Вчені виявили, що ожиріння може спричиняти депресію

obes

Науковці з Великобританії та Австралії дослідили вплив зайвої ваги на психічне здоров’я людини і зробили висновок, що ожиріння може призводити до депресії.

Вони проаналізували результати дослідження UK Biobank за 2006-2010 роки, в якому взяли участь 500 тисяч респондентів віком від 37 до 73 років.

Згідно з його результатами, чим вищий індекс маси тіла, тим вища імовірність депресії. До того ж у жінок ця закономірність сильніша, ніж у чоловіків.

«Люди, які мають надмірну вагу, більш тривожні, це частково призводить до виникнення депресії», – запевняє професор і співавтор дослідження Тім Фрайлінг.

Також науковці з’ясували, що збільшення індексу маси тіла на кожні 4,7 кг підвищує ризик психічного розладу на 18%. Цей показник не залежить від статі й віку.

Крім того, люди, які страждають від ожиріння з дитинства, мають більшу схильність до депресії, ніж ті, хто набув зайвої ваги в дорослому віці.

Згідно з результатами, діти, які досягли 10-річного віку й вважають себе товстими, у дорослому житті з високою ймовірність матимуть депресію.

За словами Тіма Фрайлінга, наразі можна стверджувати, що на виникнення депресії впливає психологічна й фізіологічна складова.

Нагадаємо, в Україні планують створити службу психологічної допомоги.

Фото: Getty Images

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus