Вчені частково відновили активність мозку свині після її смерті

alina-grubnyak-1362365-unsplash (1)

Науковці з Єльського університету змогли частково відновити сигнали мозкової активності в мозку свиней за чотири години після того, як тварини були вбиті.

Вчені відновили клітинну активність і кровообіг у мозку мертвої свині за допомогою «штучної крові». Це підігріта до температури тіла поживна речовина, яка має безклітинну формулу на основі гемоглобіну. На реанімацію витратили чотири години.

«Ми не спостерігали вид організованої електричної активності, пов’язаної зі сприйняттям, усвідомленням чи свідомістю. Клінічно це не живий мозок, а мозок із клітинною активністю», – пояснив автор дослідження Звонімір Врселя.

Система BrainEx може частково зберегти структуру мозку та його життєдіяльність протягом 10 годин після смерті. Технологія не оживляє мертвий організм, але робить можливим відновлення кровоносних судин, активації метаболізму й підтримки діяльності клітин.

«Нова технологія відкриває можливості для вивчення складних клітинних з’єднань і функцій. Це також може вплинути на дослідження лікування мозку після втрати кровообігу, наприклад, під час серцевого нападу», – зазначив керівник дослідження Андреа Беккел-Мітченер.

Нагадаємо, науковці вперше надрукували серце за допомогою 3D-принтера.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus