Вакцинація врятувала 154 млн життів: дивовижні результати досліджень

Вакцинація

За даними нових досліджень, глобальна вакцинація врятувала 154 млн життів за останні 50 років, починаючи з 1974 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запустила свою розширену глобальну програму імунізації.

За даними STUDway із посиланням на «Мета», науковці з Інституту дітей Telethon Kids в Австралії зазначають, що 60% користі від вакцинації принесли щеплення проти кору, врятувавши найбільше життів. Ці результати підкреслюють ефективність вакцинації у захисті від інфекційних захворювань, захищаючи як тих, хто отримав вакцини, так і найбільш уразливі групи в наших суспільствах, включаючи маленьких дітей, літніх людей та осіб з ослабленим імунітетом. Проте в останні роки рівень вакцинації у світі знижується. Ще нещодавно експерти попереджали, що США наблизилися до небезпечної точки, коли рівень вакцинації впав настільки низько, що невакциновані люди вже не були захищені спільнотою, що могло призвести до уникнених смертей.

У 2021 році рекордна кількість дітей не була вакцинована проти кору, що призвело до численних спалахів інфекційних захворювань по всьому світу в наступні роки, включаючи США, де ця хвороба була подолана у 2000 році. Експерти припускають, що люди стали менше вакцинуватися, оскільки, живучи в суспільстві з високим рівнем імунізації, бачать менше випадків спалахів захворювань і це зменшує в них страх перед ризиками невакцинування.

Науковці з’ясували, що завдяки вакцинації спостерігалося 40% зменшення рівня дитячої смертності у світі. До інших можливих факторів належать покращення санітарії, медичного обслуговування та доступу до чистої води. У 2024 році кожна дитина до 10 років має на 40% більше шансів дожити до свого наступного дня народження завдяки зусиллям щодо вакцинації за останні 50 років. Загалом за останні 50 років вакцини надали людству 10,2 мільярда років здоров’я, які інакше могли б бути втрачені через дитячу смертність.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як зберегти здоров’я під час нічної роботи.

Подорожі в глибини суспільних та культурних аспектів життя, щоб допомогти краще зрозуміти та обговорити важливі питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *