати злі наміри,  вінчатися або відвідувати кладовище.

Крім того, освячені продукти не можна викидати. Якщо вони зіпсувалися, їх слід спалити або віддати тваринам.

Великдень – це не лише день радості та духовного оновлення, а й час для осмислення християнських цінностей. Дотримання традицій та підготовка до свята допомагають зміцнити віру та об’єднати родину за великоднім столом. Нехай цей Великдень принесе у ваші домівки мир, злагоду та благополуччя.

Зазначимо, що 28 березня свято іменин відзначають Василь, Іван, Ілля, Микола, Степан.

Exit mobile version