Вчені відкрили новий тип планет, насичених елементами дорогоцінних каменів

space

Астрономи знайшли новий клас планет, що містять дуже багато елементів, з яких складаються сапфіри й рубіни. Імовірно, що вони можуть виблискувати.

Ці планети належать до типу суперземля. Вони щільні й з високою часткою каменів, металів або їх поєднань, та значно більші за Землю й Марс, але менші за Нептун. Проте планети цієї групи зазвичай обертаються навколо своїх зірок ближче, ніж Земля. Якщо вони обертаються навколо місця свого утворення, їх склад може змінитися. Замість залізного ядра, подібного до земного, вони багаті на кальцій і алюміній. Це може свідчити про наявність рубінів і сапфірів, які мають здатність блищати.

Планети складаються із залишкових пилу й газу, що циркулюють навколо новонародженої зірки. Електростатичні сили починають пов’язувати ці частинки в грудки. Поступово вони накопичуються, допоки не буде достатньої сили тяжіння, щоб притягувати більші частинки. Зрештою збирається маса, з якої утворюється планета.

Далі на диску конденсуються кремній, залізо й магній. На думку вчених-планетологів, це призводить до таких утворень, як Меркурій, Венера, Земля і Марс.

Нагадаємо, Китай вперше запускає модуль на зворотній бік Місяця.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus