Дедлайн: роман із управління проектами

deadline

Чи траплялося вам асоціювати себе з директорами великих компаній? То ви СЕО міжнародного бренду з виробництва одягу, то керівник потужної компанії, яка постачає всьому світу гаджети, то консалтер, із яким працюють найсильніші світу цього. Головному герою книжки «Дедлайн» пощастило ще більше: він тільки-тільки потрапив на лаву запасних через звільнення з роботи, як одразу ж отримав добровільно-примусове запрошення вивести до 2000 року маленьку країну Моровію в лідери ІТ-індустрії. І простіше бути не могло, адже перед вами перший посібник з управління проектами, написаний у формі роману.

Том ДеМарко, американський інженер-програміст й один із розробників структурного аналізу, свою книжку опублікував у 57 років – не дарма у ній відчувається така зваженість і життєва мудрість, корисна далеко не лише для управлінців. Сам сюжет до сміху примітивний, що додає історії більшого шарму – автор не задумується про реальність змодельованої ситуації, психологічну мотивацію героїв чи «рушницю», яка має вистрілити вкінці твору, а жонглює героями, як йому заманеться, вводячи їх заради єдиного епізоду, одної деталі з управлінського досвіду.

Отже, ви собі тільки уявіть: уже згадуваний головний герой пан Томпкінс тільки що був звільнений, далі його викрала вродлива жінка-шпіон і привезла у Моровію, де фактично поставила перед фактом, а точніше – перед контрактом. Чоловік отримав завдання керувати ІТ-проектом з тисячами робітників. Суть проекту – у розробці аналогів популярного програмного забезпечення, таких як Notate, PMill, Paint‑It, PShop, Quirk, QuickcrStil.

deadline

Для цього йому дають усе – повну свободу, безпосереднє підпорядкування керівнику держави й проекту загалом, який за своїм статусом є диктатором, але насправді нічого такий хлопчина, гроші і навіть найкращих спеціалістів світу, яких періодично або викрадають, або хитро висаджують із літака не в тій країні, де вони мали читати семінар. До того ж, Томпкінс має свою власну лабораторію проектів – завдяки великій кількості людей він може доручити будь-яке завдання не одній, а одразу трьом командам, ставлячи на них будь-які експеримент (як-от строгі і нестрогі дедлайни, зміщення етапів виробництва).

Тим не менше, протягом проекту виникають різні підступи, такі як раптовий від’їзд керівника-диктатора і поява іншого, дійсно неприємного й нерозсудливого чоловіка, скорочення дедлайну, конфлікти у команді. Кожне випробування примушує містера Томпкінса і його напарників попотіти, а нас – почути про ще одну важливу деталь управління.

А оскільки містер Томпкінс кожен свій день підсумовував записами того, чого він навчився і виніс, то пропонуємо вам коротку презентацію життєвих порад для управлінців і не тільки.

(Слайд-шоу. Натискайте на зображення, щоб перейти до наступного.)

Про всяк випадок: проект був зданий майже вчасно.

Фото: автора, blogspot.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus