Стипендіальні та грантові можливості США та Канади

usa

Європейські країни пропонують широкий вибір стипендій для молодих студентів і навіть для школярів. У США та Канаді ситуація інша: це країни, які люб’язно запрошують на навчання випускників і молодих науковців, а студентів навпаки – украй рідко. Але «Студвей» з’ясував, як може потрапити у США на навчання чи отримати грант ще не реалізований студент, а також підібрав програми для молодих фахівців і науковців.

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта (США)

Найбільша програма академічних обмінів для українців від уряду США. Це чудова можливість навчатися від одного до двох років у американських університетах або проводити наукове дослідження протягом 3-9 місяців у галузі гуманітарних, точних, соціальних, технічних і природничих наук та отримувати стипендію. Це також можливість для фахівців та експертів бути лекторами для американських студентів. Програма орієнтована на студентів старших курсів, випускників ВНЗ, молодих спеціалістів, науковців і навіть цілих навчальних установ. Одна з основних вимог до кандидатів – володіти англійською на хорошому академічному рівні.

Кінцевий термін подання заяв – восени та навесні (для кожної програми різниться).

Реклама

Стипендії імені Едмунда Маскі (США)

Стипендіальна програма дає можливість упродовж одного чи двох років навчатися в одному з університетів США та реалізовувати проект, корисний для громади. Програма орієнтована на випускників ВНЗ і спеціалістів. Стипендіат діятиме виключно в межах своїх наукових інтересів. Після закінчення програми стипендіат представить свій проект, а також отримає велику базу контактів серед громадських, навчальних та інших установ США.

Основні вимоги – відмінне знання англійської та вища освіта.

Інформація про кінцевий термін подання заяв з’являється восени на офіційному сайті програми.

Стипендії Promys на літню школу у США та Великобританії

Двомісячна літня навчальна програма зорієнтована на учнів старших класів, які хочуть поглибити свої знання та навички в математичних розрахунках. Цей курс – хороша можливість займатися улюбленою науковою справою в колі однолітків, викладачів і консультантів. Школа проходить у Бостонському університеті у США та Оксфордському університеті, що у Великобританії. Організатори пропонують 10 стипендій для учнів Європи. Аби взяти участь у програмі, учневі має бути щонайменше 16 років і він повинен знати англійську на рівні, достатньому для математичних дискусій.

Кінцевий термін подання заяв – щорічно навесні.

usa

Грант Фонду інженерної інформації (США)

Фонд інженерної інформації США пропонує грант розміром від 5000 до 25000 доларів на реалізацію інноваційного проекту у сфері інженерії. Конкурс орієнтований на країни, що розвиваються, а також хоче залучити до інженерії жінок. Запропонований проект мусить бути орієнтований на підтримку і зміцнення програм у сфері освіти і послуг, які могли б допомогти викладачам і студентам отримувати доступ і ефективно використовувати необхідні їм інформаційні технології.

Проект, який претендує на отримання гранту, може бути присвячений бібліографічним дослідженням певних інженерних шкіл або бібліотек, підтримці придбання інформаційних систем або виходу в глобальну мережу інтернет у світі, що розвивається. Аби зрозуміти, у яких саме грантах зацікавлений фонд, ви можете отримати успішні проекти для вивчення. На розгляд приймаються виключно інноваційні пропозиції з прорахованими результатами, що сприяють значним і тривалим змінам.

Кінцевий термін подання заяв – 28 лютого та 31 серпня.

Гранти на стажування в Канаді імені Фредеріка Бантінга

Дворічна програма від уряду Канади пропонує 70000 доларів на рік для підтримки талановитих молодих фахівців у наукових постдокторських програмах. На грант можуть претендувати спеціалісти з вищим ступенем у гуманітарній, соціальній, природничій і технічній галузях, а також у сфері здоров’я. Кандидати повинні продемонструвати перспективні дослідницькі якості.

Кінцевий термін подання заяв – восени щорічно.

Стипендія Рейгана-Фасела (США)

Два семестри в Національному фонді підтримки демократії у США, робота над особистим проектом, спрямованим на розвиток демократії, динамічний графік, багато семінарів, круглих столів – усе це отримає переможець стипендіальної програми Рейгана- Фасела. До участі допускаються вчені, журналісти й інші активні борці за демократію, які працюватимуть над розвитком проекту у сфері соціальних, економічних та інших сфер на підтримку та утвердження демократії.

Кінцевий термін подання заяв – 3 листопада 2014 року.

Стажування в уряді США

Програма Legislative (Profеssional) Fellow Program – це можливість для молодих фахівців пройти короткострокове стажування в уряді США та зрозуміти апарат роботи прогресивної країни. Успішний кандидат – це людина з відповідним досвідом у державному чи некомерційному секторі. Йдеться про роботу в царині законодавчої та виконавчої влади, а також у неурядових організаціях, які займаються відповідною до тематики стажування діяльністю. Для заявки потрібно мати не менше 25 років, вищу освіту, а також підтверджені сертифікатом знання англійської. Стажування заплановане на квітень-травень 2015 року.

Кінцевий термін подання заяв – 1 грудня 2014 року.

usa

Light Work – практика для фотографів у США

Унікальна можливість для фотомитців пройти практику у США. Стипендію в розмірі 5000 доларів щорічно отримують 12-15 митців із усього світу. Творчим людям окремо дають у користування фотостудію і лабораторію. Протягом практики – за місяць – ви зможете реалізувати свій проект.

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня 2015 року.

Стипендія імені Петра Яцика для науковців у Канаді

Дослідницька стипендія Петра Яцика у сферах української політики, культури та суспільства присуджується молодим вченим, які працюють у галузі гуманітарних і соціальних наук із викладацьким акцентом, а також тим, хто нещодавно отримав науковий ступінь. Стипендіат отримує можливість проводити своє дослідження в Канаді та Україні, виступати як лектора, а також 40000 доларів.

Кінцевий термін подання заяв щороку оприлюднюється на офіційному сайті.

Конкурс Фонду ровитку українських ЗМІ (США)

Незалежні українські ЗМІ, а також окремі журналісти чи медіа-організації можуть отримати допомогу на розвиток і реалізацію ідеї від Фонду розвитку українських ЗМІ. Метою запланованого проекту мусить виступати підвищення якості українських ЗМІ, журналістів, створення якісного середовища для медіа.

Конкурс не має кінцевого терміну.

International Forum for Young Leaders «Human Rights and Leadership» (Канада)

Форум для молодих лідерів: журналістів, громадських діячів, працівників різноманітних державних і неурядових організацій, який пройде в жовтні 2015 року в Монреалі (Канада). Успішні кандидати отримають безкоштовну участь у події, а також повне відшкодування витрат на дороги, проживання та харчування. Потенційні учасники – лідери, які мають вищу освіту й хороші знання англійської.

Кінцевий термін подання заявки – 31 жовтня 2014 року.

Kiplinger Program in Public Affairs Journalism (США)

Короткострокова стипендія для журналістів в університеті США спрямована на розвиток та вдосконалення особистих журналістських якостей у сфері нових медіа. Стипендія включає абсолютне забезпечення їжею, житлом, витратами на дорогу, а також безкоштовними тренінгами. У вас буде тиждень часу, аби покращити свої здібності. Для участі потрібно заповнити анкету й надіслати приклади кількох ваших матеріалів.

Кінцевий термін подання заяв – 30 жовтня 2014 року.

usa

Стипендіальна програма Think Tank LINKS (США)

Якщо ви – молодий фахівець у сфері економічних, громадських або інших дотичних наук, маєте досвід роботи в названих сферах, володієте англійською і маєте як мінімум ступінь бакалавра – подавайтесь на шестимісячну стипендію Leaders, Innovators and Knowledge Sharing. Заняття і тренінги на дослідження демократичних та економічних реформ проходитимуть у Вашингтоні. Учасникам надається стипендія.

Кінцевий термін подання заявки щороку змінюється.

Програма «Громадські зв’язки» (США)

Програма «Громадські зв’язки» пропонує кількатижневе стажування у США для юристів, підприємців, журналістів та інших талановитих фахівців із України. Відбір проводять виключно на основі конкурсу.

Щороку програма самостійно визначає сфери стажування та дедлайн подання заявок.

Конкурс Explore Canada

Унікальна можливість для студентів і школярів відвідати Канаду! Перемога в конкурсі – це тривале навчання в канадській школі чи університеті, проживання в тамтешній сім’ї, відвідини цікавих місць і багато іншого. Для участі запрошують школярів старших класів, студентів і випускників ВНЗ. Конкурс відбувається в кілька етапів: вам необхідно пройти вікторину, підготувати запропоноване відео чи фотоколаж і прийти на співбесіду. По закінченні програми ви станете офіційним представником Explore Canada в Україні.

Стипендії для післядипломного навчання Ваньє (Канада)

Можливість для дипломованих фахівців продовжити навчання у аспірантурі в Канаді у сфері гуманітарних, соціальних, природничих, технічних наук і в галузі медицини. Стипендія триває три роки і забезпечує стипендіату 50000 доларів щорічно.

Кінцевий термін подання заявок – 5 листопада.

Програма для науковців Совє (Канада)

Молоді науковці та лідери з величезним бажанням змінити світ, подавайтесь на стипендіальну програму Совє! Вона передбачає річне навчання в університеті Канади, проживання зі стипендіатами з різних країн, а також іншу наукову діяльність.

Кінцевий термін подання заяв – щорічно восени.

Фото: eamerica.ru

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus