Безпечні велопоїздки містом

велосипед

Щонеділі у 7 столичних районах активісти Асоціації велосипедистів Києва проводять безкоштовні практичні поїздки для велосипедистів, де навчають правилам дорожнього руху. «Студвей» відвідав велоуроки та ділиться корисними порадами.

велосипед

Прочитати правила дорожнього руху – обов’язково для тих, хто хоче використовувати велосипед для пересування містом.

велосипед

Де має рухатися велосипедист?

У першу чергу обираємо безпечну дистанцію від краю проїжджої частини у крайній смузі. Їдемо так, аби не зачепити бордюр чи водостік. Якщо є велодоріжка, то рух дозволений лише нею. Об’їзд припаркованого автомобіля слід починати завчасно та з дотриманням 1,5-метрового інтервалу (щоби захистити себе від раптового відкриття дверей автомобіля).

велосипед

Які правила дорожнього руху має знати і виконувати велосипедист?

Велосипедист є учасником дорожнього руху. Їздити по тротуарах із 14 років − заборонено. Велосипед має бути обладнаний світловідбивачами і звуковим сигналом. Для власної безпеки краще їздити в шоломі та яскравому одязі. Під час руху, перед зупинкою та поворотами, велосипедист зобов’язаний подавати сигнали руками. Варто знати, що у транспорту, особливо великогабаритного, є «мертві зони», де водій може вас не побачити.

велосипед

Як велосипедисту проїхати великі розв’язки?

Виявляється, великі розв’язки треба переходити пішохідними переходами, а на першому з’їзді направо обов’язково повернути, а не перебудовуватися у другу і третю смуги.

велосипед

Як повернути ліворуч?

Поворот ліворуч на дорозі, що має 2 чи більше смуг в одному напрямку, заборонений. Роблячи розворот або поворот, треба дати дорогу зустрічному транспорту. Перед круговим перехрестям треба зупинитися на безпечній відстані і перейти його переходами.

велосипед

Де велосипедисту їздити заборонено?

На пішохідному переході треба пересуватися пішки.

велосипед

Звичайно, завжди треба слідкувати за знаками дорожнього руху.

сидіння

Фото: Ніна Ліщук.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus