Науковці розгадали таємницю усмішки «Джоконди»

джоконда

Британські вчені з університету Шеффілда і університету Сандерленда заявили, що їм вдалося розгадати одну із загадок найвідомішої картини у світі — «Мона Ліза» — Леонардо да Вінчі.

Йдеться про усмішку Джоконди, яка ось уже кілька століть не дає спокою дослідникам, пише PolyArtGallery з посиланням на Independent.

Таємниця полотна художника епохи Відродження відкрилася вченим в ході вивчення іншої картини да Вінчі — La Bella Principessa («Красива принцеса»), написаної до Джоконди в кінці XV століття. На ній також зображена дівчина із загадковою, ледве помітною усмішкою, яка привертає увагу глядача.

мона

Порівнюючи обидві картини, вчені прийшли до висновку, що «невловиму жіночу усмішку» на своїх роботах Леонардо створив шляхом вдалого змішування кольорів, використовуючи таким чином ефект периферійного зору. Завдяки цьому методу, який називається «сфумато», форма рота суб’єкта візуально змінюється залежно від кута, під яким глядач дивиться на картину.

Якщо на картину дивитися прямо (в анфас), то нахил рота спрямований вниз, у той час як, як при погляді під кутом  – куточки рота, як здається, починають підніматися вгору, створюючи ефект посмішки.

Автори дослідження відзначають, що багато художників намагалися повторити трюк, створений Леонардо да Вінчі, але ніхто так досяг успіху в цьому, як італійський геній. «Усмішка зникає, як тільки глядач намагається» спіймати її, «Це і є візуальний обман.» — Кажуть дослідники Алессандро Соранцо і Мішель Ньюберрі.

Фото: соцмережі

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus