Університетські радіо як покликання та професія

радіо

Студентські радіопроекти – одна з можливостей для самореалізації зацікавленого студентства та хороший майданчик для набуття практичних навичок. Роботадавці на великих радіостанціях найперше оцінюють досвід за плечима молодого колеги. Тож  буде цілком справедливо говорити, що студентське радіомовлення – чудовий старт для входження у світ професійного радіо.

Навчальні заклади, які мають такі проекти у своєму арсеналі, мають насамперед налагодити ефективну комунікацію між адміністрацією вишу, студентами й абітурієнтами. Тоді ймовірність донести важливе повідомлення швидко зростає. Адже студенти рідко помічають типовий аркуш А4 з оголошенням, що висить біля деканату чи навчального відділу.

Та подібні студентські ініціативи відходять від формату простого інформування про внутрішні новини. Натомість молодь створює власні повноцінні програми, запрошує  цікавих людей і веде дійсно інформативні діалоги.

«Студвей» спробував зазирнути в радіорубки кількох вітчизняних вишів і поспілкувався з майбутніми голосами всеукраїїнських радійних частот.

Експерти

Сергій Коротаєвський – 34 роки досвіду в радіоефірі (Радіо Ера)

Журналіст відмітив, що оснащення студентських радіопроектів зазвичай дуже скромне. Потрібно, щоб адмінстрація університету думала над тим, як надавати студентам більше можливостей виходити в реальний ефір.

«Багато хто працював із нами. Той, хто пройшов крізь такі проекти, швидше вчиться. Важливою є правильна вимова. На радіо існує лише один канал комунікації зі студентами – звук. Наші стажисти часто володіють лише регіональними діалектами, а не літературною мовою.

Якщо йдеться про метафізику мовлення, то тут важливим є насамперед вивчення загальних дисциплін. Радіоведучий повинен багато знати і принаймні орієнтуватися в тій сфері, у якій працює. Є такі студенти, які мають достатній обсяг знань, але не завжди вміють ними користуватися. Це приблизно те, з чого можна починати. Далі − робота над тим, як підійти до ефіру».

Вокс-поп

Василь Маснуха – головний редактор «Радіо КПІ»:

маснуха

«Радіостанція була створена як система гучномовців із метою швидкого інформування студентів і працівників КПІ. Перші згадки про радіовузол з’являються в 1927 році. Перший ефір відбувся 31 серпня 2009  – це була трансляція свята Дня першокрусника із площі Знань.

У 2010 році команда «Радіо КПІ» почала наповнюватись учасниками. Кожен мав велике бажання працювати та привносив нові ідеї. Спочаку це були лише музичні передачі.

Серед труднощів – технічна сторона. Для цього ми брали участь у різних конкурсах, де здобували призові кошти на покращення своєї студії. Сьогодні також не відмовляємося від подібних змагань.

Кожен наш ведучий – це автор ідеї свого проекту. Тематика передач найрізноманітніша: література, культура, музика. Наші слухачі − це насамперед студенти нашого вишу, адже висвітлення й обговорення актуальних новин проходить на місці. Звісно, аудиторія вже давно вийшла за межі КПІ. Ми з радістю приймаємо ведучих, які займаються в інших університетах. Ми відкриті. У нас немає факультетів, пов’язаних із журналістикою, ми всі технарі, проте завжди запрошуємо студентів з інших вишів реалізовувати свої ідеї».

Юлія Ткачик, «Радіо КПІ», програма «Молоді культурологи»:

ткачик

«Ми запрошуємо людей, які мають стосунок до сучасної культури. У нас була дівчина, яка знімає документальні фільми, ми говорили про урбаністику. Також обговорювали сучасну літературу, культуру загалом. Нещодавно мали передачу з Ларисою Артюгіною з Реанімаційного пакету реформ. Програма є затребуваною, нам ставлять запитання і ми їх зачитуємо у прямому ефірі.

Так, далі я себе бачу в радіожурналістиці. Це цікаво, бо ти завжди спілкуєшся з новими людьми».

Єлизавета Сухенко – заступник головного редактора радіо «Голосу ОНУ»:

«За форматом наше радіо здебільшого музично-інформаційне. 80% музики і 20% інформації. На кожному поверсі університету розташовані музичні динаміки. Кожного дня в ефір виходять 2 діджеї з різними музичними смаками, аби задовольнити потреби максимальної кількості студентів. Ми також готуємо локальні університетські новини зі сфери культури та суспільного життя.

Про найближчі плани говорити складно. Немає можливості налаштувати окрему частоту, щоби запроваджувати якісь передачі, проводити інтерв’ю у прямому ефірі, поки що бракує обладнання. Є конфлікт із деякими працівниками університету, які вважають, що ми гучні та заважаємо їм.

Якщо буде можливість працювати на радіо, то я обов’язково погодилася б».

Для того, аби вчитися, реалізовуватися і вдосконалюватись у професійному плані, потрібен не так диплом, як ініціатива та бажання. «Студвей» рекомендує. Дійте!

Фото: stock-up, соцмережі

Запис радіопередачі можна прослухати тут.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus