В Україні створять власний відкритий індекс наукового цитування

pexels-photo-256374

МОН повідомило про початок спільної роботи з Державною науково-технічною бібліотекою над проектом власного відкритого індексу наукового цитування.

Метою створення такого індексу є відстежування публікаційної активності та цитованості українських науковців, видань та установ. До цього часу зробити це було майже неможливо, бо вітчизняні публікації залишалися поза межами таких баз, як Scopus та Web of Science.

В Міністерстві вже проаналізували ситуацію у країнах, котрі не є англомовними, проте англійська у наукових працях там вживається часто. Наприклад, у Польщі за даними 2014 року показник присутності публікацій зі сфери соціогуманітарних наук в базі WoS становив 15 %. Генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус пояснив, що така цифра свідчить, що більшість наукових публікацій у таких державах залишається поза межами даної бази. Тому оцінити доробок вченого, або загальну кількість вітчизняних наукових праць дуже важко.

Щоб вирішити цю проблему, МОН використає за основу для свого проекту платформу Initiative for Open Citations. Зараз фахівці ДТНБ розробляють необхідне програмне забезпечення та інтерфейс для доступу до неї. Міністерство освіти та науки, у свою чергу, підготувало всі нормативно-правові акти, які необхідні для заохочення українських видань долучатися до проекту. В результаті українські користувачі зможуть проводити пошук у цій базі даних, а фахівці відстежувати кількість документів, цитувань для авторів, установ, видань та розраховувати наукометричні показники.

Нагадуємо, українські виші зможуть отримати безкоштовний доступ до світових баз даних.

Фото: pexels.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus